- Забавлянки /худож. Г.Майоренко. - Київ : Гроно, 1996. - 7 с. : іл.
- Забавлянки : віршотвор. ігри для спілкування з дитиною... /уклад. зб. та авт. віршів Н. Мазур ; іл. О. Кузнєцової. - Київ : Час майстрів, 2019. – 58 c. : іл. - (Найкраще - дітям).
- Забавлянки : для читання дорослими дітям / іл. Н.В.Стешенко-Дядечко. - Харків : Ранок : МАГ, 2019. - 16 с. : іл. - (Велика книга).
- Забавлянки : для читання дорослими дітям / мал. А. Іванової. - Харків : Школа, 2022. - [10] с. : іл. - (Малятко-розумнятко).
- Забавлянки для Гриця та Оксанки : загадки : жарти : швидкомовки : ломиголівки : фокуси : ребуси / упоряд. О.М.Єфімов. - Біла Церква : Довіра, 1996. - 17 с. : іл.
- Кирпа, Г. Забавлянки мами Мар'янки / Галина Кирпа; добрала і упоряд. нар. забавлянки Г.Довженок; худож. Н.Сосніна. - Київ : Веселка, 1992. - 23 с. : іл.
- Малик, Г. Забавлянки / Галина Малик; намал. В. Намозова. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2011. - 17 с. : іл.
- Остапенко,Н. Забавлянки для Іванка та Оксанки : вірші / Наталя Остапенко; худож. Л.Гончаренко. - Київ : Веселка, 2001. - 16 с. : іл.
- Шостак, Л. Забавлянки й колискові у пісні та слові / Любов Шостак; мал. К. Бесчастної. - Нове вид. - Київ : Дніпро, 2020. - 39 с. : іл.
Сторінки
30 червня 2023
Літературні забавлянки
28 червня 2023
У всіх людей один Закон!
Конституція - основний закон держави. Вона посідає важливе місце серед інших законів України. Саме Конституція є фундаментом для всіх законів у державі. В ній відображені всі сфери нашого життя. Основне право громадян - це можливість здійснювати певні дії для задоволення своїх життєво важливих матеріальних і духовних інтересів, які встановлені державою і закріплені в Конституції.
Дорогі читачі, пропонуємо вашій увазі правовий путівник, за допомогою якого ви закріпите знання про свої конституційні права. На стенді ви бачите класифікацію конституційних прав людини: особисті (громадянські), політичні, економічні, соціальні та культурні. Вам необхідно розподілити права по групах так, щоб кожне віконце засяяло зеленим кольором.
Нумо грати й конституційні права вивчати!
Сторінками Основного закону України
28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції. Саме в цей день, у 1996 році, був ухвалений Основний закон, який закріпив правові основи незалежної України і став важливим кроком у забезпеченні прав людини та подальшому підвищенню міжнародного авторитету держави на світовій арені. Щоб відсвяткувати цю дату, співробітники Херсонської обласної бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки запросили користувачів книгозбірні на правознавчу онлайн-гру «Сторінками Основного закону України».
Перш за все, читачі дізнались про цікаву історію створення та прийняття Конституції. Прийняття Конституції сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності України. Депутати працювали всю ніч з 27 на 28 червня – загалом 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 народних обранців.
Перед тим, як розпочати гру, бібліотекар провела «розминку» для учасників. Гравцям було запропоновано розгадати 10 ребусів з правової тематики: «конституція», «закон», «право», «адвокат», «нотаріус», тощо.
Впоравшись із першим завданням, діти зосередилися на питаннях вікторини та дізнались, що слово «конституція» виникло ще в стародавньому Римі та у перекладі з латинської означає «устрій».
Перейшовши на другий рівень, гравці мали можливість обирати правильну відповідь із трьох варіантів та довідались, що таке преамбула та скільки статей включає Конституція.
Третій, найвищий, рівень гри дав можливість учасникам заходу дізнатись, що в Конституції України записані не тільки права, а й обов’язки громадянина: захищати Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність держави:
- не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині;
- сплачувати податки та збори;
- дотримуватися Конституції.
Цікавинкою для користувачів також стало те, що День Конституції України - єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.
