Сторінки

31 травня 2021

Інформаційне сафарі для маленьких розумників

Незабаром пролунає останній дзвоник для маленьких першокласників школи №46. Цілий рік вони опановували науку читання, рахування та пізнавали навколишній світ.  Багато знань довелося «розкласти на поличках» у голові. Та вони  були наполегливими і уважно виконували усі завдання від вчителя.

І спрага до пізнання нового та цікавого привела їх до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, адже саме тут  безліч можливостей віднайти відповіді на найнезвичніші запитання. Скільки мов у світі, де живе плюшевий ведмедик, звідки береться сонячний зайчик або що відбудеться якщо змішати фарби різних кольорів? На деякі з цих питань діти отримали відповідь одразу під час знайомства з відділами обслуговування нашої книгозбірні. Окрім того у секторі документів іноземними мовами отримали запрошення на літні розваги в ігровій зоні, у секторі періодичних видань познайомились з новими журналами, у відділі мистецтв дізналися, як під час канікул потрапити на пошуки скарбів.


Та найбільше, звичайно ж, затримались у відділі для малюків, адже саме там усе спонукає до пізнання та цікавих мандрівок. Спочатку діти познайомились з незвичними книжками-іграшками «Яка цифра сховалась?», «Хто сховався?», «Хижаки», «День Ясі», «Розумне цуценя» та «Що ховається у морі?». 


Після цього бібліотекар запросила вирушити у захоплюючу подорож сторінками «розумних» книжок на інформаційне сафарі аби «вполювати» ще більше цікавинок про все, що нас оточує. У мандрівку вирушило дві групи дослідників «Розумашки» та «Чомусики». Вони  розбиралися у таких нелегких запитаннях як:

- що може подорожувати по світу, залишаючись в одному й тому ж кутку?

- для яких тварин у Швеції є змагання в стрибках, яке називається Канінхоппнінг?

- яка унікальна рослина їсть комах?

- що можна побачити із заплющеними очима?


І це лише дрібка тих фактів, які «вполювали» мисливці за інформаційними трофеями.  Врешті-решт команди відповіли на усі запитання та одночасно повернулися з подорожі, отримавши однакову кількість балів.

На завершення хочеться побажати майбутнім другокласникам бути активними читачами нашої бібліотеки. І нехай книги стануть їх друзями не тільки під час навчання, а й на все життя. Намагайтеся щодня прочитати хоча б одну сторінку з нової книги. Адже людина, яка любить і вміє читати – щаслива, тому що поруч з нею завжди найкращий друг і порадник – книга.


У передчутті магічного літа

У відділ естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки на останнє заняття у клубах за інтересами перед літніми канікулами завітали учасники студій  «Мій світ» та «Чеширський Кіт». За традицією – це свято, коли пригадуємо найцікавіші моменти, репетиції, перемоги.

Цього разу діти потрапили да магічної країни, як у книгах про Гаррі Потерра, де на них чекала директорка школи магії. Вона повідала дітям, що вони гарно працювали цілий рік, досягли певних результатів в театральному, образотворчому, музичному мистецтві, декламуванні віршів, виготовлені поробок. А деякі «учні» школи магії стали учасниками обласних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів, акцій. І кожен заслуговує на нагороду.






Святкова програма була наповнена піснями, іграми, танцями, конкурсами, вікторинами, загадками. Кожен учасник мав змогу проявити свій талант.



Зовсім скоро настане найулюбленіша пора всіх дітей – літо. Їм знадобляться вміння, знання та навики, здобуті в студіях «Мій світ» та «Чеширський кіт», щоб весело та з користю провести канікули.


Чудеса світу

В читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.Дніпрової Чайки зібрались юні ерудити в клубі «Інтелектуальних ігор». На цей раз темою клубу стали чудеса світу.

За допомогою жеребкування учасники заходу визначились під яким номером будуть грати та вирушили у  віртуальну мандрівку країнами світу. Настільна гра «Чудеса світу» запропонувала познайомитись із такими рукотворними дивами:

Александрійський маяк, статуя Зевса Олімпійського, храм Артеміди, піраміди Гізи, мавзолей у Галікарнасі, висячі Сади Семіраміди, колос Родоський.




