Сторінки

28 червня 2014

Державна політика книжкової сфери: новий шанс для України

26.06.2014 року у приміщенні Наукової бібліотеки Києво-Могилянської академії відбулася конференція на тему: «Державна політика книжкової сфери: новий шанс для України», учасником якої була і Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки в особі головного бібліотекаря відділу обслуговування учнів 5-9 кл – Срібної І.С.


Учасниками обговорення такого актуального і надважливого для держави питання були: письменники, видавці, книгорозповсюджувачі, представники органів влади, бібліотекарі, перекладачі, критики, літературознавці, журналісти, культурні менеджери та громадські діячі.




Після виступу організаторів заходу, презентації результатів дослідження «Читання в Україні», проведеного консалтинговою програмою «Pro.mova» та виступу директора Інституту книжки в Польщі  Гжегога Гаудена стосовно державної політики Польщі у книжковій сфері, усіх учасників заходу було поділено на профільні групи, які працювали над такими питаннями:

1.Формування основних засад державної політики у сфері книговидання стосовно бібліотечного профілю: хто? що? коли? навіщо? і за які гроші?

2.Що можуть зробити представники бібліотечної галузі для ефективної реалізації державної політики?

Подальша робота у перехресних групах дала змогу усім учасникам конференції прослухати ідеї та пропозиції фахівців кожної сфери, внести свої правки, зауваження та корективи.

Результати своїх напрацювань учасники занотовували у спеціальні протоколи, які стали основою підсумкового спільного протоколу для представлення у фінальній частині заходу.




Сподіваємось що й наші ідеї та побажання спеціалісти врахують при написанні підсумкового документа рекомендаційного характеру для подальшого представлення органам влади України для формування державної політики. А ми будемо чекати із нетерпінням змін на краще!

Читайте також: http://bookforum.ua/article/1541/Конференція+«Державна+політика+книжкової+сфери%3A+новий+шанс+для+України».html

27 червня 2014

«Казковий круїз»

Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки радо відкриває двері дітворі, яка гарно, весело та цікаво бажає провести літні канікули. Ось і сьогодні до нас завітали діти з Білозерського району.



 Відділ естетичного виховання запропонував їм відправитися у «Казковий круїз». Хоча подорож і була сповнена пригод та загадок, але діти справилися із завданнями, серед яких були і творчі, наприклад, показати пантоміму, імітуючи якийсь предмет, звернутися про допомогу від імені героя казки, заспівати разом пісню.

Літні читання у секторі періодики!

Літо – це час, коли можна гуляти на свіжому повітрі цілий день,  лазити по деревах, грати в м’яч, кататися на роликах, на скейтборді, на велосипеді. А ще можна прийти у гості до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Адже протягом усього літа у кожному відділі бібліотеки проходять літні читання. Ось і у секторі періодичних видань кожного четверга відбуваються літні журнальні прем’єри, адже їх тема має саме таку назву -  "12 прем’єр літа" (журнальний карнавал).



Звичайно, кожна зустріч присвячена певному журналу. Гортаючи його сторінки наші читачі переносяться у справжній світ пригод, адже чого тільки не зустрінеш, читаючи журнал: кросворди, головоломки, експерименти, майстер-класи і, звичайно, пізнавальну інформацію про наш світ. Усе це мають змогу відкрити для себе наші відвідувачі кожен раз.



Цього разу тема нашої зустрічі мала назву "Прем`єра №4: дивись - веселі тваринки!" Тому наші читачі та прихильники тваринного світу знайомились із журналом "Веселые животные". Це один з найкращих журналів про тварин, адже він має чудові ілюстрації та збирає на своїх сторінках найцікавішу інформацію про особливості цих незвичайних четверолапих друзів. За допомогою слайд-презентації, наші учасники пройшли зоо-тест, під час якого відповіли: кого називають американським модником, строкатою стрічкою, рогатим велетнем, привидом гір та найменшим гризуном на планеті.

