Сторінки

31 жовтня 2012

Вийти заміж можна в бібліотеці!


(Або 10 фактів про публічні бібліотеки Америки)

У бібліотеці Бостона наречені мають змогу пройти шлюбну церемонію, але для цього вони повинні зайняти чергу за 2 роки до пам’ятної дати. У США налічується 16 541 тис. бібліотек - це більше, ніж закладів відомої мережі фаст-фудів МакДональдс. Про ці та інші факти публічних бібліотек Америки розповіла волонтер Корпусу Миру Мері Бет Феєр на зустрічі з шкільними вчителями англійської мови з області та м.Херсон, 31 жовтня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей.

Факт 1. В Америці бібліотеки мають різну підпорядкованість. Вони можуть бути приватними, неурядовими і урядовими. Дуже популярною формою забезпечення роботи бібліотек є фандрейзинг (пошук ресурсів – людських, фінансових, інформаційних та ін. – через приватних осіб, організацій-донорів, фірм та ін.). Такий пошук дає можливість залучити і волонтерів, і фінансування на конкретні цілі.

Факт 2. Подарунки можна продавати.  Існує традиція дарувати книги бібліотекам. Вони в свою чергу двічі на рік проводять масовий розпродаж книг, серед яких можна зустріти рідкісні видання для приватних колекцій (читачам) та виручити гроші для роботи (бібліотекам).

Факт 3. Можна прийти в піжамі. В Америці бібліотеки є культурним громадським центром, куди можна прийти всією сім’єю не тільки почитати книги, а взяти участь у різноманітних конкурсах, випити кави, добре провести вільний час. Бо там не існує такого поняття як «дитяча» або «доросла» бібліотека. Все досить компактно – в одному місці, але різних відділах. Оскільки популярним є читання історій на ніч (reading bedtime stories), батьки можуть привести своїх дітей до бібліотеки хоч в піжамі, аби послухати цікаву історію (так звані «піжамні вечоринки»).

Факт 4. Бібліотека на колесах. Якщо Магомет не іде до гори, то… Бібліотекарі сідають в спеціальний автобус з книгами і їдуть по містечках з місією - донести книгу до читача. Періодично вони повертаються і люди мають змогу обміняти прочитану книгу на іншу.


Факт 5. Американці читають російську класику. Існує стереотип, що американці мало читають. Але зі слів Мері, її співвітчизники знають російських авторів – Л.Толстого, Ф.Достоєвського, А.Пушкіна,  А.Чехова.

Факт 6. Усі на демонстрацію! В Америці дуже популярною формою привернення уваги читачів до бібліотек є масова хода. Щось на зразок наших демонстрацій, але американці ідуть з плакатами «Ведіть своїх дітей до бібліотеки!»

Факт 7. Чого бажаєте замовити? Якщо у вас  дуже щільний графік роботи, а вам вкрай хочеться вдома почитати книгу, ви її можете замовити прямо додому через Інтернет. Це стосується і тих жителів, які живуть віддалено від бібліотек. До того ж, читацький квиток дозволяє користуватися кількома бібліотеками. Така реєстрація безкоштовна.


Факт 8. Я тобі його дарую. Багаті люди можуть віддати нерухомість для роботи бібліотеки або ж подарувати зібрану колекцію книг. Самі споруди можуть мати цікаву архітектору, що теж приваблює і місцевих жителів, і туристів.

Факт 9. Читач – наше все. В бібліотеках Америки читача, який приходить з запитом, обслуговують на місці. Йому ніколи не скажуть: «У нас такої книги немає». Працівники (а серед них можуть бути і волонтери) звертатимуться до інших бібліотек аби знайти потрібну книгу і тоді її доставлять до читача додому. До тог ж, у бібліотеках контролюючу функцію несе не завідуючий, а опікунська рада, до складу якої входять 10 членів. Вони можуть найняти або звільнити з роботи директора, спитати щодо розподілу коштів, вибрати волонтера, на місце якого претендує як мінімум 5 бажаючих, які хочуть бути корисними для бібліотеки. І неважливо, що за це не заплатять. Головне, що твоя робота може допомогти іншим.

