Сторінки

27 червня 2019

"Патріотичний айстопер"

Я – українець, і це моє право – 
любити землю горду й величаву!
День Конституції об'єднує цілу націю, всю Україну. Адже це свято дає ще один привід  згадати, яким складним був шлях нашої держави, і як важко досягалося все те, що ми маємо зараз.
З кожним днем патріотизм набуває вагомої значущості серед українців різних поколінь. Всі ми віримо в Україну, в її майбутнє, а особливо діти.
До Дня Конституції України в Медіа-центрі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки відбувся патріотичний айстопер «Я – українець, і це моє право – любити землю горду й величаву!». Під час заходу у юних читачів запитували: «Хто такий українець?». Відповіді були дуже різноманітні, але всі влучні.



Багато корисної інформації про історію свята було розкрито в цікавій формі відео-колажу, це і момент прийняття Конституції, який означав незалежність держави. Завдяки Конституції держава змогла забезпечити права людини і громадянина на території країни, що допомогло підвищити український авторитет в очах країн світу.  
Яскравим подарунком для наших читачів став перегляд серії мультфільмів анімаційного проекту «Моя країна - Україна».

Проблема емоційного вигорання батьків

Психологія лише у 20 ст. почала свій шлях до здобуття визнання у науковій сфері і посіла гідне місце серед інших наук. Жодній із наук не довелося так жорстоко боротися за визнання серед науковців. Психологія як наука має багато аспектів та розділів, один із яких в останній час стає все більш затребуваним, а саме: проблема емоційного вигорання батьків. 
Наша бібліотека - дитяча, і її відвідують цілими сім’ями – батьки, дідусі та бабусі, які приводять до нас своїх дітлахів і відкривають їм чарівний світ книги. Тому не дивно, що нас зацікавила ідея роботи з батьками, адже всі піклуються про дітлахів і про те, що їм цікаво та що їм подобається. Батьки ж залишаються самі зі своїми проблемами і навіть не здогадуються, що в сучасній науці є розроблені засоби для вирішення їхніх проблем. 
Ідею майстер-класу запропонувала Бабатіна Світлана Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри загальної та соціальної психології Херсонського державного університету, яка провела вже дві взаємопов’язаних зустрічі з читачами Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, що зацікавилися даною проблематикою. 
Другу зустріч Світлана Іванівна почала із метафоричних карток «Дерево». Кожен учасник мав вибрати фото із деревом, яке найбільш повно розкриває його власний характер, та слово до дерева (але слово було приховане). По закінченню майстер класу учасники мали сказати речення із цим словом відповідно до прослуханого та поєднати із символікою вибраного дерева.


На прикладі художнього фільму «Таллі» Світлана Іванівна пояснила три стадії вигорання та розкрила, якими ознаками вони характеризуються, як можна їх самостійно розпізнати та вміти боротися із першими двома та старатися запобігати третьої стадії, коли вже необхідно звертатися до спеціалістів. Учасники майстер-класу ставили запитання, робили записи та уточнювали окремі моменти, вели дискусію та ділилися власним досвідом. Емоційне вигорання ми відчуваємо не лише у сім’і, а й на роботі і в дружніх стосунках, і тому питання були дуже різноманітними.


Дякуємо Бабатіній С.І. за активну співпрацю, участь у житті бібліотеки та сподіваємося на подальше співробітництво, адже усі бажають продовження спілкування. 
На згадку про наші зустрічі та про бібліотеку організатори подарували Світлані Іванівні книгу нашої колеги Юлії Чернієнко «Помста» з автографом автора.

Місто моєї мрії

Вибір майбутньої професії дуже важливий для кожної людини. І вже зараз цим питанням цікавляться читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. 
1 липня відзначають день архітектора, тож літні читання у відділі естетичного виховання було присвячено саме цій професії. 
На захід також були запрошені вихованці з центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Діти розповідали, як вони розуміють поняття «архітектор» та «архітектура», а згадати про її стилі допомогли цікаві загадки, дивилися відео про найвизначніші пам’ятки архітектури України, які потрібно обов’язково відвідати. 

Та вони навіть не здогадувались, що з матеріалів, які є в кожного вдома можна зробили фантастичне місто, де кожен будинок буде неповторним.

У секторі періодичних видань діти пограли в різні ігри, зокрема вгадували яким персонажами з мультфільмів чи фільмів вони були та в гру «квіткова оранжерея» де за підказками потрібно вгадати квітку.

А в інтернет - центрі діткам розповіли, що можна бути архітектором і в віртуальній реальності за допомогою гаджетів та спеціальних програм. Діти настільки захопилися, що побудували цілі райони з будинками, магазинами та офісами. 