Задоволені учасники отримали у подарунок
постери із зображенням своїх улюбленців

Попереду ще багато пригод та несподіваних відкриттів! Чекаємо на вас кожного четверга о 14:00!

Михайлова Інна,

завідуюча сектором періодичних видань

У королівстві Таїланд

Влітку в бібліотеці можна не тільки читати, грати, заробляти Інтелектуальну Бібліотечну Валюту, майструвати, а ще мандрувати по країнам.

На цій неділі читачі та бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки вирушили у подорож по Таїланду, найекзотичнішій країну світу. Стало це можливим за допомогою програми Skype.

Гідом по королівству Таїланд стала наша землячка Сніжана Меленхович, яка побувала в багатьох країнах.


В цукерках, якими пригощалися учасники скайп-зустрічі,
були різні приємні побажання

Глава королівства Таїланду – король Рама IX, статки якого оцінюються приблизно в 35 мільярдів доларів США. Він використав частину свого багатства на фінансування біля 3000 проектів розвитку, особливо в сільськогосподарських районах. Саме тому ця особа дуже популярна серед таїландців і вважається напівбожественною. Король – рекордсмен. Він володарює на троні беззмінно вже 68 років!

А ось і сам король-рекордсмен!

В цьому «казковому» королівстві можливо все: побачити найвищу буддійську ступу (висота 127 метрів); завітати на крокодилову ферму і взяти участь в екстремальному шоу; поблукати по тропічному саду Нонг-Нуч і вдихнути аромат орхідей; зробити покупки на «плавучому» ринку; навчитись дайверському ремеслу на Черепашачому острові; відпочити на Вечірках Повного Місяця. А найголовніше – знайти синього птаха в зоопарку Кхао-Кхео і стати щасливим!

26 червня 2014

У відділі естетичного виховання як завжди весело та цікаво

Вихованці літнього оздоровчого табору «Юнга» відвідали Херсонську обласну бібліотеку для дітейімені Дніпрової Чайки, де їм була запропонована подорож на Гаваї. Захід відбувся у рамках літніх читань "Скільки народів - стільки дитячих свят". Діти познайомилися з народними традиціями та погралися в ігри дітей цього мальовничого краю. Такі забавки, як «Уцінка-пахее» або «Гніздо черепахи», «Калабаса!» або «По будиночках», «Пуніпуні», «Передай кокос» можуть бути в нагоді, коли збираються разом друзі, і нічого, що вони живуть в Україні, адже з друзями завжди весело проводити час. 




А танок-забава «Гавайське лімбо» під латино-американську музику переніс дітей на гавайське свято. Правду кажуть: скільки народів, стільки й свят.

24 червня 2014

Наш блог стал обладателем Liebster Blog Award!

Наш блог стал обладателем Liebster Blog Award! Большое спасибо за это автору блога библиотеки-филиала № 5 Централизованной библиотечной системы г. Бердянска  «Vivat Library».
Такая награда представляет собой своего рода эстафету, которую блогеры передают друг другу. У этой эстафеты есть свои правила, которым мы с удовольствием подчиняемся. Итак, получив награду от  «Vivat Library» мы должны ответить на 11 вопросов, составить свои 11 вопросов и поставить их следующим 11 блогам, у которых есть не менее 200 постоянных читателей. Следующими обладателями Liebster Blog Award автоматичести становятся эти 11 блогов, которым мы отдадим предпочтенье.

Отвечаем на вопросы от блога «Vivat Library»:

1. Какая книга ассоциируется у Вас с Летом? (можно несколько)

Летняя пора чаще всего связана с воспоминанниями о детстве, именно потому с летом асоциируються те книги, которые мы читали в детстве:
приключенческие романы Жюля Верна "Дети капитана Гранта", "Таинственный остров", "Пятнадцатилетний капитан";
Александр Милн "Винни-пух и все-все-все...";
Джеймс Кервуд "Казан", "Бродяги севера". 

2. Читаете ли Вы книги в электронном формате?

