Сторінки

30 липня 2019

Пригоди з присмаком меду

Хто з дитинства не знайомий з найвідомішим літературним героєм Вінні-Пухом? Так, його знають всі, впізнають у будь якому образі чи екранізації. Сьогодні в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки в медіа-центрі зібралися прихильники Вінні-Пуха. 
Для порівняння було зібране все про знаменитого ласуна, що знайшлось в бібліотеці: книжки, диски, журнали, ігри, книжки-іграшки і просто іграшки. Матеріалу вийшло багато, тому довелося не тільки дещо перечитати, порівняти, пограти але й переглянути багато відео. 
І почалися справжні дебати та агітація за улюблену книгу, екранізацію та образ героя. Як виявилося, прихильників Вінні-Пуха більше серед хлопчаків, а от вже хто більше полюбляє діснеївського Вінні чи з радянського мультика, визначити було складніше. 
Остаточним рішенням читачів було обрано для перегляду фільм 2018 року - екранізацію історії про всесвітньо відомого ведмедика Вінні-Пуха під назвою «Крістофер Робін». Компанія Disney, що зняла з кінця 60-х років безліч мультфільмів про славетне ведмежа, запустила у виробництво художній фільм з Юеном Мак-Грегором, де актор грає змужнілого Крістофера Робіна, який забув про свою дружбу з Вінні-Пухом в дитинстві.

29 липня 2019

"Кораблик по хвилях пливе в далечінь…"

"Бібліопірати", які щопонеділка збираються у молодшому відділі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, вже багато чого знають та вміють. Вони вирушали у віртуальну експедицію на пошуки екзотичних тварин, виготовили скриню та з’ясували, які скарби у ній заховані. А ще побували на острові Майстрів, де виготовили піратські капелюхи та занурилися на дно океану. Та, навіть маючи власну скриню для скарбів, капітанську треуголку та знання з піратсько-морської справи, називатися «морським вовком» може лише той,  хто володіє кораблем. І сьогодні наші маленькі мандрівники книжковими морями та океанами завітали на урок-моделювання, де вчилися робити з паперу піратський чи то фрегат, чи то галеон.

У техніці оригамі кожен створив корпус свого майбутнього корабля. 

Потім поставили щоглу, напнули  вітрила та прикрасили прапорцями ванти.

Після уроку-моделювання діти із задоволенням брали на абордаж «вороже» судно в ході інтерактивної гри. Вони об'єднались у три команди та відповідали на запитання літературної вікторини. Зрештою дві команди «атакували» першими і стали переможцями конкурсу.

А потрапити у «Море чудес» та дізнатись, які таємниці приховує підводний світ, можна буде вже наступного понеділка під час чергової зустрічі у кают-компанії "бібліопіратів".

26 липня 2019

Літні розваги від "Смайлика"

Сучасні діти так занурені у комп'ютерні ігри і нескінченні мультсеріали, що не так-то й просто змусити їх піти гуляти на вулицю. Але ж ігри на свіжому повітрі дуже корисні і дозволяють добре провести вільний час. Тому  бібліотекар  сектору періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей вчора під час літніх читань "Веселись, грай та журнали читай"  провела розважальні та тематичні  рухливі ігри на бібліотечному майданчику, використавши мінімальну кількість підручних матеріалів. До речі, рухливі ігри обрали із тих, що їх пропонує  журнал "Смайлик". 





Ігри на свіжому повітрі  принесли масу радості для дітлахів,  а ще - зміцнили  здоров'я, розвинули їхню спритність, швидкість реакції  та уміння співпрацювати з іншими дітьми, а також пробудили інтерес до природи.
Наступна зустріч на літніх читаннях у секторі періодики відбудеться 1 серпня об 11-й годині. Чекаємо на вас. Цікаве попереду!

24 липня 2019

Я, мій друг і всі, всі, всі...

