Сторінки

30 березня 2016

Юні «кобзарята» пишуть про Україну

27 березня об 11:00 в рамках Тижня дитячого читання відбулася творча лабораторія юних «кобзарят» під символічною назвою «Пишемо про Україну». Розглядаючи поетичні твори кращих українських віршотворців, які своїми творами уславили рідну Україну, присутні діти, а саме учасники бібліотечної літературної студії «Контур» та запрошені гості, навчалися від них творчої майстерності.





Вишукані образи рідної природи, які вживали визнані майстри, надихнули учасників заходу на написання власних віршованих рядків про Батьківщину. А в цьому їм допомогли орієнтири – парні рими, які вживали корифеї нашої літератури і які було розіграно серед присутніх шанувальників слова за допомогою римолотереї.

Я – бджілка
Знайду в садку я вишні –
Вони всі дивовижні.
Проїдусь я на листі
У гарному намисті.

Нетребич Валентина

***
Сонце яскраве, гарне, червоне,
В морі, як човник, тихесенько тоне.
В темному небі плавають хмари,
В лісі ховаються злії примари.
Вовк перебіг швиденько у бір,
Сірий, великий, скрадливий звір.

Шелегон Елеонора

***
Виглядає з-за хмари сонце –
Освітлює землю з віконця,
Шепоче листя золотаве,
Проростає свіжа отава.

Пономаренко Віра

***
В нас чудові ліси,
В них соснові шишки,
Куточок – маленький,
Листочок – жовтенький.

Шлейман Майя

***
На городі буряки
Протиборство влаштували,
Як прибігли огірки –
Участь у двобоях взяли.

Кузюк Світлана

***
Села веселі грають із сонцем,
Тиша колише покинуте поле,
Довкола його оточили ліси…

Виходцева Вікторія

***
Уранці я прокладаю шляхи,
Мене стрічають зелені клени.
Йду та збираю широкі листи,
Які віддають мені лопухи.
Я захищаю рослини ось ці,
У них пелюстки, немов у пушці.
Вони подарують настрій мені.
Ці бур’яни – вірні друзі мої.

Шкворець Лада

***

Я побачила річечку,
У мене у волоссі стрічечка.
Стрічка моя зелененька,
Річечка була маленька.

Громакова Вікторія

***
Я бачу чудові поля,
Якими вкрита рідна Земля,
Чую багато мелодій,
Які звучать у нашому народі.

Пилипенко Данило



Друга частина заходу була присвячена одній із кращих письменниць сучасності, яка своєю творчістю популяризує питомо українську міфологію, - Дарі Корній. І не випадково, адже 7 та 8 квітня Мирослава Замойська (таке її справжнє прізвище) перебуватиме у нашій бібліотеці та зможе особисто поспілкуватися із читачами книгозбірні та вихованцями літстудії «Контур». Діти познайомилися із книжковою новинкою Дари – «Петрусем химородником» та його цікавезними персонажами – дванадцятирічним хлопчиком Петрусем, Домовиком Дрімом, Лісовиком Пугачем, Вілою Живою, її сестрою Стригою та багатьма іншими.






Із другим завданням – написати власну оповідку чи віршик за мотивами книги Дари Корній – юні поети та прозаїки впоралися дуже добре. Із цими творами можна познайомитись у блозі бібліотечної літературної студії «Контур» за посиланням: http://kontur-ks.blogspot.com/2016/03/blog-post_30.html

Юні шанувальники слова з нетерпінням чекатимуть на пізнавальну та захопливу зустріч із львівською майстринею слова – Дарою Корній!

На канікулах - до бібліотеки!

Канікули – найулюбленіша пора школярів! А бібліотеки, як відомо, працюють без канікул і саме ця пора для Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки є найгарячішою: читачі приходять по одному, а також з друзями, батьками, приїжджають з різних районів нашої області цілими класами.

Ось і сьогодні нашими гостями стали учні 2-4-х класів Інгулецької ЗОШ Білозерського району.


Школярі і вчителі під час екскурсії бібліотекою були вражені чудовим інтер’єром, яскравими виставками, розмаїттям книг та журналів.



Вони вперше побачили об’ємні, звукові книги, книги з ліхтариком для юних дослідників, книги-жалюзі.


Дізналися, що у секторі іноземної літератури є книги на 57-ми мовах і з деякими з них познайомилися.


У відділі естетичного виховання хлопчики і дівчатка занурилися у світ декоративно-прикладного мистецтва, складаючи пано улюблених захоплень «Сам собі майстер»,  та демонстрували свої знання і кмітливість під час літературно-мистецької гри «Пазли творчості».