Да, конечно!

3. С кем из литературных героев Вы хотели бы побеседовать? Почему?

Почему-то сразу после такого вопроса вспоминается Алиса из известной книги Льюиса Керрола. Наверное то того, что ее образ остаеться загадкой не лишь для маленького читателя, а и для взрослого. Вот с кем бы поговорить о нашем бытие - с Алисой из страны чудес!

4. Экранизация книги, которая произвела на вас наибольшее впечатление?

"Турецкий гамбит" (2005, режиссер Джаник Файзиев) и "Статский советник" (2005, режиссер Филипп Янковский)  Бориса Акунина; "Тихий Дон" Михаила Шолохова (2006, режиссер Сергей Бондарчук)
Есть много екранизированных произведений, но в фильмах очень важной есть сама игра актеров.

5. Хотели бы Вы вести блог не на библиотечную или литературную тематику? Если да, то на какую тему?

Думаю, что да. Вот, например, Херсонщина имеет все шансы быть известной туристической базой, ведь у нас есть морские курорты, живописнейшие плавни в дельте Днепра, лечебные и грязевые озера, гейзеры, природные биосферные заповедники, степь, хвойные леса и даже пустыня. Но о всех этих богатствах мало знают не только в Украине, но и в самой Херсонской области. Именно на такую тему я бы с радостью начала бы новый блог!

6. Назовите книгу, которую бы Вы взяли в путешествие?

Никогда не беру с собой в путешествие книгу, поскольку знаю: времени на чтение не будет. В путешествии всегда отвлекают внимание новые маста и краевиды. А читать нужно в тишине и покое.

7. Есть ли литературный герой, на которого Вы бы хотели быть похожи?

Думаю, такого героя нет. Каждый персонаж особен, но он - не я, а я - не он.

8. Хотели бы Вы написать книгу? Если да, то какой жанр Вы бы предпочли?

Думаю, что это была бы проза, скорее всего новелы о нашей с вами такой обычной, но часто необычайной жизни.

9. Уделяете ли Вы внимание блогу во время своего отпуска?

Конечно, заглядываю.

10. Обсуждаете ли Вы будущий материал блога с друзьями или близкими?

По-скольку блог наш сугубо о жизни Херсонской областной библиотеки для детей имени Днипровой Чайки, то без вмешательства коллег практически не обхожусь. И обсуждаем, и готовим вместе.

11. Что бы Вы хотели изменить в Вашем блоге?

Наш блог достаточно молодой и  изменения в нем происходят часто. Думаю, мы с колегами еще будем работать над его усовершенствованием, а время и тенденции укажут нам верный путь.

А теперь, внимание, передаем награду  Liebster Blog Award! и эстафету следующим блогам:
  1. Блог Николаевской областной библиотеки для детей "Библиотечная гавань" 
  2. Блог Центральной библиотеки для детей имени Шуры Кобера и Вити Хоменко города Николаева "Библиотека города N"
  3. ПАН БІБЛІОТЕКАР
  4. БібліоВсесвіт
  5. Блог крымской республиканской детской библиотеки им. В.Н.Орлова  "Библиосправочка"
  6. Блог Житомирської обласної бібліотеки для дітей "Місто-онлайн"
  7. Библио.net
  8. Каховська районна бібліотека для дітей
  9. Блог Білозерської ЦБС 
  10. Блог науково-методичного відділу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова
  11. Блог Каланчацької районної бібліотеки для дітей Херсонської області
А вот и вопросы для авторов названных выше блогов:
  1. С какими книжными новинками вы познакомились недавно?
  2. Есть ли у вас необычное хобби (учитывая, что ваш основной род деятельности - это библиотечная сфера)?
  3. Ведете ли вы блоги на другую не литературную и не библиотечную тематику?
  4. Как Вы относитесь к кафе с книжными полками (кафе-библиотека), которое в последнее время приобретает популярность.
  5. Какие формы бук-кросинга Вас впечатлили наиболее?
  6. В чем вы видите основное преимущество "живой" книги, а также ее электронного носителя.
  7. Какой город (древний или современный), по вашему мнению, может называться книжной столицей? Почему?
  8. В нынешнее время в мире построено очень много необычных зданий для библиотек. Какое из них Вас удивляет больше всего?
  9. Как вы думаете, есть ли в Антарктиде библиотека? :)
  10. Назовите ваш любимый лозунг в пользу чтения.
  11. Назовите свою топ-пятерку книг, которую вы бы порекомедовали детям для чтения летом.