Розкручуючи стрілку, діти обирали назву одного із Семи чудес світу та давали відповіді на запитання. За кожну правильну відповідь гравці отримували бали.

На другому етапі гри читачі на книжковій виставці вибирали країну світу, потім знаходили її прапор, унікальний об’єкт, письменника та його книги. 



Книги сміливо можна назвати рукотворними дивом, тому що перші рукописні зразки з’явились ще у 8 столітті та вважаються витвором мистецтва. Юні гравці були вражені тим, що деякі книги стали світовими рекордсменами.

За підсумками балів перемогла в інтелектуальній грі Владислава Лавінюкова та отримала у подарунок книгу Анатолія Шкаріна. 


28 травня 2021

До бібліотеки завітали – почитали та пограли

До Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки завітали учні четвертих класів херсонської школи № 57, щоб весело та з користю провести дозвілля. Для допитливих читачів працівники книгозбірні підготували креативну пізнавально-розважальну програму.


Учні разом з бібліотекарем сектору періодичних видань виготовили гарну, яскраву поробку власними руками – кошик з квітами, бо як кажуть в народі: "Квіти – це  яскрава посмішка землі", а як відомо, посмішок багато не буває.


А у відділі Інтернет-послуг діти грали у вікторину Quick-Quiz. Гра складалась з 50-ти запитань у 10-ти різних категоріях: музика, кіно, мистецтво, напої та їжа, відомі люди, відомі місця, головоломки, наука та природа, історія, спорт. Питання були на загальну ерудицію. Діти проявили гарні знання з багатьох галузей, та дізнались багато нового.

Бібліотекарі  відділу естетичного виховання запропонували школярам помандрувати до Країни знань. Дівчата та хлопчики дізналися багато цікавого про оптичні та навігаційні прилади. Дітям відкрилися шедеври світового значення, які можна розгледіти в мікроскоп, природні та космічні  явища, які побачиш неозброєним оком чи за допомогою бінокля, телескопа. Незвідане стає зрозумілішим, коли маєш необхідні знання.

І звичайно ж залюбки продивилися мультфільм у 3D форматі та вдосталь натанцювалися у ігровій залі улюбленої книгозбірні.




Літературний квест

Що цікавіше та важливіше – книга чи фільм? Важко дати правильну відповідь на таке запитання, адже кожен має свої особисті уподобання та сприймає важливу інформацію різними способами. 

Студенти 2-го курсу Херсонського державного університету кафедри психології мали можливість поєднати інформацію, отриману у виді фотографій, зі своїми власними ідеями, асоціаціями та її представленням у новелі ті фільмі під назвою «Сонячна алея».

Томас Бруссіг виступив  автором сценарію і автором однойменної новели. Для атмосферного  коментування вибраних фотографій, студентам була надана історична довідка із життя Берліну та Німеччини другої половини 20 ст.



Було дуже цікаво послухати враження «вчорашніх» підлітків про зображених героїв та їх переживання, і порівняння їх зі змістом новели німецького автора.  Для візуалізації ми переглянули декілька фрагментів із фільму, який було знято у 1999 році.




Приємно, що нашим гостям сподобався даний формат роботи, у якому поєднано власний досвід, набуті знання, порівняння оригінального сюжету та фрагментів із художнього фільму. Дякуємо студентам,  викладачам кафедри психології та особисто Мойсеєнко Вікторії Василівні за співпрацю. Чекаємо наступних зустрічей.


27 травня 2021

Живі свідки історії

Так називають пам’ятники архітектури, бо вони  пам’ятають епохи та людей, що їх створювали. Німеччина багата архітектурою – замки, церкви, вежі та музеї. Учні 6-а класу Херсонської гімназії № 14 люблять історію і тому прийшли до нашої бібліотеки для знайомства з головними архітектурними та туристичними атракціями країни.

Працівники книгозбірні розповіли учням про основні архітектурні стилі, які притаманні найвідомішим замкам та фортецям Німеччини, а також познайомили з найвідомішими архітекторами, які  створювали ці споруди. Великий вплив на архітектурний ландшафт Німеччини виявили історичні події та особистості – королі, політики, науковці та діячі культури.

