Сторінки

27 квітня 2018

А ми у гай ходили…

Сектор періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки знову зустрічає «зачарованих» дітей. 


Спочатку поговорили про те, що таке "реально" і "віртуально". Потім відправились у віртуальну мандрівку до весняного лісу, називаючи все, що там зараз можна побачити – дерева, кущі, траву, квіти, пташок, жучків, жабок, ящірок і різних-різних тварин. І, навіть, послухали голоси лісу.


А ще дізналися цікаву історію про художника, який малював ліс, і він засихав на полотні до тих пір, поки художник не намалював все-все, що є в лісі. Переглянули відео, де природа оживає: з грунту виростають рослини, розкриваються бутони квітів і з’являються комашки.




Під час майстер-класу діти вчилися робити весняну квіточку. Білі горошини на зеленій стеблині. Впізнали? Так, це конвалія!



Мандрівка закінчилась. З весняного лісу повернулись з квітами.


Як добре, коли є мама і друзі!



Ангеліна Вєтрова, 
завідуюча сектором періодичних видань 
Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки 

Чорнобиль. Заборонена реальність

Щороку у квітні українці відзначають вікопомну дату – річницю Чорнобильської катастрофи. Віддаючи данину всім тим, хто постраждав від аварії і хто боровся з її наслідками, які трагічно позначилися на долях мільйонів людей, бібліотекарі читальної зали провели ряд тематичних заходів у школах міста.
 


Старшокласники ЗОШ №50 та №53 довідалися про причини технокатастрофи, а також про екологічні та економічні наслідки для країни та населення.

Вдало підібраний відеоряд допоміг простежити хронологічний розвиток подій і прослідкувати долі чорнобильців: працівників атомної станції, ліквідаторів та мешканців міста атомників.
 


Під час заходу звучала зворушлива поезія Ліни Костенко і музика, під супровід якої можна було побачити кадри із Чорнобильської зони – до і після аварії.

Art-books: огляд творчої літератури відділу естетичного виховання.

Теплого весняного дня у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося чергове засідання Недільної школи для батьків.



Цікавість матусь була прикута до літератури, що стосується історії моди, краси та стилю. Адже сучасні жінки завжди прагнуть бути стильними, вишуканими, індивідуальними.



А наприкінці зустрічі приєдналися і діти, бібліотекар відділу продемонструвала пізнавальні ігри - на розвиток мислення та уяви, за допомогою яких можна гарно та весело провести час у родинному колі. 

Заняття за казками Ганса Крістіана Андерсена

У відділі естетичного виховання відбулося чергове арт-пізнавальне засідання студії творчого самовираження « Мій світ». Приурочене воно було до Міжнародного дня книги та до Дня народження датського прозаїка, поета, автора всесвітньо відомих казок для дітей та дорослих -  Ганса Крістіана Андерсена.


Саме на цьому занятті ми реалізували ідею - театр вух, яку Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки придбала на Бібліокреативі-2017, що проходив у місті Ізмаїл Одеської області.


Студійці, прослухавши казку «Стійкий олов’яний солдатик», поринули в чарівний світ пригод разом з героями-іграшками, які вночі оживають.


А згодом втілили свої казкові фантазії на папері за допомогою воскових олівців. 


«Пізнай себе» Психологічна година для батьків та дітей

За доброю традицією щочетверга у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбуваються зустрічі для дітей з розладами аутичного спектру та їх батьків. Це розвиваючо-пізнавальні заходи, що проходять у колі справжніх друзів. А з початку весни до нашої творчої теплої компанії приєдналися нові учасники – спеціалісти у галузях психології, психіатрії, нейрофізіології, медицини – чарівні леді Аліса Фогель та Олена Кушнір.


В цей час діти беруть участь у майстер-класах від бібліотекарів, а батьки, разом зі спеціалістами, розкривають важливі питання, пов’язані з дитячим аутизмом.

Цього разу дорослі обговорювали цікаву тему «5 типів матерів та результати їх виховання» та разом з дітьми взяли участь у психогеометричному тесті (автор - Сьюзен Дилінгер). Такі методики дають можливість розкрити тип особистості, дати характеристику особистісних якостей та особливостей поведінки, пізнати своє «Я».

Цікаво?:) Ось посилання:

http://tests.in.net/psyhogeometrychnyj-test-v-kartynkah/

https://stykit.com.ua/interesting/news/typ-maeriv-nsldk-jih-oja



P.S. Якщо Ви з нами в одній «темі» - приєднуйтесь!

День: щочетверга

Час: 14.30

Місце: відділ естетичного виховання та сектор періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки (вул. Гімназична (Червоностуденська) 21, перший поверх)

Учасники: «особливі діти» та їх батьки, а також усі небайдужі та зацікавлені до розкриття питань дитячого аутизму, психології особистості та взаємодії «батьки - діти».

Ольга Кухта,

провідний бібліотекар

відділу естетичного виховання

26 квітня 2018

Ключ від бібліотеки

26 квітня до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки завітали учні 5-Б класу школи № 14.

Вони стали учасниками гри-квесту «Ключ від бібліотеки». Учасники гри згадали відомих дитячих авторів, їх книжки та вигаданих персонажів. Серед завдань – відшукати друзів книжковим героям, відвідати літературний зоопарк, «продегустувати» ті самі страви, якими ласували відомі персонажі, відправити за призначенням літературні СМС та яхти-вітрильники, названі на честь письменників, у ті країни, де вони народилися.
  