23 червня 2014

Чи відкриється фантазерам-казкарям правда?

Сьогодні учасникам програми літніх читань у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки  відчинила двері чергова країна – Країна брехунів, яку вигадав відомий італійський письменник Джанні Родарі.

Фантазери-казкарі зібрались, щоб дізнатися про автора цієї країни, про те, як і коли в нього виникла ідея написати про неї. Також познайомились з головними героями книжки «Джельсоміно в країні брехунів».



А ще маленькі мандрівники-читайлики погрались у гру «Джельсоміно і Ко…», в якій їх чекали різноманітні завдання – ребуси, анаграми, словесні задачки та багато іншого. Діти, об'днавшись у 2 команди, влаштували справжні перегони найкращих знавців твору.


Насамкінець всі бажаючі могли переглянути фільм «Чарівний голос Джельміно».

19 червня 2014

А скільки ключів зібрали Ви?

На цьому тижні учасники Програми літніх читань «Канікули з книгою», що проходить у секторі абонемента у формі пригодницького квесту «12 ключів від детективного лабіринту», - отримали завдання до третього ключа.

Перший ключ - «Ключ від бібліотеки»

Другий ключ - «Код генія»

Третій ключ - «Відкрий море»

Вже 45 читачів, учнів 5-9 класів, записались до справжніх детективів. Вирішуючи цікаві головоломки і завдання, вони збирають ключі і, звісно ж, за прочитані та цікаво представлені книги заробляють БІВи.

У «Книжковому кіоску» цього літа є чимало цікавого:

  • Р. Ріордан «Персі Джексон і Викрадач блискавок»
  • С. Майєр «Сутінки»
  • І. Абеді «Лола шукає подругу».
  • К. Функе «Іграїна безстрашна».
  • Серія книг про пригоди відмочки Тхнусії від К. Уманського. 
Діана Птиця, учениця 5кл ЗОШ №47,
 першою отримала третій ключ від лабіринту!

Активні читачі-детективи :)

18 червня 2014

Педагогічна слава Херсонщини

18 червня 2014 року о 10.00 в актовій залі Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради відбулася святкова презентація книги «Педагогічна слава Херсонщини», яку організувала Херсонська академія неперервної освіти за участі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.



Ініціатором створення унікального збірника статтей та нарисів про долі видатних педагогів Таврійського краю став творчий колектив Академії неперервної освіти на чолі з їх керманичем - ректором Зубком Анатолієм Миколайовичем.

На свято завітали почесні гості :

Загороднюк Василь Степанович – голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України;

Лебідь Віктор Олександрович – в.о. директора Державого архіву Херсонської області;

Бутенко Володимир Григорович – член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор;

члени родин тих педагогічних династій, про яких написано в книзі «Педагогічна слава Херсонщини» : Марек, Толубець, Артющенко, Новохижні, Дерябіні, Дейнеги, Берданові, Гудкові, Камінькові, Котій, Голобородько.





На свято завітали представники ЗМІ – Херсонська обласна державна телерадіокомпанія «Скіфія», газети «Джерела» та «Новий день».

Родзинками заходу стали художні номери:

· пісня «Вчителько моя» у виконанні заслуженого артиста України – Віктора Гурби;
· пісня «Ніжність» у виконанні лауреата Всеукраїнських конкурсів - Анастасії Нетовкіної;
· «Шкільний вальс» у виконанні Варвари Романової та Станіслава Ліпшица.



