Сторінки

28 травня 2020

Мистецький квіз для студентства онлайн

Традиційно у травні студенти соціально-психологчного факультету спеціальності "Психологія" Херсонського державного університету разом зі своїм викладачем, доцентом Світланою Іванівною Бабатіною та викладачем Мойсеєнко Вікторією Василівною відвідують практичні заходи та семінари, що проходять у нашій бібліотеці. Цього року ми не зрадили традиції та провели на платформі Zoom мистецький квіз "Аналіз невербального мовлення та вербальних діалогів за мотивами фільму і новели «Сонячна алея» Томаса Бруссіга".


Ми запропонували студентам зануритися у життя підлітків розділеного муром Берліну та проаналізувати їхню поведінку, стосунки та побутові моменти, спираючись на фото. Студенти не читали новелу та не дивилися фільм, але мали дати характеристику головним героям та аналізувати їхні дії маючи лише фото. Було дуже цікаво порівняти асоціації та психологічний аналіз поведінки героїв, зачитуючи фрагменти із новели чи переглянувши фрагменти із екранізації.


Дана форма роботи є корисною для майбутніх психологів, адже невербальна комунікація часто надає більше інформації про людину, аніж її мовлення.

Дякуємо студентам за чудові ідеї та професійний аналіз, тим паче, що це була наша перша робота у такому не зовсім звичному для багатьох форматі.

З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі.


27 травня 2020

Веб-ресурси для організації краєзнавчої роботи

27 травня працівники бібліотеки ім. Дніпрової Чайки взяли участь у обласному тренінг-семінарі на тему «Організація краєзнавчої роботи шкільних бібліотек з використанням тематичних ресурсів віддаленого доступу» для працівників бібліотек ЗЗСО м. Херсон, який бібліотека організувала у партнерстві з КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.
Онлайн-робота відбувалась на платформі Zoom та об’єднала близько п’ятдесяти учасників – шкільних бібліотекарів. За програмою тренінг-семінару відбулась презентація нового курсу кінопедагогіки «Херсонщина в кадрі», зініційованого Херсонською академією неперервної освіти. Фахівці нашої бібліотеки із задоволенням відгукнулись на пропозицію долучитись у якості співавторів-розробників нового факультативного курсу.
Краєзнавчий проєкт адресованим старшокласникам, як факультативний цикл занять з обов’язковим медіакомпонентом. Метою проєкту є презентація життєвого шляху і творчих досягнень особистостей світового рівня в галузі кінематографу, що народилися або працювали на Херсонщині.
Далі на учасників тренінгу чекав огляд циклу авторських відеороликів «Література Херсонщини». Літературне краєзнавство у відеоформаті представила Юлія Чернієнко, письменниця, головний бібліотекар читальної зали бібліотеки ім. Дніпрової Чайки.

Про краєзнавчі веб-ресурси, створені за матеріалами, зібраними учасниками обласного партнерського проєкту «ПрофіКвест «В долонях степу і Дніпра» та медіа-гру «Херсонські ерудит-мандри» (серія «Ігри патріотів Херсонщини») говорила у своєму виступі завідуювачка інформаційно-бібліографічного відділу Ганна Новицька.
На завершення свого модулю в програмі тренінг-семінару працівники бібліотеки ім. Дніпрової Чайки подякували організаторам та учасникам за співпрацю у тренінг-семінарі та запросили колег до використання тематичних ресурсів нашої книгозбірні в організації краєзнавчої роботи шкільних бібліотек.

21 травня 2020

Долучаємось та навчаємось європейським цінностям

Упродовж  трьох днів фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки брали участь у онлайн-уроках до Дня Європи в Україні, організованих представництвом ЄС в Україні.
    
18 травня організатори презентували урок із загальною темою «Права людини - основа європейських цінностей». Урок провела Олена Дікова-Фаворська, доктор соціологічних наук, професор, засновниця та голова громадського об’єднання «Євроклуб» у місті Житомир. Вона представила на розгяд учасників веб-навчання актуальні проблеми ексклюзії та інклюзії в освіті, детально зупинилась на питаннях захисту прав дітей з особливими  потребами.