Сектор періодики запропонував переглянути цікаві дитячі журнали та весняну вікторину «Квіткова оранжерея».


А скільки дитячої радості викликав перегляд мультфільмів у 3D форматі!


Але це ще не все! Справжній сюрприз чекав на гостей – сучасний X-BOX і запальні танці!

Переповнені враженнями та емоціями, дітлахи повертались додому з великим бажанням ще не один раз відвідати Херсонську обласну бібліотеку для дітей імені Дніпрової Чайки.


У «Чеширского кота» - капустник

27 марта работники театральной сцены многих стран отмечали Всемирный день театра, который был установлен еще в 1961 году. Артисты и сотрудники театра отмечают этот день по-разному: проводят фестивали, представляют зрителям премьеры новых спектаклей, проводят литературные вечера, но чаще всего во Всемирный день театра театралы устраивают капустники. Что же это за мероприятие и почему так называется?

Как известно, на Руси во время Великого поста закрывались все зрелищные учреждения, в том числе и театры. И вот в начале XX века актеры выдумали следующее: они собирались в театре на великопостный ужин, во время которого к столу подавали пироги с капустой. Артисты приглашали только самых близких друзей и разыгрывали разные сценки, пантомимы, сюжеты, посвященные своей театральной жизни. Сочиняли все это они сами, и шутки были не для широкой публики, а исключительно для своих. Вот такими были первые капустники.

Для участников театральной студии Херсонской областной библиотеки для детей им. Днипровой Чайки также вошло в традицию отмечать День театра. И в этом году наш капустник был посвящён литературным и экранным пушистым героям - котам и кошкам, так как и театр-студия носит имя известного волшебного героя из произведения Льюиса Кэрролла «Алиса в стране чудес» - имя Чеширского кота.

Капустник-2016 прошел необычно -  в форме актерского турнира между участниками клуба и их родителями, все задания и вопросы были связаны с темой «Литературные и экранные коты и кошки». В ходе соревнований команда «Чеширский кот», а это наши актеры, в который раз смогли продемонстрировать свое актерское мастерство, ну а участники команды родителей «Кот ученый», показали в кого их дети такие талантливые.




А оценивали результаты турнира жури, главой которого была почетная гостья библиотеки - Виктория Курленко – президент ассоциации фелинологических клубов Украины, эксперт по всем породам кошек, ветеринарный врач, а также члены жури – заведующая отделом эстетического воспитания Ракша Анжела Борисовна и заведующая сектором абонемента Кацарская Наталья Юрьевна.



В ходе турнира команды выполняли разные задания, вспоминали названия литературных произведений, мультфильмов, художественных фильмов, песен, в которых встречаются кошки или коты, прослушивали фрагменты фраз мультипликационных пушистых героев и угадывали их имена, попробовав себя сценаристами, сочиняли новые истории про котов, чем очень потешили зрителей и друг друга.





Разминкой турнира было задание - игра, в которую очень любят играть маленькие котята. Участники на скорость передавали друг другу клубок нитей. Эстафета повеселила и зрителей, и участников команд.

Не возникло трудностей и в ходе выполнения двух сложных, казалось бы, заданий - показать пантомимой литературных и мультяшных котов-героев так, чтобы зрители догадались, о ком идет речь и раскрыть все свое актерское мастерство в ходе инсценировки сказки «Первое знакомство котенка с улицей».



По итогам турнира с разницей в один балл победила команда «Чеширский кот». Участники обеих команд были награждены медалями и, конечно же, не прошел наш капустник без традиционных пирогов с капустой.





P.S. Руководитель театр-студии «Чеширский кот» и её участники выражают благодарность Виктории Курленко за финансовую помощь в создании костюма символа клуба – Чеширского кота.

«Госпожа Виктория, мы будем рады видеть Вас в роли почетного зрителя на премьере спектакля «Алиса в стране фантазий, или немного знакомая история», над которой в скором времени приступим работать» 


С благодарностью актеры и руководитель театра-студии «Чеширский кот».

29 березня 2016

Журнальний твістер!

Маленькі херсонці насолоджуються весняними канікулами! Нарешті вони дочекались можливості відпочити! А де можна знайти місце, щоб відпочинок став корисним? У обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки! Адже заходи, які проходять кожного дня у різних відділах хоч і веселі, але й корисні для розвитку! За допомогою гри «Твістер» читачі бібліотеки і фізичними вправами позаймались і, водночас, дізнались багато корисної інформації.