Наскрізною темою всього сценарію було вшанування високого звання "педагога", вчительських родин та династій, які зробили свій вагомий внесок у розвиток педагогічної справи Таврійського краю.

Господар свята - Зубко Анатолій Миколайович  - подякував меценатам, членам родин, творчому колективу Академії неперервної освіти за те, що вони долучилися до створення першої книги «Педагогічна слава Херсонщини».

А почесні гості подякували у свою чергу організаторам та авторам книги за ідею створення такого унікального збірника статтей та нарисів про долі видатних педагогів Херсонщини.

Тож, із нетерпінням будемо чекати публікації наступних частин збірника «Педагогічна слава Херсонщини».



Весь світ на долоні або візитна картка В`єтнаму

Читачі читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки взяли участь у скайп-дослідженні: «Весь світ на долоні або візитна картка В`єтнаму».

 Дослідження допомагала проводити наша землячка Сніжана Меленхович, яка нині перебуває у В'єтнамі. Ще дівчинкою, коли вона навчалась в Херсонському обласному ліцеї, Сніжана була читачкою обласної дитячої бібліотеки і навіть написала наукову роботу в Малій академії наук України. Закінчила Київський університет. За освітою – хімік. Сніжану Меленхович сміливо можна назвати людиною світу, бо вона навчалась в Україні, працювала в США, мандрувала по всіх південно-східних країнах і навіть жила в буддійському храмі. За покликом серця – творча людина і зараз виступає з танцювальним шоу у В`єтнамі.



В цій країні часова різниця з Україною - 4  години. Грошова одиниця В'єтнаму «найменша» у світі, має співвідношення до долару 1:17 000. Тож, Сніжана у В`єтнамі стала "мільйонеркою", адже за місяць роботи в шоу вона отримала 17 млн. в’єтнамських донг. 

Наша співрозмовниця розповіла нам дуже багато про цю далеку країну, особливо про старовинні храми та незвичайну природу.

Дітей - учасників спілкування - зацікавило, яка з країн, відвіданих Сніжаною, стала її улюбленою, чим саме їй цікавий В'єтнам і яку книжку нині читає дівчина. Останньою відповіддю Сніжана подивувала усіх, адже нині вона читає "Два життя" Конкордії Антарової.

А наостанок Сніжана порадила нам, що коли опинишся у В`єтнамі, то спершу треба зробити 4 речі:
  • Купити квиток на виставу театру ляльок, яка відбувається на воді. 
  • Придбати на знаменитому ринку Донгбо традиційного конічного капелюха.
  • Спуститися на човні по Ароматній річці.
  • Відвідати плантацію з вирощування перлів.

11 червня 2014

Незвичайна подорож до туманного Альбіону

Сьогодні, коли пазли можуть налічувати десятки тисяч елементів (рекордне число - 32 256), а діти грають в голографічні, тривимірні і  онлайн пазли, все більше людей цікавляться, а звідки взагалі з'явилася ця гра.




Читачі нашої бібліотеки також захотіли знайти відповідь на це запитання. Тому і відправилися в  історичну мандрівку разом з бібліотекарями відділу естетитичного виховання. Мандруючи туманним Альбіоном, ми знайшли винахідника пазлів і простежили всю їх історію від початку  до сьогодення.




А ще на власні очі побачили все розмаїття пазлів, яке є в нашій бібліотеці та продемонстрували свою вправність у складанні пазлів. До речі, більшість із пазлів "прописані" у центрі "Вікно в Америку для майбутніх лідерів" - і надійшли до бібліотеки у рамках однойменного проекту. Тож подорож до батьківщини пазлів, Британії, завершилася аж на Американському континенті :)

06 червня 2014

Cкайп-зустрічі "лідерів": Херсон-Луцьк-Хмельницьк-Полтава

Щоліта, з ініціативи Херсонського міського учнівського парламенту, у віртуальному просторі зустрічаються шкільні лідери різних міст України. Базою таких зустрічей стають обласні дитячі бібліотеки.