Факт 10. І прости нам борги наші. Американський читач може взяти книгу на 3 тижні. Якщо вчасно не повернув, готуй гаманець для сплати штрафу. Лише 1 раз на рік є так званий День амністії, коли можна повернути книгу, не сплачуючи гроші.

Оксана Гунько

28 жовтня 2012

Halloween-2012


У секторі літератури іноземними мовами, а саме - в інформаційному центрі "Вікно в Америку", вже стало традицією святкувати Halloween – свято солодощів та нечистої сили. 
Назва пішла від скорочення виразу All Hallow's Eve — переддень Дня всіх святих. Атрибутом свята є світильник у вигляді голови з гарбуза, який ще називають Світильником Джека. Ним діти, одягнені в біле, лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар подарунками (звичайно солодощами).
У Європі особливо популярні вечірки Геловіна у стародавніх замках, де вештаються страхітливі привиди. Німці влаштовують жахо-карнавал у замку Франкенштейна, що неподалік Дармштадта. У Великобританії в останні 7 днів жовтня проходить «тиждень жахів та страшилок». Відвідувачам замків та графств демонструють пусті покої, в яких, багато століть тому жили та таємничо помирали благородні леді та джентльмени. У деяких замках ніч з 31 жовтня на 1 листопада можна провести у підземеллях, очікуючи справжніх привидів. 
Для цього свята характерним є переодягання. Переодягаються як діти так і дорослі. Найчастіше – це костюми фей, кажанів, різноманітних духів, відьом, гарбузів, скелетів, зомбі тощо.
  

Бажаєте дізнатися, як святкують Геловін наші читачі? Тоді завітайте до бібліотеки  28 жовтня о 10.00 на костюмовану вечірку свята "нечистої сили" - Halloween. На вас чекатимуть традиційні ігри та конкурси, новенькі "геловінські" книжки та, звісно ж, солодкі сюрпризи. У святі беруть участь жителі Сполучених Штатів Америки волонтери Корпусу Миру США Мері Бет Феєр та Стівен МакКаферті, і вони поділяться своїми враженнями щодо улюбленого свята американських дітей. 
Не забудьте свій карнавальний костюм та подбайте, щоб він був найстрашнішим!
       
Стежте за "геловінськими новинами" тут:
http://www.facebook.com/events/475896975778160/


Анна Резнік
зав. сектором літератури іноземними мовами

"Идешь, на меня похожий... прохожий, остановись!"


«Цветы. Марина. Серебро» под таким названием прошло мероприятие, посвященное творчеству Марины Цветаевой, 26 октября в Херсонской областной библиотеке для детей. Слушателями были учителя Школы гуманитарного труда Херсонского областного совета и ценители таланта поэтессы.
Соавтор и соведущая Ольга Крыжановская

Камерная атмосфера, свечи, цветы, звучащие стихи автора  – все это способствовало лирическому восприятию драматической судьбы гениальной личности. Песни на слова М.Цветаевой в исполнении Вероники Агаповой, Валентины Пономаревой, Тамары Гвердцители, Аллы Пугачовой – усиливали чувство сопереживания к драмам поэтессы – потеря дочери и родины, попытки спастись от влияния большевизма и фашизма, личные трагедии, непризнанность и бедность.
Автор сценария Надежда Звягинцева, видеоряд  -  Юлия Черниенко

Прочувствовать широту и глубину мышления гения помогло коллективное чтение, напоминающее эхо – когда слушатели по 2 строки из стихотворения Цветаевой читали из разных концов зала.
Автор идеи книжной выставки -  Виктория Сломчинская