Щоб краще зрозуміти свої конституційні права та обов’язки, бібліотекар запропонувала книги українських авторів.
“Я і Конституція”, яка вийшла у видавництві «Старого Лева» – це фактично переклад законодавчої мови на дитячу. Автор книги Лариса Денисенко вважає, що ця книга допоможе отримати юним читачам відповіді на важливі запитання: «Чому право на освіту саме право, а не покарання. Як можна відстоювати свої права, як реалізовувати права і свободи. До кого можна звертатися про порушення своїх прав і свобод тощо”
Українське видавництво Osnovy Publishing видало книгу про Основний закон для дітей «Проста Конституція», над створенням якої працювали юрист і психолог. Це видання з ілюстраціями, веселими діалогами та коментарями. А підтримав чудову ідею створити Конституцію України для наймолодших президент Володимир Зеленський.
В повідомленні на сторінці Офісу президента у facebook можна прочитати: «Дуже важливо, щоб українці з дитинства в простій і привабливій для них формі вивчали основи демократичної держави і знали свої права».
27 червня 2023
Знай наших: Юлія Чернієнко
Херсонська письменниця Юлія Чернієнко в червні відсвяткувала свій ювілей – 40 років. З нагоди цієї дати в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулась онлайн-зустріч з авторкою, під час якої користувачі дізнались про історію успіху ювілярки.
Нова та яскрава зірка засяяла на літературному небосхилі Херсонщини у 2017 році, коли пані Юлія перемогла у міжнародному літературному конкурсі «Гранослов». В номінації «Проза» кращою стала повість «Раби».
Окрилена успіхом, письменниця продовжувала писати та вірити, що її твори будуть надруковані та займуть гідне місце в бібліотеках. І нарешті мрія здійснилася! Видавничий центр «Академія» надрукував книжку «Помста», яка стала дебютом Юлії Чернієнко. В цій повісті авторка порушує складну та актуальну тему – підліткового булінгу та дорослої байдужості, що можуть мати невиправні наслідки. У співпраці з видавництвом «Академія» народилась ще одна повість письменниці - «Хікі шукають любов», яка стала дуже популярною серед читачів.
2020 рік також став для пані Юлії успішним. В обласному конкурсі «Краща книга Херсонщини - 2020» знов перемогла повість «Раби. На жаль, ця книга, яка здобула перемоги у двох престижних конкурсах, так і не була надрукована. На запитання читачів, про що вона мріє, письменниця відповіла, що мріє про те, щоб її повість «Раби» нарешті побачила світ і навіть вже уявляє, як буде виглядати обкладинка.
Більшу частину свого життя Юлія Миколаївна прожила в Херсоні, в якому творила та працювала в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки. У книгозбірні вона очолювала літературну студію «КОНТУР» та допомагала обдарованим дітям розвивати письменницький талант.
Майстриня слова розповіла про свої думки та відчуття, які вона переживала під час російської окупації Херсона і що у неї народилася ідея написати історії мужності незламних херсонців та історії порятунку тварин від небезпек війни. Є навіть робоча назва «Команда Anime».
Які творчі плани у письменниці? На це запитання пані Юлія відповіла, що планів багато. Хоче завершити дві повісті, які написані на 2/3. Перша – це підлітковий детектив з елементами містики. Друга – соціально-психологічна повість про кохання дівчинки-скейтерки.
Майстер-клас від авторки надихнув всіх на написання спільного твору.
Кожен розповідав по одному реченню, які склались у казку про відродження міста Херсона після перемоги. Юлія Чернієнко вірить у те, що такі твори мають терапевтичний ефект і зможуть в майбутньому увійти у збірку про незламних херсонців.
Конституція – оберіг нашої державності
28 червня в Україні відзначають прийняття Конституції України.
День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.
Конституція України - основний закон держави. У далекі 90-ті роки впродовж 6 років створювалася Конституція України, і три місяці без відпочинку і вихідних члени комісії розробляли й вдосконалювали її закони. І ось 28 червня 1996 року, після останньої безсонної ночі роботи над документом, Конституція була прийнята. Цей момент означав те, що тепер незалежність країни закріплена в правовому сенсі, закріпилися і її межі, а значить, і територіальна цілісність. Завдяки Конституції, держава змогла забезпечити права людини і громадянина на території країни, що допомогло підвищити авторитет України в очах країн світу.