Дружба - найдорожчий скарб, - саме такими словами розпочалася зустріч у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки  для дітей імені Дніпрової Чайки, присвячена  святкуванню Міжнародного дня дружби.
Юні читачі дізнались про  історію виникнення цього свята, переглянули оригінальні версії перших вітальних листівок, датованих ще 1920-ми роками. За всю історію відзначення Дня дружби в різних країнах з’явилось багато традицій святкування. Оскільки ця весела дата припадає на найспекотніший період у наших широтах, найпопулярнішими виявились відпочинок з друзями на природі, пікніки та кемпінги. 
Цікавим продовженням нашої зустрічі став інтерактивний флешмоб «Я, мій друг і всі, всі, всі», під час якого читачі  створили один одному в подарунок «Браслетики дружби». Творчий процес супроводжувався веселою вікториною «Казкові друзі», під час якої діти зіставляли  відомих персонажів книжок та їхніх друзів, а також кожен продемонстрував свої знання прислів’їв та приказок.
Приємним сюрпризом для учасників зустрічі став перегляд мультфільму про дружбу. 

Чекаємо всіх наших друзів на наступній зустрічі 31 липня об 11:00 у відділі естетичного виховання.

23 липня 2019

Індія. Екзотичний читацький ігроленд

"Читацький ігроленд" вирушив сьогодні в екзотичну країну - Індію. Для багатьох жителів Азії Індія залишається батьківщиною Будди. Для європейців це – батьківщина Мауглі і тигра Шерхана.

Юні мандрівники  спочатку зорієнтувались, знайшли на глобусі Індію, а ще назвали столицю, моря, якими країна омивається, та сусідні держави. Щоб довідатись про індійські символи, діти відгадали загадки про національну тварину – тигра та національного птаха – павича, які знаходяться під охороною держави. А із запропонованих букв читачі склали національний фрукт – манго, та квітку – лотос, яка в буддизмі служить символом чистоти.

Саме в Індії зародилась інтелектуальна гра, якій вже понад 1500 років  - шахи. Мандрівники відповіли на запитання «шахової» вікторини та були вражені тим, що в світі існує біля 1000 розвивальних ігор, в які можна грати на шахівниці.
Близько 5000 років тому в Індії з’явилась йога, яка потрапила до списку культурного надбання людства. Йога допомагає досягти душевної та фізичної гармонії та має багатьох прихильників в усьому світі. Тож бібліотекар Вікторія Сломчинська запропонувала юним учасникам літніх читань виконати деякі вправи йоги.



"Читацький ігроленд" в Індії визначив ще одного гравця, який набрав найбільшу кількість балів в інтелектуальних змаганнях. Переможцем став Олександр Воробйов. У нагороду він отримав книгу із серії «Життя видатних дітей».
А кращою у виконанні вправ з йоги стала Ольга Тимохіна.


"Сонячний" день у бібліотеці

Сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки зустрічала вихованців табору «Сонечко». Працівники бібліотеки підготували низку ігрових програм для цікавого і захопливого дозвілля дітей.
У відділі естетичного виховання діти дізнались цікаві факти про птахів. 
А ви знаєте, якого птаха вважають найважливішим в Україні? А хто має найдовший дзьоб? Який птах найшвидше літає? 
Переглянули відео про кумедних пінгвінів і найменшу в світі пташку – колібрі.
У секторі документів іноземними мовами наші маленькі відвідувачі потрапили у казковий світ Волта Діснея і дізнались історію створення його найвідоміших мультфільмів. Дітей зацікавили художні книжки англійською мовою, створені за мотивами мультфільмів студії Walt Disney Pictures.
У Інтернет-центрі бібліотеки діти ознайомились з інформаційною стрічкою із Всесвітньої мережі про історію створення найулюбленішого продукту – шоколаду. Вони переглянули відеоролики з YouTube про виготовлення шоколадних ласощів і довідались, які незвичайні різновиди шоколадних цукерок бувають у світі.
Відділ періодичних видань зустрів дітлахів цікавими фактами із журналів про життя екзотичних тварин. Вихованці літнього табору дізнались чимало про їхні повадки та зовнішній вигляд, граючи у гру, в якій потрібно було вгадати тваринку за її описом.
У молодшому відділі наші гості пограли у інтерактивний морській бій, розгадуючи головоломки, шаради і ребуси. Особливо сподобались відеозагадки про книжки відомих дитячих письменників.