Казалось, передать жизнь личности такого масштаба за час нереально. Сжатость и экспрессия этого мероприятия (впрочем, как и поэзия самой Марины Цветаевой) попали в самое сердце благодарного слушателя, оставшегося под сильным впечатлением. «Я уходить не хочу», «Сильное впечатление», «Меня очень тронуло» - такие отзывы можно было услышать от ценителей таланта поэтессы. Для организаторов мероприятия показателем стала сентиментальность некоторых слушательниц, которым сложно было сдержать слезы сочувствия к непростой судьбе Марины Цветаевой.
Оксана Гунько
Муза – Ольга Давида


24 жовтня 2012

Ксенія Макаревич: «Не бійтесь змінювати своє життя»


23 жовтня у залі  Херсонської обласної бібліотеки для дітей відбулась арт-зустріч з головним редактором культурного журналу Potemkin City 34-річною Ксенією Макаревич.
Модератор зустрічі головний бібліотекар відділу мистецтв Ірина Ковач презентувала присутнім студентам ХДУ виставку періодичних видань, які можна почитати в бібліотеці і запропонувала самим створити живий журнал, темою якого стала особистість -  Ксенія Макаревич.


-          Правильні дівчата добре навчаються в школі, носять простий, але зі смаком одяг, правильно поводяться. Ксенія, а яка Ви? Ви правильна дівчина, чи шлях до успіху не завжди має відношення до правильності?
-          Я встигала все: і підмовити клас піти з уроку і закінчити школу з медаллю. І хоча оцінки у мене були гарні, поведінка найчастіше була задовільною. Мені завжди було тісно в рамках учбової системи. Саме тому згодом я пішла з університету, хоча викладала Зоологію безхребетних, Екологію, Валеологію. За фахом я біолог і захистила дисертацію «Мірмікофауна урбанізованих територій Півдня України», спостерігала і вивчала мурашок. Вони досить цікаві розумні створіння.


-          Хто ваші батьки?
-          Моя мама за професією бухгалтер. Мені ніколи не подобалась така одноманітна робота. Я не розуміла, як у неї цифра до цифри сходяться дебет і кредит? А тато був фермером. Я з дитинства знала, що таке сільська робота, допомагала по господарству. У мене теплі спогади про дитинство. Я любила бабусині пиріжки і пила козине молоко.
-          У вас є хобі?
-          Я нічого не збираю і не колекціоную. Мені незрозуміло, як можна труситись над марками чи іншими речами. Люблю відпочивати, найкраще для мене залишитись наодинці зі своїми думками, розслабитись. Не боюсь самотності, вважаю, що жінці корисно залишатись у такій спокійній атмосфері. Люблю поспати, бо можу працювати до першої години ночі.
-          Є така думка, що головний редактор здібний кілька справ робити одночасно, він зібраний та організований, завжди знає чого хоче і як цього досягнути. Розкажіть нам про свою роботу? Ви і є такою людиною?


-          Я можу бути різною. Але під цей опис, який ви дали, більше підходить наш фотограф Ігор Сердюк, він організованіший. Я прислухаюсь до його порад та зауважень.  Під час випуску журналу у нас демократична атмосфера, яка більше нагадує студентську компанію. У нас журнал рекламно-розважальний, ми хочемо писати про місто, про те, які цікаві люди у нас живуть, ми не пишемо про політику. Вважаю, що чим більше ми будемо говорити про позитив, тим більше доброго буде в нашому оточенні. Я не розумію сучасних новин, де постійно робиться акцент на негативних подіях. Хіба в країні не відбувається розвитку? Хіба не відкриваються школи, клуби, творчі майстерні?
-          Що вас найчастіше смішить?
-          Найчастіше мене смішить мій 9-річний син Діма. Але конкретних ситуацій відразу я не згадаю. Скажу, що мене дивує поняття моди. Розумію, коли стильно. Не можу збагнути дівчат, які наприклад носять брюки з низькою талією, яка їм не підходить. Я ніколи не одягну те, що мені не личить.
-          У Вас є улюблені цитати чи поради?
-          Так, з «Аліси в країні чудес» Льюїса Керрола: «Я знаю ким я була сьогодні вранці, коли прокинулась, але з того часу я вже кілька разів змінилась» і ще одна, коли потрібно подолати труднощі з книги «Унесені вітром» Маргарет Мітчел: «Я подумаю про це завтра». А ще мені подобається фраза «Не бійтесь щось змінювати в своєму житті». Нещодавно у Херсон приїжджав співак Кузьма Скрябін. Спілкуючись з ним в одному з клубів, я його запитала: «Кузьма, як тобі вдається бути таким розважливим, несерйозним і заробляти  такі серйозні гроші?» Він відповів, що йому просто повезло познайомитись з відомим музичним продюсером Володимиром Бебешко. Коли той запропонував Кузьмі продюсування, він не побоявся змінити професію, бо за освітою Кузьма стоматолог.