  
    
***
19 травня відбувся урок від Олени Арутюнян, директорки Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості, голови Ради євроклубів Кіровоградщини, голови ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області», голови комісії з гуманітарних питань Громадської ради при Кіровоградській ОДА у місті Кропивницький, яка презентувала тему «Лідерство і робота в команді – як це працює у сучасних умовах».
Пані Олена запропонувала по-новому поглянути на поняття лідерства, розуміння, хто такі лідери і які характеристики їм притаманні.


На онлайн - уроці ми визначилися зі своїми "сильними сторонами" та побачили перспективи їх використання.
Впродовж навчання засвоїли правило "4-х К": креативність, критичне мислення, комунікація, колаборація, та проаналізували деякі успішні проєкти  таких відомих лідерів, як Стів Джобс та Томас Едісон.
       
***
20 травня Людмила Таболіна – координаторка Асоціаціїї шкільних Євроклубів у м.Харків та спікер третього дня навчання - презентувала тему «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей». 

Пані Людмила нагадала учасникам історію запровадження Дня толерантності та основні принципи толерантності. Вона поділилася власним досвідом проведення різноманітних акцій і заходів щодо  відзначення міжнародного дня та ознайомила з декількома цікавими онлайн-платформами як для дітей, так і для дорослих.

Під час уроку спікерка використовувала онлайн-платформу menti.com для зворотнього зв’язку з учасниками уроку, на якій пропонувала відповідати на певні питання в режимі реального часу. Завдяки цьому ресурсу учасники висловили свою власну думку щодо таких питань:
  • Толерантність для мене - це…
  • Цінність, якою я пишаюсь…
  • Жінкам складно поєднувати свої професійні та сімейні обов’язки?

Усі отримані під час триденного навчання знання ми, звичайно, візьмемо на озброєння та будемо активно використовувати корисні ресурси у своїй роботі.
Хочемо подякувати Представництву ЄС в Україні за можливість долучитися до такого цікавого неформального навчання! 

14 травня 2020

Відзначаємо День Європи в Україні

День Європи в Україні відзначається з 2003 року - третьої суботи травня, тож у 2020 році цей день припадає на 16 травня. Ці святкування - прекрасна нагода засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. 
Проте цього року через пандемію та карантинні обмеження бібліотеки, зокрема й наша, не можуть організовувати відзначення Дня Європи в Україні для своїх користувачів у звичному форматі
Тож Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки проводить серію віртуальних навчально-пізнавальних заходів про Європейський Союз та країни, що до нього входять, а також запрошує своїх користувачів до участі у спеціальних проектах Представництва Європейського Союзу в Україні. 
https://youtu.be/n5JL14MvdlI

Ті, хто знають або вивчають німецьку мову, можуть скористатись навчальним відео «Europäische Union und deren Mitgliedsländer» («Європейський Союз та його країни - члени»), яке створили працівники сектору документів іноземними мовами, скориставшись, зокрема, і матеріалами з колекції проєкту «ЄС на книжковій полиці». Ресурси, представлені у відео, допоможуть уважним глядачам із успіхом відповісти на запитання приуроченої до Дня Європи в Україні онлайн-вікторини: https://euroquiz.org.ua/euroquiz

Наші постійні користувачі, які "відвідують" бібліотеку віртуально навіть у період карантину, вже беруть участь у змаганні, тож побажаємо їм перемоги!
Ще одна можливість більше дізнатись про Євросоюз і до того ж "розім’яти свої мізки і виграти класні призи" - це участь у квізі від Представництва ЄС в Україні: https://cutt.ly/SyQGl7J 


В бібліотеці діють англомовні та німецькомовні клуби. На травневі засідання, що проходять нині в режимі онлайн,  заплановано  проведення серії  наших власних ігрових  квестів «Подорожуємо Європою»,  під час яких учасники пригадають архітектуру та ландшафти Європи,  історичні та культурні події, видатних особистостей Євросоюзу.