Щиро вітаємо всіх із Днем Конституції України і пропонуємо взяти участь у нашій грі-вікторині.
26 червня 2023
Конституція для всіх: і великих, і малих
Одне з головних державних свят, що припадає на час літніх канікул - День Конституції України. Кожного року 28 червня, починаючи з 1996 року, українці святкують це важливе свято, яке символізує незалежність, демократію та конституційний лад нашої країни.
Працівники сектору періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели для користувачів бібліотеки правову гру "Конституція для всіх: і великих, і малих". Але, перш ніж приступити до гри, бібліотекарі розповіли учасникам гри про першу конституцію Пилипа Орлика 1710 року.
Бібліотекарі ознайомили дітей із статтями Конституції, якими затверджено головні державні символи України - Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн України. І звичайно ж діти дізналися про права та обов'язки громадян України.
Першим етапом правової гри є вправа "Асоціація", на ігровому полі приховані літери. Об'єднавши їх, діти склали слова, які безпосередньо пов'язані з Конституцію.
Наступним етапом була вправа "Правова абетка". Читачі вправно та з ентузіазмом відповідали на питання і таким чином узагальнили отримані під час зустрічі знання.
Дорогі українці! Вітаємо з Днем Конституції України і від щирого серця бажаємо завжди пишатися своєю країною і пам'ятати про свої права та поважати закони нашої держави.
Я і Конституція
Книга “Я і Конституція” - це своєрідний переклад із правової на дитячу мову, зрозумілу для юних громадян. Вона розповідає, як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни. Доводить, що Конституція - це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє громадянам почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії. Є у ній і про те, ким є кожен українець як особистість, і про те, хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку.
Булгакова, Г. Про права та обов'язки: твій довідник з громадянства : для читання дорослими дітям / Ганна Булгакова ; іл. М. М. Мохнацької. - Харків : Ранок, 2021. - 63 с. : іл. - (Мої права).
Зав’язкін, О. Я люблю свою країну: дітям про державу та Конституцію / Олег Зав’язкін. - Київ : Читанка, 2020. - 96 с. : іл.
На сторінках ілюстрованого видання для дітей молодшого і середнього шкільного віку вміщено доступну та наочну розповідь про конституційні засади нашої державності, державний лад України, про українську національну ідею та національні ідеали. Ця книжка плекає любов українців та україночок до своєї унікальної батьківщини.
Читай, В. Конституція для всіх: і великих, і малих / Володимир Читай; іл. І.Шаганян. - Львів : Панорама, 2021. - 149 с. : іл.
https://chl.kiev.ua/mbm/MBM/Book/View/717#page/1/mode/2up
Капранов, В. Конституція у коміксах [Електронний ресурс] / Віталій Капранов, Дмитро Капранов ; худож. О.Костенко. - Київ: Зелений Пес, 2019. - Режим доступу: https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2019/10/Konstytutsiya-u-komiksah_medium_size.pdf (дата звернення: 26.06.2023). - Назва з екрана.
Аби краще зрозуміти той шлях, який Україна та українці пройшли до незалежності та Конституційної державності, варто простежити ключові віхи її історичного розвитку. І в цьому допоможе наступна книга.
Супергеройська галерея народної пам'яті. Пазл-вікторина
Суперчитачу, вітаємо тебе! Сьогодні на тебе чекає чергова цікава пригода. Цього разу запрошуємо до Супергеройської галереї народної пам'яті.
24 червня 2023
Квіти у віночку
В Україні вінок завжди був своєрідним жіночим оберегом. Кожна дівчинка вчилася плести вінки з дитинства, плетіння вважалося цілою наукою, бо потрібно знати не лише як і коли плести вінок, але й які саме квіти використовувати.
В ігровій формі бібліомалята почали знайомитися з кожною з 12 квіток: розгадували загадки, складали квіткові пазли, за пелюсткою відгадували квітку.