-          Чи є у Вас особистий рецепт успіху?
-          У мене є три правила, яким я слідую: 1 – прислухатись до себе. 2 – не боятись змінювати те, що  не влаштовує, 3 – прислухатись до оточуючих.

Ірина Ковач запропонувала  студентам задавати питання і вони отримали від Ксенії Макаревич осінній номер журналу Potemkin City.

-          Яку останню книгу ви прочитали?
-          Мені подобається читати про реальні речі. Остання книга, поради якої я використовую в роботі – книга Джона  Вона Ейкена «Бізнес без меж».
-          Як ваші батьки відреагували на зміну діяльності?
-          Мама була незадоволена, коли я пішла з викладацької посади з університету. Батько, мабуть, мене розумів. Не можна жити для батьків, не можна жити для дитини. Потрібно жити своїм життям, заради своїх мрій та очікувань і допомагати іншим.
На зустрічі побувала
Оксана Гунько

23 жовтня 2012

Англійський клуб: step by step

Найкращий спосіб вивчити іноземну мову – спілкуватися з її носіями та усно практикуватися. Саме таку можливість мають учасники «English club» у Херсонській обласній бібліотеці для дітей.
Двічі на місяць у неділю займаються три групи бажаючих, які розподілені за віком та рівнем володіння англійською мовою. З початку навчального року пройшли заняття за темами «Знайомство» та «День праці. Вибір професії». Їх програма була досить насиченою  –  знайомство і привітання, діалоги, адаптація імен на американську манеру, вивчення сучасних професій та визначення найпопулярніших, а ще ігри "Broken Telephone", "What is missing", "Guess the occupation", "Pantomime". А якщо, захотілось дізнатися, яка професія тобі підходить, можна було пройти тест "A Map of Interests".


Атмосфера клубу досить демократична:  учасники спілкуються між собою (а їх буває до 30!) та з волонтером Корпусу Миру Мері Бет, відкриваючи для себе культуру та сучасне життя Америки.
Більше інформації у завідуючої сектором літератури іноземними мовами Ганни Юріївни Резнік за тел. 41-43-18. Про заняття та плани  клубу на рік можна прочитати тут  http://www.library.kherson.ua/woa/

Оксана Гунько,
провідний редактор ХОБД

22 жовтня 2012

Театр-студія «Чеширський кіт» запрошує...


  Навіть, якщо ваша дитина не стане професійним актором, вміння триматися на публіці, володіти своїм тілом та впливати на слухачів може знадобитися їй у майбутньому. Клуб вже має свою історію, бо існує з 2002 року.  Дві групи – молодша (від 5 років) та старша працюють через тиждень щонеділі о 12.00 та о 13.00. 


Участь у тематичних святах «Різдвяна казка», Міжнародний День матері та у прем’єрах мюзиклів «Муха-Цокотуха», «Дюймовочка»,  запис аудіо-книг та відео-роликів, виступи у міських літературних конкурсах – ось поле діяльності для юних аматорів. 