Адже кожен замок – це унікальне поєднання архітектурного стилю з творами живопису, колекціями порцеляни, посуду, історичних монет, скульптур та холодної зброї. Наші гості не лише отримали багато цікавої інформації, а ще мали змогу переглянути відеофільми, в яких приділено особливу увагу унікальним моментам із історії чи архітектури кожного окремого замку.

Дякуємо учням та їхнім викладачам за гарні емоції та увагу до теми. Сподіваємося на подальші зустрічі.


На практику – до бібліотеки!

26 травня до книгозбірні завітали студенти факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету, де в рамках фольклорної практики для них був проведений комплексний захід.

Розпочалася програма екскурсією до сектору абонементу, де філологині познайомилися із методами промоції дитячого читання й кращими книжковими новинками.

Майбутні педагогині зацікавилися тим, як же провести захоплюючий захід із письменником? Про це вони дізналися у читальній залі, коли разом з бібліотекаркою гортали альбом проекту «Зустрічі без прощань». Їм було представлено низку оригінальних за формою заходів, які провели бібліотекарі нашої книгозбірні.


Після цього студенти самі стали учасницями заходу «Літературні скарби Херсонщини», під час якого довідалися про визначних письменників рідного краю. Зокрема, вони дізналися, чому Херсонській обласній бібліотеці для дітей присвоєне ім’я Дніпрової Чайки, як задум повісті «Пурпурові вітрила» завдячує своєму виникненню таврійському краю, чому Херсонщина стала центром зародження мистецької течії кубофутуризму та багато цікавих фактів. У розповіді йшлося як про уродженців нашого краю: Анатолія Кичинського, Віктора Вальда, Люко Дашвар, Миколу Куліша, Бориса Лавреньова, так і її знаменитих відвідувачів – Олеся Гончара, Остапа Вишню, Бориса Грінченка та інших.

Познайомилися студентки і з сучасними українськими авторами під час огляду тематичної літератури «Кращі книги підліткового читання».



Також гості бібліотеки зустрілися і поспілкуватися з молодою херсонською письменницею. Юлія Чернієнко розповіла про свою творчість і представила власні книги «Помста» і «Хікі шукають любов», а на згадку про зустріч подарувала їм мотивуючі цитати із власної книги, зігравши з ними у «Літературне передбачення».

Завершилася зустріч особистим спілкуванням із авторкою та фотосесією.


24 травня 2021

Мовні родзинки для кожної дитинки!

Буква до букви - і виникло слово.

Слово до слова  - звучить рідна мова.

І. Січовик

Щасливе дитинство та повноцінний розвиток малюка неможливо уявити без гри, а отже й без іграшок, яких в сучасному світі безліч. Через гру та іграшки дитина пізнає навколишній світ. 

А чи замислювалась колись малеча над тим, чи можна гратися з літерами та словами, розвиваючи та удосконалюючи свою уяву, мислення, пам'ять, збагачуючи свій словарний запас? Саме це питання разом із відвідувачами групи за інтересами «Читай-компанія мандрує» з’ясовували бібліотекарі молодшого відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, які влаштували для своїх користувачів читання з присмаком.                 


Поринувши у розмаїття літер та слів нашої співучої, солов’їної мови хлопчики та дівчата залюбки гралися з буквами, а букви, у свою чергу, гралися з ними в «Абетку - забавлянку», «Схованку» та «Переплутанку».

Привабливий та захоплюючий «Алфавітний м’яч» спонукав пригадати, більш дорослих знавців української мови  усі літери абетки, а наймолодших – почати їх вже вивчати. Та найвеселішим та жартівливим  випробуванням для усіх присутніх стали «Рухливі ребуси», відповідь яких потрібно було хутко та оперативно скласти з поданих букв.


А ще маленькі лінгвісти складали самостійно вірші, відновлювали після «Книжкового черв’ячка», який ненавмисно посмакував літерами, слова , бавилися із «чарівними складами» та «шукали сусідів» звука [а] у невеличкому тексті про літні канікули.

Розім’ятися та трішечки відпочити малечі допомогла кумедна, соковита та вже доволі стигла - для цього часу – Кукурудза, за якою присутні вправно повторювали танцювальні рухи.

Тож навчатися граючись дуже легко, корисно і весело, якщо разом з вашою дитиною новітня та сучасна дитяча бібліотека!