А у читальній залі діти потрапили у віртуальну подорож до надзвичайно спекотної країни – Індії. Дітлахи дізнались про цікавинки з історії стародавньої індійської культури і весело провели час, переглядаючи захопливі книжки з фотографіями та ілюстраціями про життя в цій екзотичній країні.

А на завершення цікавих пригод у бібліотеці в цей спекотний липневий день була космічна 3D-подорож - із мультфільмами про космічне сафарі на Марс і про пригоди інопланетної білки на Місяці.

Хто проживає на дні океану?

Загадковий, непізнаний, повний таємниць ОКЕАН. З давніх часів люди намагалися пізнати, що приховують його води, хто мешкає у його глибинах. Із часом  з’явилось багато історій про таємничих створінь та чудовиськ, що живуть під товщею світового океану.
Цікаво стало і нашим "бібліопіратам" дізнатися, яких «монстриків» приховує цей «блакитний велетень». Тому 22 липня наша зустріч у молодшому відділі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки була присвячені чудовиськам з глибин – стародавнім, вигаданим та справжнім, з якими можна зустрітися віч-на-віч під водою. 
Цього разу  учасників заходу чекала справжня "година жахів"! Зі сторінок книг на дітей визирав глибинний «вудильник», вони дізналися, хто страшніший – морський чорт чи великоротий вугор, химера чи риба-крапля. 
Зануритись у захоплюючий світ об’ємних зображень підводних мешканців дозволили книги у форматі 3D та з «магічними» кольоровими скельцями.  
Чекав на маленьких бібліодайверів і двобій із підводними мешканцями-хижаками, який пройшов у вигляді калейдоскопу шарад на тему океану. 
Під час інтерактивної гри «Чи правда, що …?»  учасники зустрічі з'ясовували, які існують незвичайні риби. Тож є риба-лев, риба-чорт, риба-архітектор та риба-хірург... А ось риби-"прищіпки" не існує в природі, але вона з'явилась під час гри «Врятуй друга», коли гравці із зав'язаними очима відшукували  цих маленьких  вигаданих «хижачок». 
Чергова зустріч "бібліопіратів" стала приємним днем для двох учасників програми «Канікули з книгою», адже вони викупили у кіоску книги, на які накопичували БІВастри. Вітаємо Атаназевич Валерію та Андрієць Єлизавету з корисним придбанням. Чекаємо всіх бажаючих наступного понеділка  
29 липня об 11.00 у «рожевій залі» нашої бібліотеки на урок-моделювання піратського корабля. 

22 липня 2019

Книжкові джунглі в Медіа-центрі

Літо. Спека. Море. А "Книжковий всесвіт на екрані" знову дивує своєю незвичайною мандрівкою. 22 липня відвідувачі Лабораторії глядацького смаку Херсонської обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки відкрили для себе "Книгу Джунглів" Редьярда Кіплінга і одразу потрапили у самісінькі хащі зелених джунглів.

Яскраві тропічні рослини, величезні ліани, таємничі руїни та хижі тварини чекали наших глядачів  на екрані. Юні читачі із захопленням спостерігали за неймовірними пригодами маленького, але дуже відважного хлопчика – Мауглі. Хлопчина, якого виховала зграя вовків, став справжнім другом для багатьох мешканців безмежних джунглів, завоювавши їхню довіру та повагу в зовсім юному віці.

"Книгу Джунглів" було видано ще у 1894 році, і з того часу її екранізували більше 10 разів. Це і повнометражні фільми, і мультфільми та мультиплікаційні серіали, і навіть програми для всебічного розвитку найменших глядачів.
Наші маленькі експерти помітили, що кожна з версій суттєво відрізняється як від книги-оригіналу, так і одна від одної, але головний сюжет є незмінним. За допомогою сучасних технологій та спецефектів діти мали змогу відчути себе частинкою фільму та пережити шквал нелегких пригод разом з головними героями.
Незважаючи на відмінність кожної екранізації, головна ідея залишається незмінною і актуальною у будь-які часи - повага до всього живого, до самого життя. Джунглі вчать юних читачів не помсти, вони вчать вдячності.
А ось чому навчить вас наш наступний герой - справжній фанат меду, пустощів та веселих пісень? Дізнайтесь наступного понеділка о 14:00 в Медіа-центрі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.