Цікаво спробувати свої акторські здібності? 
Дзвони за тел. 41-43-18, питай керівника студії Ірину Миколаївну Ковач. 

19 жовтня 2012

Концерт у бібліотеці


19 жовтня у залі Херсонської обласної бібліотеки чути звуки інструментів  – це учні музичної школи № 1 настроюються перед  виступом. Програма концерту-лекції «У світі музичних інструментів» приурочено до Міжнародного Дня музики. Модератор зустрічі бібліотекар відділу мистецтв Валерія Астоган знайомить школярів з тематикою відділу та звертає  їх увагу на тематичну виставку книжок, де розміщені спеціальні енциклопедії, диски з музикою, персоналії про композиторів  та вокалістів.
Іван Ремньов, 2 кл. виконує Пісню Р.Лоуленда, 
викладач Петрова К.А., концертмейстер Дяченко О.Л.

Антоніна Маркова, 5 кл. виконує пісню "Звучи, же музика завжди"
викладач Кузнєцова О.М., концертмейстер Літовка Т.О.

-            За цікавою гіпотезою, перші гітари виникли в Єгипті і були зроблені з панциру черепахи, - вводить в екскурс появи музичних інструментів ведуча концерту, вчитель-теоретик  Ірина Задорожняя.
Із зали чути зацікавлення: «Ого, нічого собі!» Ведуча оголошує: «Рольф Лоуленд. Пісня. Виконує Ремньов Іван, 2-й клас». До центру зали прямує підліток, приблизно 5-класник. Діти здивовано: «Це другокласник? Такий здоровий!» Їм  пояснюють: «Так це ж 2-й клас МУЗИЧНОЇ школи». Хлопець починає грати на флейті.  Одна із дівчаток коментує з захопленням: «Красиво!» Під кінець виступу, поки інші аплодують, вона оцінює флейтиста: «Це мені найбільше сподобалось».
Іван Кулік, 2 кл. виконує американську пісню "Jingle bells"
викладач Арутюнян Є.М.
Кирсей Маша 2 кл. виконує П.Чайковського "Баба Яга"
викладач Осадча Г.І.
«Маленька філармонія школярів» - обʾєднання учнів і вчителів музичної школи № 1 – вже не вперше дають концерти в обласній бібліотеці. Сьогодні виконавців було 15, серед них  вокалісти, гітаристи, піаністи, скрипалька та акордеоніст. Найбільш емоційні слухачі не втримуються і починають імітувати гру піаністів, опустивши руки на коліна. Дехто з подивом повертається до сусідів з мімікою «Оце так дає!» Хтось позіхає, дехто пожвавлюється, почувши знайому зимову пісеньку «Jingle bells», яку виконує акордеоніст Іван Кулик. Один із виконавців трохи збивається з ритму, білявка не витримує: «Ех, таку гарну музику зіпсував!»
Рената Щербакова 2 кл. виконує Ф.Мендельсона "Пісню без слів"
викладач Осадча Г.І.

Кирило Перегуда 4 кл виконує "Шоро" Д.Семензато
викладач Дудка М.Л.

Концерт закінчується запрошенням до музичної школи. Після завершення вчителька питає дітей: «Який музичний інструмент вам найбільше сподобався?» Діти наперебій кричать: «Срипка, флейта, гітара». Їх перебиває хлопчина: «АРКАААДЕОООН!»
На концерті побувала
Оксана Гунько
Працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей вдячні
лектору музичної школи № 1 Літвиновій Ірині Володимирівні за плідну співпрацю 

Приходьте до клубу «Пізнайко»!




Щоб вихідні дні для малюків проходили весело та з користю знов відкрив свої двері клуб „Пізнайко”. Діти віком від 4 до 6 років безкоштовно можуть взяти участь у розвиваючих заняттях відділу періодичних видань. Тут малюки зможуть познайомитися з однолітками, зробити веселу зарядку, погратися у пальчикові ігри, які сприятимуть розвитку дрібної моторики і мовленню, створити власноруч  цікаву іграшку, яку можна забрати з собою.