26 червня 2019

Читацький ігроленд у Японії

Мандри «Навколо світу за 90 днів літа» тривають! 
Цього вівторка ми відправилися до країни, де сходить сонце – до Японії.
Тур перший (Я): ми провели експрес-вікторину про країни світу. 
Тур другий (П): діти пригадали письменників, визначні місця, прапори і книги-візитівки дев’яти країн.
Тур третій (О): подарунковий! Чотири іграшкових японки залишили кожному на згадку про захід народне японське прислів’я-побажання.
Тур четвертий (Н): гра «Читай і хапай» активізувала спритність і читацькі навички учасників.
Тур п’ятий (І): ретро-гра «Вовчок»: діти залюбки крутили вовчок і набирали щасливі бали.

Переможцем серії ігор і вікторин  цього разу став Станіслав Коча, який набрав удвічі більшу кількість балів, ніж кожен з учасників.
Тур шостий (Я) – чаювання!
Завершився захід церемонією товариського чаювання зі смаколиками.

24 червня 2019

Літо – пора відпочинку і розваг!

Сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки радо зустрічала вихованців міського табору «Сонечко». Працівники бібліотеки підготували для дітей цілий каскад феєричних  розваг! Але про усе по-порядку)
У відділі Інтернет  послуг діти відправились у подорож «з вітерцем»  «Автостопом по мультляндії», зазирнули у надзвичайно цікавий  «Світ комп’ютерів», згадали його складові, значення звукових ефектів, різноманіття операційних систем, зупинились більш детально на поняттях: командний рядок, BIOS, панель керування та диспетчер завдань.
У секторі періодичних видань  діти пограли у «Квіткову вікторину», під час якої відгадували знайомі їм квіти у назвах  відомих казок, пісень, ребусах і загадках. Відділ естетичного виховання запропонував вихованцям табору «Сонечко» мистецько-пізнавальну гру «Крок за кроком», під час якої діти дізнавалися про новинки у світі мистецтва  проявляли свої  співочі, театральні та художні таланти, уміння фантазувати.



У читальній залі діти пограли у  «Бібліотечну фабрику зірок»,  під час  якої познайомились з різноманітними творчими професіями, відгадуючи найяскравіших представників серед яких: Джамала, Дніпрова Чайка,  Джоан Роулінг, Пеле, Олександр Береж та інші.
Справжня веселка розкрилася над дітьми у секторі документів іноземними мовами, адже працівники цього відділу підготували  для учасників справжні «Кольорові пісні». Тож діти активно обговорювали символізм кольорів, наводили приклади своїх улюблених «кольорових пісень».
  
Відділ дошкільників та учнів 1-4 класів підготував юним вихованцям табору «Сонечко» абетковий мікс «Від а до я -  читання щодня». Кожна літера асоціювала певне завдання, тож діти відгадували анаграми, робили асани з йоги, розгадували ребуси, читали на швидкість  і виразність скоромовки, згадували символи рідної України. 

Дивовижні пригоди у форматі 3D чекали на вихованців табору «Сонечко» у медіацентрі. Унікальна віртуальна мандрівка «американськими гірками», Великою китайською стіною, таємничими джунглями, пустелями, водоспадами та оазисами  не залишила байдужими жодного з наших гостей! Тож до нових зустрічей у бібліотеці!!!

Захоплива регата для бібліопірата

Чергова зустріч «мисливців за книжковими скарбами» відбулася у кают-компанії бібліопіратського галіона, що пришвартувався цього літа у молодшому відділі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Учасники літніх читань зібрались аби здійснити повну пригод регату – мандрівку до загадкових островів. 
Під час нашої віртуальної подорожі маленькі мандрівники вчилися зав’язувати  морські вузли. Коли ж техніка була засвоєна, то влаштували міні змагання на кращого «вузлов’яза». Важливим умінням будь-якого пірата – є уміння швидко і правильно підняти якір. Тож і наші «флібуст’єри книжкових морів» повправлялися у цій справі.
На одному із островів учасників регати  атакували морські чудовиська, які мали при собі чорні мітки із завданнями. Кожен обирав  монстра-супротивника і виконував  те, що було написано на «записці».

Після того, як ми перемогли монстрів, пригоди  продовжились. Адже до наших рук потрапила пляшка із загадковим повідомленням, в якому треба було знайти прізвища десяти письменників, що писали про піратські пригоди і книги яких знаходяться на книжковій виставці у молодшому відділі.
А ще ми  ходили по канату, співали піратські пісні та відгадували морські загадки.

Таємниці життя «мисливців за скарбами» приховують ще безліч цікавого.  
Тож, запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до нас наступного понеділка на посиденьки у кают-кампанії бібліопіратського корабля.