Цього разу у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки одночасно відбулося три зустрічі лідерів - членів учнівських парламентів, урядів, читачів-активістів Херсона та Луцька, Полтави і Хмельницька. Спілкування традиційно відбулося у форматі скайп-конференції:



   
До спілкування старшокласників приєдналися та стали активними учасниками спілкування й дорослі - бібліотекарі та почесні гості - успіші лідери, що вже реалізували себе у обраній сфері, а саме - цього разу :) - керівники галузі культури. На віртуальній зустрічі "кабінету міністрів" юних волинян та шкільних "парламентарів"-херсонців, що нині відпочивають у літньому таборі "Лідер" були присутні та поділилися власним досвідом становлення як професіоналів та менеджерів галузі  Валерій Юхимович Дмитрук, начальник управління культури Волинської ОДА, та Ігор Романович Мазур, заступник начальника управління культури Херсонської ОДА.
   
     
Провідні теми, визначені для спілкування:
  • обмін досвідом діяльності при учнівських парламентах
  • роль читання у формуванні лідерських якостей та спільне визначення якостей, притаманних і необхідних людині-лідеру
  • визначні місця краю (ото вже були справжні промоакції і взаємні запрошення відвідати найцікавіші місцини у кожному з регіонів!)
  • топ-5 книг "у подарунок" - рекомендації до літнього й "лідерського" читання
Наші почесні гості також активно включилися у діалог та запропонували від себе і визначні місця свого краю, і назвали улюблені книги.



Підсумком зустрічі стали якраз п'ятірки книг "у подарунок". Деякі з книжок, і то не дивно, повторювалися, тож пропонуємо вашій увазі "збірний список" творів та книжок, які радили один одному для читання школярі з різних міст України:
  • В. Шкляр, "Залишинець"
  • Люко Дашвар, "Мати все"
  • В.Винниченко, "Відродження нації"
  • А.Квітчаста, "Секрети успіху"
  • Ж.Верн, "Діти капітана Гранта"
  • П. Гірник, "Посвітається"
  • А. Вольських, "Міла Рудик"
  • Р. Шарма, "Лідер без титулу"
а також - книги Дари Корній і Дейла Карнегі, Ірен Роздобудько та Володимира Лиса...
Такі зустрічі – хай навіть і віртуальні! – зближують, об’єднують і згуртовують юне покоління українців, тож проводитимемо подібні акції й надалі.


Більше фото - у Фейсбуку.
  
Презентації "5 чудес нашого краю":

Квіткові легенди

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у відділі обслуговування учнів 5-9 класів Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки відбулася гра-дослідження «Про що розповідають квіти?» На захід завітали учні 5-6 класів ЗОШ №1.



Діти розгадували «квіткові» легенди, дізнались які квіти відповідають кожному знаку зодіака, що символізує квітка у представленому на виставці букеті. А ще ерудити змогли продемонструвати свої знання у «квітковій» вікторині. Кращі знавці отримали пам’ятні подарунки.


05 червня 2014

Подорож до Японії - країни незвичайних традицій!

Всім! Всім! Всім! У відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки вчора розпочалася ігрова скарбничка «Скільки народів – стільки дитячих свят» у рамках програми літніх читань.


Перша подорож відбулася в країну Далекого Сходу – Японію, де читачі дізналися про особливості культури та традиції цієї загадкової країни, ознайомилися з найпопулярнішими видами прикладного мистецтва Японії, зокрема: орігамі, кірігамі та мистецтвом паперового гандзіциу. Крім того діти мали змогу на власному досвіді спробувати себе в цьому виді діяльності.

Наступної середи - 11 червня -  запрошуємо вас до подорожі в країну Туманного Альбіону, де ми розкриємо для вас всі секрети мистецького пазлу.


Сьогодні був занесений новий рекорд до «Великої книги читацьких рекордів», а саме - відділ відвідали одразу дві трійні та одна двійня дітей!