Сторінки

27 червня 2018

Візерунчасті мотиви

Програма літніх читань відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки продовжується. Залюбки беруть участь у ній постійні читачі та особлива група дітей - «діти дощу».
Цього разу темою зустрічей стало гончарство та кераміка.
Знайомство з цим видом мистецтва діти здійснювали сторінками книг та за допомогою відеоподорожі "
Мандри: Опішня. Музей гончарства" 
(https://youtu.be/oyAWeiUiPU8). Адже славетною українською гончарною столицею є саме містечко Опішня на Полтавщині.
Діти довідалися, які інструменти та прилади треба мати, щоб виготовляти такий гарний посуд, а ще гарніший він стає після його оздоблення - розмальовування. Гончарні вироби не те що в різних країнах, а, навіть, у кожній частині України відрізняються своїм розписом. 
Ось і вправлялися читачі в розписуванні посуду: мисок, глечиків, чашок, горщиків.
Цікаво було дорослим і дітям дізнатися, які шедеври створили майстри кераміки. У цьому їм допомогла література відділу.

Бібліотечна Фабрика Зірок. Майстри слова - письменники

26 червня на «Фабриці Зірок» Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки наші читачі знайомились із творчою професією письменник. 


Юним літераторам довелось відповісти на складні запитання: які якості притаманні письменнику, для чого вони пишуть і які жанри найцікавіші для дитячої аудиторії. А ще вони мали змогу перевірити свої письменницькі здібності, виконуючи творче завдання.


Всі «фабриканти» добре знають імена класиків української літератури, яких з легкістю називали, а ось із сучасними «працівниками пера» було складніше. Бібліотекар познайомила дітей із новими іменами сучасної української літератури.



Юні читачі продемонстрували свою увагу, винахідливість під час гри «Літературна плутанина». На книжковій виставці діти повинні були знайти фото письменника та книги цього автора, а ще назвати головних героїв його творів.

Виставка-випробування «Бібліотечна Фабрика Зірок» допомогла визначитись із фаворитами заходу. Між двома учасниками розгорілась дуель, яка завершилась в нічию з рахунком 8:8.



Переможцями на Бібліотечній Фабриці Зірок в номінації «Письменники» стали Бенедещук Олександра та Байбуз Лев. В нагороду вони отримали гучні оплески та книги із серії «Життя видатних дітей».
Завідуюча відділом обслуговування читачів-учнів 5-9 класів
 Вікторія Сломчинська.

26 червня 2018

Червневі професійні зустрічі


26 червня відбувся день спеціаліста для вчителів та вихователів «Школи гуманітарної праці», який підготував колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
На початку програми заходів з вітальним словом виступили директори закладів:


Бардашевська Анна Іванівна, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки
Кияновський Артем Олександрович,   директор НВК «Школа гуманітарної праці»

 Учасники заходу переглянули театралізований пролог в основу  якого було покладено життя і творчості відомого українського письменника  Миколи  Гуровича Куліша.




Відбулась презентація веб-ресурсу «Проекції долі Микола Куліша».


На останок працівники книгозбірні познайомили гостей з новими надходженнями сучасної світової та української літератури.




Мультиплікаційна студія в бібліотеці


Справжній батл думок та ідей розпочався сьогодні  у мультиплікаційній студії Медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Нескінченний вир пропозицій,  яким повинен стати наш мультфільм? Буде він яскравим та музичним, чи спокійним та серйозним, а може взагалі німим. Адже сьогодні діти познайомилися з історією створення мультиплікації, її видами та техніками. І звичайно ж, нам захотілось все і одразу. Але починати все ж таки довелося з проекту та підготовки місця зйомки.


Після обговорення ідей діти прийнялися за не менш цікаву роботу – декорації та оформлення різних локацій для зйомки. І ось  всі вже занурилися у неймовірний світ морських глибин. За якийсь час пуста площина почала оживати, на ній з’являлися яскраві водорості та корали, мушлі та каміння,  кожну з них діти створювали власноруч. Поєднання безліч різних технік: паперобластика, папьє-маше та ліплення перетворились в один колаж.


Зовсім скоро почнеться  найцікавіше: сценарій, розподіл ролей, зйомки, звукозапис та монтаж. Приєднуйтесь до нашої знімальної команди що понеділка о 14:00  у відділі медіа-центру.