Ось і 14 жовтня маленькі клубівці вчились розрізняти між собою осінні листочки клена, дуба, горіха. А потім розпочалась кропітка робота: треба було намалювати рибку або лева, вибрати зелене, червоне або помаранчеве листя та приклеївши його, зробити пишну гриву царю усіх звірів або різнокольорову луску для золотої рибки.




Якщо осіннього недільного ранку вашому малюку вже кортить веселощів та творчих вражень, приходьте з ним у клуб «Пізнайко» 21 жовтня о 10-40 на Урок пана Олівця! Виникли питання? Звертайтесь до керівника клубу завідуючої сектором періодичних видань Михайлової Інни Сергіївни тел. 41-43-18.

15 жовтня 2012

День духовності


14 жовтня в сквері ім. Пушкіна, біля скульптури Діви Марії, пройшов День духовності. Цей захід було приурочено до свята Покрова Богородиці. Взяти участь у ньому Херсонській обласній бібліотеці для дітей запропонували Зоя Яківна Бережна - президент жіночого клубу «Ініціатива», секретар Херсонської міської ради та Ганна Валеріївна Лісова - директор книготоргівельної мережі "Учбова книга". 
Бібліотекарі експонували виставку під назвою "Сходинки до духовності", на якій була представлена література з усіх відділів бібліотеки: дитячі християнські журнали "Тропинка", "Крилаті", "Зернятко", повчальні книги для дітей молодшого та середнього віку. 
  

А щоб малюки  не сумували для них були підготовлена спеціальна програма. Ведуча – акторка Софія Лєснікова –  в образі Марії розповіла, чому в цей день її свято. Діти дізнались про те, що у минулі часи художники малювали біблійні сюжети, які потім назвали іконами, для тих, хто не вмів читати. 


Волонтер Тарас Томаровський в образі художника-мандрівника малював та розповідав історію про турботливого  пастуха та  неслухняних овець.
  

А потім усі бажаючі змагалися у читанні віршів. Конкурс оцінювала ведуча літературної студії «Контур» ХОБД Надія Звягінцева. 
  

Переможці отримали від бібліотеки книжку-іграшку "Генерація Google" у подарунок та прочитали свої вірші на сцені біля мікрофону. Свято духовності перемогло похмуру погоду та залишило добрі враження у дітей та батьків.

Михайлова Інна,
завідуюча сектором періодичних видань ХОБД

Екскурсія по Італії


Як приготувати піцу і самому зробити незвичайну маску? Чи можна влаштувати міні-карнавал і відвідати Венецію – місто-музей Італії прямо з Херсона? Можна! Якщо ви є учасниками групи за інтересами «Читай-компанія мандрує» Херсонської обласної бібліотеки для дітей. На цей раз (14 жовтня) малеча здійснила віртуальну мандрівку країною карнавалів Італією у відділі читачів 1-4 класів. Діти разом з батьками дізналися про територіальні особливості країни (вигляд на карті, столицю, місто-музей на воді  - Венецію), історію,  звичаї та традиції.



     А ще тут можна було почути італійські слівця: «сі» - так , «но» – ні, «граціє» – дякую, «белісімо» – прекрасно, «пер фаворе» – будь-ласка, «бамбіні» – дитина. 
       «Відвідавши» Венецію діти  власноруч створили маски та влаштували  міні-карнавал. А наприкінці  відчули себе справжніми італійськими кухарями, готуючи піцу.



Приєднуйтесь до наступної мандрівки по літературі Італії з відомими героями,
подорожуючи з героями Блакитної Стріли Джані Родарі,  Чіполіно і Пінокіо)!
28 жовтня об 11-00 
за адресою обласної бібліотеки для дітей: Херсон, Червоностудентська, 21.