21 червня 2019

Свистати всіх нагору, або Бібліотечне швартування

Сьогодні у  Херсонській обласній бібліотеці  для дітей імені Дніпрової Чайки гамірно, весело та по-літньому жарко.  Активними її гостями стали вихованці літнього оздоровчого табору «Юнга». Для дітей бібліотекарі підготували змістовну та цікаву програму.
У читальній залі старшим вихованцям  довелося згадувати шкільну програму із зарубіжної літератури, виявилося, що діти гарно її засвоїли. Діти за цитатою впізнавали відомий літературний твір; переглядали уривки  світових екранізацій та згадували назву книги, за якою було знято фільм та її автора; поєднували ім’я з прізвищем добре відомих письменників. Не оминули своєю увагою й такі найпопулярніші цикли романів у жанрі  «фентезі», як «Володар перснів» Дж.Р.Р.Толкіна та «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг, вікторини за якими дітям сподобалися найбільше.
Сектор періодичних видань підготував цікавинки із журналів. Діти з захопленням відповідали на запитання вікторини  та відгадували загадки, читали зашифровані назви тварин (ребуси), а ще поповнили  свої знання про лісових мешканців.   Наприклад, усі почули про те, як полюють лисиці, як зайці-стрибуни виживають в лісі, заплутуючи свої сліди, для чого звірям хвости та багато інших цікавих відомостей.
У відділі Інтернет послуг діти дізналися історію перших комп'ютерів, основи користування операційною системою, історію периферійних пристроїв та значення звукових сигналів, що видає комп'ютер.
Діти ознайомилися з такими поняттями, як командний рядок, BIOS, панель керування та диспетчер завдань.
Відділ естетичного виховання запропонував погратися у мистецько-пізнавальну гру «Крок за кроком». Граючись, діти згадували, що таке мистецтво та які бувають його види. Малята співали, показували пантомімою слова, та навіть, перетворювалися на казкових героїв.
«Юнгівці» познайомилися з літературою, яка стане їм у нагоді під час канікул, адже треба дозвілля зробити цікавим та змістовним. 
У секторі літератури іноземними мовами для дітей відбулися літературні ігри та конкурси.
Дивовижні казкові 3D-пригоди чекали на вихованців табору «Юнга» у медіацентрі. Разом з Котом у Чоботях юні читачі вирушили пустелею на пошуки вкраденого королівського скарбу, познайомились з шаленою та кумедною білкою і навіть встигли помандрувати космосом.

20 червня 2019

«Знайомство» вчителів початкових класів Херсонщини з дитячою книгозбірнею

20 червня 2019 року до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки завітали учасники курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради - вчителі початкових класів.


«Подорожуючи» кожним відділом обслуговування бібліотеки, гості познайомились з роботою та проектами кожного структурного підрозділу, дізнались історію створення бібліотеки, курсантам розповіли про  асортимент сервісних послуг, які надає сучасна дитяча бібліотека. Під час професійної екскурсії бібліотекарі робили акцент на презентації виставок. В медіа-центрі курсанти дізнались про роботу нового дитячого клубу Медіалабораторія; бібліотекар сектору документів іноземними мовами розповіла про роботу волонтерів і запросила приєднуватись до зустрічей, як вчителів так і маленьких школярів; у відділі естетичного виховання учасники курсів спробували себе в ролі парфумерів, залишивши на своїх руках незабутній аромат лісових рослин; в «діловому центрі» нашої книгозбірні вчителям було презентовано твори «коронованих» авторів Херсонщини.


Про інноваційні форми роботи з дітьми молодшого шкільного віку ознайомила курсантів Наталя Крижановська, завідуюча відділом обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів. Вчителям запропонували фрагменти цікавих ігор, розроблених бібліотекарями – це і «Морский бій», «Літературний фуршет», «Поле див», «Літературний футбол», «Всі ми родом із дитинства». Курсанти відгадували кросворди, ребуси, «перевертунчики» , загадки, пісні, математичні приклади.




Зі світом незвичайних книжок – це і книги-іграшки, віммельбухи, книги-ліхтарики, книги-брязкальця, 3-D книги, книги-карти, книги з об’ємними зображеннями, звукові-книги, книги із чарівними скельцями,  ознайомила гостей Вікторія Зубець, головний бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів.

А на останок Альона Ліпкіна, головний бібліотекар  відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, курсантам розповіла про проекти та електронні ресурси бібліотеки, які можна використовувати в своїй роботі з молодшими школяриками, такими як: «Ігри патріотів Херсонщини», «Казочка на добраніч», «Від А до Я – читання щодня».
Дякуємо всім за чудове плідне спілкування, за гарний настрій і запрошуємо до співпраці!