Таку гарну ідею запропонували колеги з Миколаївської обласної бібліотеки для дітей під час Ярмарку бібліотечних інновацій-2015. В їх варіанті гра мала назву Бібліотвістер «Веселі крученики». Це гра з запитаннями та загадками з різних галузей знань у форматі гри на підлозі «Твістер», яка допомагає читачам проявити себе не тільки ерудованими, але й продемонструвати свою гнучкість. А кожен, хто не знає правильної відповіді, повинен заспівати пісню.



Бібліотекарі сектору періодики трансформували цю ідею та відібрали кращі пізнавальні журнали та цікаву інформацію з них і об`єднали її у чотири категорії: рослини, тварини, кулінарія та географія. Отож, учасники займали кола потрібних кольорів і відповідали на запитання з чотирьох категорій, залежно від того, колір якого кола вони зайняли.


А під кінець заходу і настрій був просто супер, і знань теж побільшало!

28 березня 2016

Котовасія в бібліотеці

 Справжня «котовасія» відбулася в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки останнього березневого недільного дня.

А почалося все так: дівчинка Соня, вклавши свого котика спати, прийшла до ... бібліотеки. І потрапила вона на свято в «Кицин дім». Її зустріли Кішка з однойменної книги та казкові коти: Леопольд, Матроскін, Учений.


Але все по-порядку.

Завершився фотоконкурс «Киці-муркиці та котики-муркотики» і прийшов час підвести його підсумки. Кіт Муркотун зібрав любителів-фотографів (всього 21), які надали на конкурс 48 робіт – фото своїх пухнастих улюбленців.




Оцінювало фотороботи компетентне журі, головою та почесним гостем заходу якого була Вікторія Курленко - президент Асоціації фелінологічних клубів України, експерт з усіх порід котів, ветеринарний лікар.

Вікторія Павлівна привітала учасників конкурсу. Всі конкурсанти отримали подарунки від пані Вікторії та дипломи у різних номінаціях:

- «Кото-книгоман» та «Котопоет»,

- «Кіт-скарбник» та «Кіт-мандрівник»,

- «Кращому вихователю кота-інтелектуала» та «Кращому тренеру котів»,

- «Пухнасте тріо» та «Охоронець сну»,

- «Як чупакабра перетворилася на Кнопочку», «Ми з тобою однієї крові» та ін.




Справжнім сюрпризом стало знайомство гостей з котом Марракеш екзотичної породи – бамбіно, якого принесла з собою Вікторія Павлівна.


Велика рожева зала цього дня зібрала більше 60 «котиків» та «киць», великих та малих, білих, чорних, смугастих, казкових та справжніх. Такого котячого зібрання ще не бачили стіни бібліотеки. Це справжній рекорд!

Коти бувають різні, навіть «у мішку»

Протягом місяця у молодшому відділі активно працював «Котячо-дитячий балаганчик», у якому проходили майстер-класи, конкурси, вікторини та інші муркотливі розваги. Також діти читали книги з виставки-сюрпризу «Кіт у мішку», переказували і збирали фішки для участі у лотереї.


27 березня разом із відділом естетичного виховання відбулося свято «Котовасія в бібліотеці». Одним із запрошених казкових персонажів був відомий Кіт Учений. Оскільки він багато знає, багато читає, то кому ж, як не йому, підвести підсумкову лотерею та заключну розвагу у балаганчику.

Кіт завітав з чарівним мішечком та купою сюрпризів. Оскільки лотерея була безпрограшною, то кожен учасник отримав подарунок, а найактивніші читачі навіть декілька. Так, Чигирина Софія та Коча Станіслав стали кращими дослідниками «Котячого книгобуму». А ще кожна дитина була нагороджена дипломом за участь.



На присутніх чекав сюрприз від гостя – «Мульт-колаж». Переглядаючи фрагменти мультфільмів, вони мали впізнати книжки про котів, за мотивами яких було їх знято та вийти з ними на сцену. Перед початком гри всі діти отримали різні книги, серед яких, звісно, були і ті, що слугували відповідями до мульт-колажу. В результаті вийшов справжній Парад книжкових котів.



Робота «Котячо-дитячого балаганчику», на жаль, завершилися, та не варто засмучуватися. Адже бібліотека – це завжди цікаві зустрічі, веселі розваги та неймовірні пригоди.

А наостанок хочеться подякувати за креативну ідею формату свята нашим колегам з ЦБ Ізмаїльської МЦБС для дітей.