Наталія Крижановська,
завідуюча  ВО 1-4
     

Попит на робітничі професії є!

У Херсоні в листопаді стартує обласний проект «ПрофіСтарт: юні обираютьмайбутнє», ініціатором якого є обласний центр зайнятості, а партнером в реалізації є обласна бібліотека для дітей. Його основна мета – популяризація  професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці, перш за все - робітничих, та набуття школярами навичок орієнтації у конкурентному середовищі .
Про сам проект розповідає його відповідальний секретар Андрій Кличановський, начальник відділу Херсонського обласного центру зайнятості.



Бардашевська А.І. співголова оргкомітету проекту, директор ХОБД,
Кличановській А.І. ,відповідальний секретар проекту "ПрофіСтарт",
заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ХОЦЗ, 
Попова Н.Ф., заступник директора з наукової роботи ХОБД,.


-       Андрію Ігоревичу, які професії в області користуються попитом на сьогоднішній день?
-          На це питання відповідатимуть учасники проекту, оскільки у кожного району є свої особливості у трудових ресурсах. Саме це і будуть з’ясовувати наші школярі – визначати, на які професії  існує попит в районі.  Мета нашої трирічної роботи (з 2012 по 2015 рр.) полягає в тому, щоб навчити групу школярів самостійно орієнтуватися на ринку праці. Центри зайнятості постійно проводять таку роботу, але до цього часу не доводилось вести  одну і ту саму групу школярів протягом визначеного часу, щоб побачити конкретні зміни. До речі, цей проект є інноваційним, оскільки в Україні такого комплексу заходів ще не було.

-         Яка програма проекту «ПрофіСтарт»?
-          Планується три етапи. Перший етап розрахований на 2012-2013 навчальні роки. Завдання для учасників - визначити 5 топових професій міста/району. На заключному заході – обласному ярмарку професій, який планується в квітні, команди захищатимуть свої проекти. Другий етап – 2013-2014 навчальні роки.  Створення учасниками індивідуальних медіа-проектів на тему «Професія, яку я обираю», їх презентація. Третій етап припадає на 2014-2015 навчальні роки.  Це груповий проект, у якому кожна команда учасників створюватиме карту професій свого міста/району, з використанням напрацьованих матеріалів. Кінцевий продукт даного проекту – це створення веб-ресурсу «Карта професій нашого краю», на якому буде інформація про найактуальніші спеціальності міста/району.

-          Чому існує такий перекіс між попитом професій та престижністю?
-          На жаль, такий стереотип – здобуття вищої освіти – підтримують самі школи. Оскільки вважається, чим більше випускників вступили до вищого закладу, тим вищий рейтинг школи. Але при цьому не враховується ринок праці. Статистика показує, що з 80 % випускників «вузів» лише 20 % будуть працювати за спеціальністю або якось пов’язаною з вищою освітою,  більшість  ідуть в інші галузі. Тому основним завданням проекту «ПрофіСтарт» - змінити стереотипи у суспільстві щодо робітничих професій, які вкрай необхідні сьогодні. До того ж, часто батьки орієнтують молодих людей на престижність, а не попит на ринку праці. Крім цього, існує проблема обізнаності у підприємницькій справі. Адже не всі юристи, економісти, бухгалтери підуть найманими працівниками. Сьогодні існує велика перспектива саме у підприємницькій діяльності. Подробиці про неї мало знає молодь, в основному, панують стереотипи.

-          Падіння престижу робітничих професій характерне для усього сучасного світу?
-          Ні, в основному це стосується пострадянського простору. До того ж, наші спеціальні навчальні заклади недостатньо підтримує держава, матеріальна база, обладнання дуже часто застаріле, не оновлюється десятиліттями.

