Сторінки

30 травня 2014

Фантазія – територія казкових перетворень

Напевно ви ще не чули про Чучундрію, Звіроманію та Лапландиі̀ю. Саме такі країни змогли відвідати учні 4-б класу ЗНЗ №45 та учні 1 класу ЗНЗ №53. Адже учасники веб-квесту «30.09», що працювали у ролі фантазерів-казкарів, закінчили свою чарівну мандрівку і презентували вигадані ними країни у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки.

Разом зі звичайними хлопчиками Максимом та Данилом всі присутні змогли потрапити до чарівної країни Чучундрії .




Там вони познайомилися з її мешканцям: Чучухожим, Чудителем, Чучабушкою та Чучіратами. Аби потрапити знову до свого світу дітям треба було виконати багато завдань.

Після того, коли були подолані всі перепони, маленькі мандрівники опинилися у замку принцеси Чучундряши та передали їй чудернацькі пиріжки. Подякувавши дітлахам, вона повернула їх додому.



В країну Звіроманію, де живуть неймовірні тваринки, глядачі поринули через чарівний фонтан.

А потім Їм довелося рятувати її мешканців від злої чарівниці Тьмукет.

А щоб це зробити, треба було переконати, що всі присутні знають різницю між добром і злом, вживають «чарівні слова» та можуть перетворити злу Тьмукет на добру. Врешті-решт всіх об’єднала пісня.


І нарешті – Лапландія. Але не поспішайте говорити, що така країна вже існує. Адже це зовсім інша країна, бо схожа вона на лапу і живуть там Лапланди і Лапландюши.

Потрапивши туди за допомогою фантазерів-казкарів глядачі змогли навіть потрапити на справжній бал.

Прем’єра казкових країн вдалася! Автори отримали авторські свідоцтва.

Навіть після завершення заходу малеча не хотіла покидати нашу бібліотеку, розпитувала вебквестівців про їх країни та пропонували додати в історії свої варіанти неймовірних пригод.

А всіх, хто хоче теж вигадати свою казкову країну, ми запрошуємо приєднатися до програми літніх читань у молодшому відділі.

Головний бібліотекар відділу 
обслуговування дошкільників 
та учнів 1-4 класів 
Ліпкіна Альона.

28 травня 2014

Бізнес-ідея на мільйон!

28 травня на базі історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії» відбулося завершальне свято – бізнес-перегони «На старт за мільйоном!». Свої роботи захищали відповідно шість фіналістів, які змагалися за почесні І, ІІ і ІІІ призові місця. Окрім захисту проектів та урочистої церемонії нагородження всі юні бізнесмени взяли участь у пошуково-пізнавальному квесті, який організували для них колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.






Нагадуємо, що у 2013-2014 навчальному році Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки спільно із кредитною спілкою «Народна довіра» реалізувала Обласний проект економічної та фінансової просвіти школярів «Бізнес-школа «Мільйон – це просто» онлайн». Проект був підтриманий Департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації та Управлінням культури Херсонської обласної державної адміністрації.

Учасниками фінальних змагань стали:
  • Тульчин Оксана (м. Гола Пристань) з бізнес-ідеєю крамниці-кафетерію «ChocoBOOM»
  • Горбенко Юлія (м. Каховка) – піцерія “Art Pizza”
  • Кравченко Катерина (смт. Каланчак) - квітковий магазин “Розалі”
  • Конончук Макар (м. Нова Каховка) - школа покера “Royal”
  • Озембловський Валерій (м. Скадовськ) – фотосалон «Фотомить»
  • Булюк Крістіна (смт. Чаплинка) - дозвільно-виховний центр «Вихідний для мами». 

Підтримати фіналіста від свого району приїхали й інші учні Бізнес-школи, які також подавали на відбірковий етап свої роботи.

Конкурсні роботи оцінювались за такими критеріями: оригінальність бізнес-ідеї, перспективність реалізації бізнес-плану, інвестиційний план, презентабельність (зовнішнє оформлення робіт).


Учні Бізнес-школи змагалися не лише за почесні І, ІІ і ІІІ місця, але і за цінні призи – планшет, електронні книги-читанки та модеми. Традиційним призом від Ганни Лісової став подарунковий сертифікат на придбання книг у мережі "Учбова книга".