25 червня 2018

Горішки для розуму

Сьогодні до відділу обслуговування дошкільників та учнів 1- 4 класів завітали користувачі, які беруть участь у Програмі «Канікули з книгою» - «Від А до Я читання щодня». Хлопчики та дівчатка протягом усього літа збирають власну «Літературну Абетку».



Головне, щоб назва прочитаного твору,  прізвище автора чи ім’я головного героя починалися на певну літеру української абетки. А ще під час заходу було презентоване нове завдання на літеру «Ж» - це жартівливі загадки, які розвивають уяву та  логічне мислення. Наприклад, як, змінивши одну літеру в слові, перетворити свійську тварину на птаха, або ж  «із ж – вночі літає, шкідників з`їдає, а із  з  - в поході можна носити і страву варити».



Також діти ознайомилися з асоціативною головоломкою нового покоління «Літературні крос-сенси», у якій завданням того, хто розгадує її, є розшифрувати, знайти зв'язок між сусідніми (тобто тими, що мають спільний бік) картинками. Діти активно включилися у роботу та знаходили інколи по  декілька асоціацій до одних і тих же зображень.
З нетерпінням чекаємо усіх наступного понеділка, адже наша абетка має ще  багато таємниць і цікавинок.

22 червня 2018

Пухнасті вухастики

«Кольорове літо» в розпалі! На черговому занятті, які проходять щосереди протягом літа у відділі естетичного виховання, діти пробували себе у ролі художників-ілюстраторів. 
Один із найбільш знаних в Україні і за кордоном художник-ілюстратор дитячих книг – це Кость Лавро. Книги, що вийшли у видавництві "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", проілюстровані ним, дуже любить наша дітвора. 
А ось як робиться ілюстрація до книги, учасники літніх читань дізналися з  відеорозповіді самого художника. 
А потім ще переглянули відеоурок від Костя Лавро як малювати зайчика -  і спробували намалювати, керуючись порадами майстра.
У кожного вийшов свій, не схожий на жодного іншого, пухнастий вухастик. 

Дякуємо художнику за його чудові ілюстрації та майстер-клас 😃


Ракша Анжела, 

завідувач відділу естетичного виховання


P.S. А інколи хочеться почитати ще й так:




Неси добро у світ природи, або "Умка" в бібліотеці

Сьогодні до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки завітали вихованці гуртка раннього розвитку «Умка».
На маленьких книголюбів чекала захоплююча віртуальна мандрівка у світ природи. На своєму шляху вони побували на пташиному співочому концерті, завітали на квітковий бал, допомогли Райдужному Дракону скласти чарівну веселку, а з котом Леопольдом влаштували справжній танцювальний батл.
Під час мандрівки хлопчики і дівчатка не лише розважились, а й усвідомили, що природа наш друг, який потребує нашого захисту і любові. 
До вашої уваги - неведичкий фоторепортаж з місця події:







Веселий "Смайлик"

У секторі періодичних видань бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки під час  літніх читань « Імперія журнальних ігор» для читачів сектору та  «зачарованих дітей»  відбулось  знайомство  з  яскравим розважально-пізнавальним журналом  для молодшого шкільного віку «Смайлик». 
Знайомились із  цікавими  оповіданнями та казочками, а також із постійними  рубриками журналу: "Світ тварин", "Чомучка для допитливих", "Притчі та повчальні історії", "Реготалки", "Цікава наука - досліди та експерименти для дітей", "Оригамі , "Вчимо англійську мову"... 


А ще - порозгадували кросворди, сканворди, загадки, головоломки  та багато інших цікавих завдань і навіть самі зробили експеримент. І були здивовані, коли "чарівна скріпка" зуміла рухатися та легко знайшла вихід із лабіринту, "вистрибнула" зі склянки з водою та піднялась вгору! 
На згадку про знайомство з веселим "Смайликом" виготовили поробку з паперу – метелика.  
А наступна зустріч за програмою літніх читань відбудеться у секторі періодики 5 липня об 11.00. Чекаємо на вас, друзі!


Ірина Радченко, 
головний бібліотекар сектору періодичних видань