-          Чи є зацікавленість з боку роботодавців у цьому проекті? Наприклад, найкращі студенти спеціальних закладів отримуватимуть заохочувальні стипендії від підприємств чи матимуть можливість проходити практику з подальшим працевлаштуванням?
-          Під час проекту передбачається відбір 8-класників у містах та районах, тренінги для дітей, комплекс заходів з професійної орієнтації учнівської молоді. Для організаторів проекту теж проводитимуться  семінари на місцях,   а це 20 районних центрів зайнятості та філіали бібліотек, останні як раз і будуть навчати дітей та проводити зустрічі. Планується співпраця з 3-5-ма провідними підприємствами району. Найголовніші навички, які отримають учасники проекту під час семінарів та спілкування зі спеціалістами – це навички самопрезентації, які допоможуть їм бути конкурентоздатними на ринку праці та  при влаштуванні на роботу.
  
Інтерв'ю у  А. І. Кличановського взяла
Оксана Гунько, головний методист ХОБД


Постійне посилання на цей матеріал : http://xobd-news.blogspot.com/2012/10/blog-post_15.html


01 жовтня 2012

Відкрите читання нон-стоп!



28 вересня до Херсонської обласної бібліотеки в рамках заходу «17-а сторінка нон-стоп» завітали популярні українські письменники Сашко Дерманський та Олександр Есаулов (м.Київ). А представник видавництва «Теза» (Вінниця) Андрій Кузьмін презентував найкращі дитячі видання для школярів. Інноваційний формат свята був розроблений у рамках традиційного Відкритого уроку читання, який щороку проводиться дитячими та шкільними бібліотеками нашої області.



Сашко Дерманський під час зустрічі  з маленькими читачами розказав, що у дитинстві він мріяв битися як Брюс Лі, а ще бути популярним та корисним. Його вірші «Хакерна атака на мамині коржики» і «Що буде як я навчуся літати?» діти сприйняли досить жваво. На запитання автора «Хто такі хакери?» 4-класники швидко знайшлися: «Люди, які добре розбираються в комп’ютерах», «Вони зламують чужі системи!»
Письменник любить незвичайні імена, тому і назвав свою кішку Кава, оскільки за кольором вона схожа на кавове зерно. Він батько двох дочок Влади (14 років) та Злати (1,5 років), найменша часто наштовхує автора на цікаві відкриття. «Злата по-своєму називає ведмедів – МЕДмеді, а ще вона придумала «царство червʾякарство», - ділиться знахідками своєї донечки С.Дерманський. Так з’явився вірш про Медмедів (тому що ведмеді люблять мед) і книжка пригод про «Царство Яблукарство».

    Сашко Дерманський дає позитивні автографи-мотиватори

Сьогодні С.Дерманський є літературним редактором  журналу «Стежка». А в дитинстві він любив Вінні Пуха Алана Мілна, а з українських авторів зачитувався  пригодами Всеволода Нестайка і Анатолія Костецького. Подобалась Пепі Довгапанчоха Астрід Лінгрен. Під час зустрічі школярі мали можливість отримати від Сашка Дерманського автографи з позитивними мотиваторами.

 Олександр Есаулов – автор детективів для підлітків зустрівся з школярами ЗОШ № 48 і 27. Нині Олександр Юрійович ще й працює технічним директором Інституту підтримки експлуатації АЕС у м.Київ.
     Олександр Есаулов роздає автографи 7-класникам

Особливості його детективів у тому, що автор намагається додати до сюжету правдиву інформацію. Наприклад, в історії «Кіднепінг: справа № 4» мова йде про викрадення щенят особливої породи – бернський зенненхунд. Автор, консультуючись зі спеціалістами описав звички, поведінку та спосіб життя цієї швейцарської гірської собаки.
Оскільки письменник опинився в епіцентрі подій Чорнобильської катастрофи, ця трагедія залишила слід у серці  Олександра. У 1986 році О.Есаулов був головою виконкому Припʾяті, тож він відстежив усі перипетії цієї катастрофи. Так зʾявилась дилогія «Хозяин зоны».