А ось наші переможці:
 І місце
 
Булюк Крістіна (Чаплинка) – дозвільно-виховний центр «Вихідний для мами»

ІІ місце

Тульчин Оксана (Гола Пристань) – крамниця-кафетерій «ChocoBoom»

ІІІ місце

Кравченко Катерина (Каланчак) – бізнес-проект: квітковий магазин «Розалі» 

Окрім церемонії захисту робіт та нагородження кращих, всі юні бізнесмени взяли участь у пошуково-пізнавальному квесті на базі «Зелених хуторів Таврії». Там вони виконували серію завдань, аби віднайти сховані кмітливим ведучим свята – книжковим героем і «великим комбінатором» Остапом Бендером – призи. Вони відвідали дачу Еллочки Людожерки, світлицю Солохи, Чортів хутір, обійстя Кота Базиліо та садок Лисиці Аліси. Пригода завершилася благополучно – після дуельної гри у шахи Остап повернув заслужені призи, які і були урочисто вручені переможцям.

Оцінювало роботи фінлістів журі у складі:

Яценко Андрій Анатолійович
- директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації

Граділь Андрій Іванович
- начальник Управління Національного Банку України в Херсонській області

Волковська Вікторія Олегівна
- президент Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок

Ерік Блайт
- керівник проекту USAID «АнроІнвест в Україні»

Лісова Анна Валеріївна
- директор книготоргівельної мережі «Учбова книга», голова бібліотечної ради ХОБД імені Дніпрової Чайки.

На святі також були присутні почесні гості:

Мазур Ігор Романович 
– в. о. начальника управління культури ОДА

Келеберда Ксенія Борисівна
– гол. Редактор обласної газети «Джерела»

Стремоусов Кирило Сергійович
– директор інформаційного агентства «Таврія-NEWS»

Жнивін Андрій Юрійович 
– регіональний представник міжнародного видавництва SVS «Сіті Медіа»

І хоча черговий етап бізнес-школи "Мільйон - це просто!" вже завершився, ми все одно кажемо "До нових зустрічей!



ПРОЩАЙ БУКВАРИК, ЗДРАСТУЙ БІБЛІОТЕКО!

Діти з 1-Б класу гімназії № 6 м. Херсона завітали до відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Ці гостини для них стали справжнім святом. У стінах бібліотеки першокласники не тільки попрощалися з Букварем, а і познайомилися з великим царством книг та журналів дитячої книгозбірні.



Гарних книжкових друзів вам, діти, бажаємо на життєвому шляху!

22 травня 2014

Посвята в читачі

Щороку у світі стає все більше і більше шанувальників книги, а найбільше їх підростає у першому класі початкової школи! 

Ось і сьогодні у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки бібліотекарі збирали новий "врожай", адже сюди завітали учні-першокласники школи № 48 разом класним керівником та шкільним бібліотекарем. На цій зустрічі відбулося посвячення у читачі, яке перетворилося на справжнє свято!
Але читачем стати не так вже й просто. Для цього треба дуже багато знати та вміти! Але учні впевнено пройшли усі випробування та стали читачами нашої бібліотеки.


Посвята складалася із цікавих та захоплюючих ігор: «Мульти-пульти», «Впізнай героя», «Бюро знахідок», загадок, ребусів. Родзинкою зустрічі стала також лялькова вистава, головним героем якої став відомий персонаж Ємеля. Саме він познайомив дітей з правилами, яких потрібно дотримуватися під час відвідування бібліотеки. І, звичайно, посвята в читачі завершилася проголошенням клятви Читача.



В подарунок від шкільного бібліотекаря всі першокласники отримали закладинки, а найактивніші читачі шкільної бібліотеки – медалі. Не обійшлося цього дня і без сюрпризів: саме сьогодні  в одного з учнів День Народження, тож однокласники привітали іменинника вітальною піснею.





21 травня 2014

На гостини через Skype

Учні 2-а класу гімназії №20 м. Херсон завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки на скайп-зустріч з ровесниками з м. Полтави.

Маленькі херсонці повідали під час зустрічей легенди про Херсонський край, а у дарунок їм прозвучала «Полтавська коломийка».



On-line майстерня працювала одночасно у двох обласних бібліотеках. Квіткову галявину створили діти завдяки рекомендаціям майстрині з Херсона. Такі квіти прикрасять і кімнату, і клас, їх можна подарувати мамі, бабусі, подрузі… А лялька, яку навчила робити майстриня з Полтави, стане гарною подругою та улюбленою іграшкою.