Таким чином малята дізналися всі назви та символіку квітів, які використовують у плетіння українського віночка. Хоча з деякими квітами дітлахи вже були знайомі: хтось, гуляючи парком, бачив поляну з васильками, хтось пригадав, що в бабусиному садочку росте калина та чорнобривці, чиясь матуся нещодавно купила букет ромашок, хтось, їхавши за містом, побачив ціле поле маків.
В одну мить, ми потрапили на чарівну галявину усіяну різними квітами. Малеча з задоволенням збирали їх до кошиків, а потім зробити віночок-оберіг України. Вклали здоров'я, віру, надію, любов, розум, вірність, відданість і, найголовніше, нескореність.
Ось така краса у нас вийшла.
23 червня 2023
Веселі історії для дитячої аудиторії
21 червня 2023
Читаюча родина – це круто!
Це гасло підтвердили родини, які закохані у книги та читання і які приєдналися до онлайн-заходу. В цих родинах передається читацька естафета від батьків до дітей, які стали активними учасниками програм, конкурсів, проєктів Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.
Бібліотекар наголосила на те, що у книгозбірні 1 червня, як завжди, стартувала програма літніх читань «Канікули з книгою», яка має цікаву історію. До заходу приєдналася Вероніка Сломчинська – лідер читання 1996 року. За літо вона прочитала 20 книжок та перемогла у номінації «Літо-96».Про цю подію надрукували статтю у херсонській газеті «Наддніпрянська правда». Свою любов до читання Вероніка зберегла також у дорослому житті і зараз цікавиться літературою з психології.
Кожна родина представила своє читацьке досьє.
Діти розповіли про свої улюблені книги, а потім пограли у гру «Асоціації», в якій потрібно було з’єднати обкладинки улюблених книжок з предметами, які належать головним героям творів. В кожній родині існують читацькі традиції, про які емоційно оповідали діти та матусі.
В родині Кацарських панує книжкова атмосфера, а татусь Сергій, коли читає історичні романи, забуває про все. Тож не дивно, що його донька Софія – активний бібліотечний волонтер, а у 2021 році перемогла у конкурсі «Лідер читання». Зараз Софія читає казки своїй маленькій сестричці
Кирило Борідько згадав, як брав участь у літніх читаннях і заробив аж 60 БІВ(бібліотечна інтелектуальна валюта), на які купив 2 книжки. Під час окупації Херсона матуся Тетяна прочитала сама та порекомендувала книгу Генрі Кіссіннджера «Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті». І хоч вона складно читається, але Кирило вирішив все дізнатись про порядок у світі. Родина Борідько брала участь у проєкті «Марафон окупованих міст». Коли у звільнений Херсон приїхала Ірина Верещук – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кирило подарував їй гру «Мистецька палітра Херсонщини», яку перед цим ховав від окупантів. Ця інтелектуально-розважальна гра була розроблена бібліотекарями Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
В родині Трошкових любов до книги та бібліотечної справи передалась від матусі до доньки, яка навчається у Херсонському фаховому коледжі культури та мистецтва. Відвідувати обов’язково бібліотеки в різних країнах світу –їх сімейна традиція.
Сім’я Ліпкіних виховала не тільки активного читача, але й успішного спортсмена. Ілля тричі виборював звання срібного призера чемпіонату України з кіокушин-карате, має зелений пояс. Захоплюється пригодницькою літературою і творами Анатолія Шкаріна. Під час онлайн-зустрічі з Антоном Санченком зацікавився романом «Фортуна капітана Блада», який переклав письменник з англійської.
Начитані родини з легкістю впоралися із завданнями літературної Facebook- вікторини, під час якої потрібно було відтворити обкладинки книжок: знайти назву книги або прізвище автора.
Від колективу Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.Дніпрової Чайки юні читачі та родини отримали почесні відзнаки:
родина Кацарських - «За відданість книзі та читанню»;
Ілля Ліпкін – «За багаторічну участь у програмі літніх читань»;
Родина Трошкових -«За відданість книзі та бібліотечній справі»;
Кирило Борідько - «За активну участь у проєктах книгозбірні»;
Родина Британ – «За творчий підхід до читання».