Переможцями вікторини стало троє хлопців – затятих читачів, однак подарунок – книжку-розмальовку з цікавими історіями про наш рідний край – було подаровано для всього класу, адже п’ятикласники активно відповідали на всі запитання.
  


Закінчилася зустріч у бібліотеці в секторі абонемента, де юні читачі познайомилися із книжковими новинками.

«Діалоги про головне»

25 квітня учні ЗОШ №13 в рамках проекту «Діалоги про головне» зустрілись з отцем Іоанном Гордієнком, який очолює відділ з питань сім’ї Херсонської єпархії УПЦ.

Мова йшла про найголовніше – про сімейні цінності. Маючи досвід багатодітного тата, отець Іоанн поділився рецептом, як створити щасливу родину. На прикладі відомих та успішних людей довів, що дітей в родині багато не буває.
  



Завідуюча відділом обслуговування читачів-учнів 5-9 класів Вікторія Сломчинська розповіла про конкурс «Один раз на все життя», який триває до 30 квітня.
  


15 травня відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу, під час якої діти отримають дипломи, подяки та призи від організаторів.

Брати Райдугони з планети Дра-Дра

Сьогодні учні ЗНЗ №28, які займаються за програмою «Кібершколярики», познайомилися із творчістю сучасного дитячого українського письменника Антона Сіяніки.

Малеча познайомилася з братами Райдугонами, Кирилом Кожум’якою та новим, ще невідомим героєм Івасиком Телесюком. Завдяки космічній мандрівці та Веселковим Дракончикам діти пригадали планети сонячної системи, кольори веселки, відгадували загадки, розв’язували ребуси, дізналися, які бувають види інформації, довідалися про мультимедійні презентації та мультимедійні ігри.
  





Так як кожен з Райдугонів має свій колір веселки, дітям стало цікаво, як же отримати усі сім відтінків, якщо основних кольорів усього 3 – синій, червоний та жовтий? Тож далі кібершколярики за допомогою бібліотекарів відділу естетичного виховання влаштували справжні кольорові експерименти. Діти об’єднали на папері фарби цих кольорів та навіть розв’язали ось такі задачки: СИНІЙ+ЖОВТИЙ=? (звичайно ЗЕЛЕНИЙ).
  


А ще дізналися, що таке кольорові моделі RGB і CMYK, та чим вони відрізняються.
  

А на завершення зустрічі кіберята ще й створили власні кольорові шедеври, проте не на папері чи  полотні, а на звичайнісінькому кефірі.

Магія читання!

Чарівна, магічна, радісна Наталія Щерба завітала у Херсон, щоб поспілкуватися зі своїми читачами-прихильниками. На довгоочікувану зустріч з письменницею потрапили й учні НВК "Школи гуманітарної праці" Херсонської обласної ради.
  


На гостю чекали екскурсія унікальним навчальним закладом, знайомство й коротка часова зустріч, під час якої присутні намагалися якнайбільше дізнатися про відому авторку. 




За першу хвилину здійснили подорож у її дитинство, далі дізнались про навчання і захоплення у підлітковому віці, в наступні хвилини мандрували улюбленими магічними місцями світу. Пані Наталія ділилась секретами написання своїх творів та звичайними речами, які надихають щодня, а ще порадила, як все встигати, аби кожна справа виходила якнайкраще. Час дійсно на її боці!



Відповіді на питання, автографи та спільні фото ще довго нагадуватимуть про надзвичайну зустріч. Чекаємо на нові бестселери, екранізації і, звісно ж, нові зустрічі, адже у світі поціновувачів магії буває все!

«У пошуках магніту Білобережжя»

«У пошуках магніту Білобережжя» - саме так називалась екстремальна подорож, у яку вирушила Наталія Щерба 25 квітня в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки.
  




Існує легенда, що Андрій Первозванний заклав духовний магніт на місці, де знаходиться Свято-Катерининський собор.

Щоб отримати уявну часточку цього магніту, Наталії прийшлось вирушити у фантастичну подорож та пройти 7 ступенів випробувань:

1 ступінь - «Експрес-тестування»

2 ступінь – миттєво створити  «Фантастичну історію, як вона перетворилась із звичайної дівчинки на літературну «королеву»

3 ступінь – реклама «зіркових» творів циклу романів «ЧАСОДІЇ»

4 ступінь – представити себе у ролі улюбленої літературної героїні – Чорної Королеви

5 ступінь – асоціації із кольорами веселки, серед яких синій – це колір творів Наталії Щерби.

6 ступінь – якщо б у письменниці була чарівна паличка, вона б звичайні школи перетворила би на фантастичні.

7 ступінь – за хвилину встановити рекорд: і пані Наталія втримала на руках 13 своїх книжок!





 Наталія Щерба пройшла 7 ступенів випробувань та із рук феї Світлого Образа отримала магніт Херсонщини (Білобережжя), який у 7 разів примножить її дар фантазувати та створювати неймовірні книжки! Рекордною була також автограф-сесія, яка тривала майже 40 хвилин! 





Вікторія Сломчинська,
завідувач відділом обслуговування читачів-учнів 5-9 класів