Іграми, усмішками та побажаннями гарного настрою закінчилася наша зустріч.

P.S. Ідею проведення майстер-класів у Skypе ми придбали на ярмарку інноваційних ідей «Бібліокреатив-2013» у Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

19 травня 2014

Пізнайки йдуть на канікули!!!

18 травня члени клубу "Пізнайко" зібрались в останній раз, адже їх чекають літні пригоди! Зовсім скоро, кожен з них поїде на море, або буде плескатися у річці. Тому не дивно, що тема зустрічі мала назву "Давай шукати море".

Малюки за допомогою слайд-презентації дізналися про Чорне море ось такі факти:
  • За однією з версій, його назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє.
  • Найбільша глибина - 2210 м!
  • У Чорне море впадає близько 15 річок, серед яких найбільшими є Дунай та Дніпро.
  • У Чорному морі мешкає всього 2500 видів тварин.
  • Эдина акула, яка живе в Чорному морі - катран. Вона боїться людини і тому рідко з'являється біля берегів. 
  • На дні Чорного моря мешкають мідії, устриці і молюски.

І, звичайно, зробили тематичну поробку, яку назвали "Подорож до морських глибин". На синьому аркуші паперу кожен майстрував свою картину та додав до неї: пісок з крупи, справжні морські мушлі, водорості з зеленого паперу та незвичайних мешканців морських глибин з різнокольорового аракалу!



Отож, веселого вам відпочинку, маленькі пізнайки! Та пам’ятайте, що сектор періодики працює і в літку. Кожен четверг у його "журнальному царстві" трапляються веселі та карколомні пригоди! Чекаємо на всіх бажаючих взяти участь у літній розважальній програмі!

Михайлова Інна,

завідуюча сектором періодичних видань

Бібліозанурення продовжується…

18 травня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулася чергова зустріч учнів Школи гуманітарної праці Херсонської обласної ради у рамках проекту «Бібліозанурення».

А темою пошуку цього разу була «ЧАЙКА». Чому ж обрали слово «Чайка»? Бо саме в цьому році, коли нашій бібліотеці виповнюється 90 років, їй присвоєно ім’я відомої української письменниці Дніпрової Чайки.

Тож три команди бібліонавтів, згідно свого маршрутного листа, розійшлися по відділах бібліотеки у пошуках інформації:

  • Скільки чоловік вміщував радянський лімузин Чайка?
  • Чим обшивали козаки свій бойовий корабель Чайку?
  • Як чайки вирішують проблеми прісної води, знаходячись в морі?
  • Чи можуть чайки полювати на людину?
  • Як чайки передбачають погоду?



Учасники квесту цього дня дізнались, що у Чорноморському заповіднику Херсонської області перебуває 90% світової популяції чорноголової чайки; знайшли в електронному каталозі книги письменниці Дніпрової Чайки, які є у фонді бібліотеки.

В секторі абонемента згадали «чайку» в літературі:

Антон Чехов «Чайка»
Річард Бах «Чайка по імені Джонатан Лівінгстон»
Борис Акунін «Чайка»


Закінчилось занурення майстер-класом з орігамі, на якому підлітки на згадку про зустріч зробили чайку.

Країна, в якій народилися глобус та комп’ютерна миша

18 травня у молодшому відділі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки пройшло чергове засідання клубу «Читай – компанія мандрує». Маленькі читачі віртуально перенеслися до європейської країни, в якій винайшли глобус та комп’ютерну мишку – до Німеччини. Також вони мали змогу познайомитись з неймовірною кількістю «казкових замків» Німеччини та побувати на найбільшому у світі фестивалі повітряних куль. Неабияке враження у малечі викликала подорож до парку «Європа» та «Леголенд». Захоплюючі атракціони, тематичні зони та безумовно «Lego House»… Діти самостійно спробували збудувати свій парк розваг і перші башти в ньому вже закладенні!



Бібліошопінг у відділі естетичного виховання

18 травня у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки учасники студії «Мій світ» виготовляли кумедних баранців з незвичних матеріалів, а ідеї, які рекламували діти, були дуже різноманітні. Юні творці прекрасного здійснили «бібліошопінг» до поличок з книгами про декоративно-прикладне мистецтво.



16 травня 2014

Ювілейна Шевченкіана триває!

Бібліотекарі читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки відзначили Міжнародний день сім'ї у незвичний спосіб, поєднавши дві дати: саме родинне свято та Шевченків двохсотрічний ювілей.

Так, 15 травня першокурсникам ХДУ було презентовано відеопроект Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки «Шевченкіана нашої родини». Молоді люди – майбутні педагоги та батьки – познайомилися із херсонськими сім’ями, які передають від покоління до покоління любов та пошану до Тараса Григоровича та його творчої спадщини.



Було продемонстровано кілька відеороликів, в яких відображена Шевченкіана співочої родини Мазурів, родини поетів Кичинських та Братанів, а також сім'ї Салієнків, в якій прабабусин «Кобзар» бережуть як сімейну святиню.


Почесним гостем свята стала ще одна учасниця проекту – поетеса Надія Звягінцева, яка розповіла не тільки про шевченкіану власної родини, але і представила роботи своїх вихованців – юних поетів із літературної студії «Контур», які присвятили Тарасу свої щирі рядки.

Квітковий карнавал для малюків!

У секторі періодичних видань пройшов справжній квітковий бум. Учні перших класів ЗОШ №57 та №32 завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки на захід під назвою "Квіткова оранжерея" (гра-вікторина). Захід повністю був присвячений квітам, адже на вулиці усе розквітло, а малюкам неодмінно треба знати та розрізняти ті дивовижні квіти, які вони бачать навколо себе. 



 Отож, дозвольте вам представити головних дійових осіб сьогоднішнього карнавалу: тендітна конвалія, привітна волошка, загадкова ромашка, немов яскраві ліхтарики – кульбаба та яскравий мак! Уся гра-вікторина була присвячена саме цим квітам. Дівчата та хлопці за допомогою слайд-презентації самі обирали собі завдання з 4 категорій: запитання про квіти, квіткові загадки, квіти у казках та квіткові ребуси.

Категорія "Запитання про квіти" нагадала малюкам, що королева квітів – це троянда, квітка, у якої "гарна пам'ять" – незабудка, а квітка, що носить ім`я самозакоханого принца –  нарцис!



А наостанок, дітлахи погортали свої улюблені журнали та пообіцяли ще не один раз прийти у гості до бібліотеки!!!

Михайлова Інна,
завідуюча сектором періодичних видань

15 травня 2014

Скайп-зустрічі у бібліотеці продовжуються

Як уже відомо постійним нашим читачам, в бібліотеці завжди трапляються дива! Сьогодні у Міжнародний день сім’ї у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зібралася дружна родина 6-а класу загальноосвітньої школи № 56 м. Херсона. Діти познайомилися з історією моди: як вона виникла і змінювалася, дізналися як не розгубитися в океані трендів. Актуальність цього питання сьогодні дуже важлива, адже підлітки – це особлива категорія споживачів модного одягу. Іноді дуже важко і практично неможливо зрозуміти  і догодити їхнім смакам.

Враховуючи, що мода для підлітків, це, перш за все, можливість самовираження в поєднанні зі зручністю, бібліотекарі підготували «модний гороскоп». Діти прослухали, які  особливості стилю має кожен зі знаків зодіаку, яку кольорову гаму та підходи до вибору моделей.




По-сімейному вийшла бесіда оn-line з молодим дизайнером одягу з Миколаєва Марією Середницькою. Розповідь про жіночий одяг Індії, звідки вона нещодавно повернулася, стала для дітей пізнавальною. А майстер-клас по зав'язуванню шарфів – справжнє відкриття для юних модниць та модників.



Діти підготували у подарунок Марії гарну пісню та ляльку з побажаннями добра і щастя.

P.S. Ідею проведення майстер-класів у Skypе ми придбали на ярмарку інноваційних ідей «Бібліокреатив-2013» у Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.



Тренінги... Проекти. Переможці!

Сьогодні у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулося засідання конкурсної комісії з визначення переможців у конкурсі проектів «Люблю Отчизну я…», присвяченого 200-річчю від дня народження М. Ю. Лермонтова.
Участь у цьому спеціальному конкурсі могли взяти працівники методичних центрів галузі освіти, вчителі шкіл, шкільні та дитячі бібліотекарі Херсонської області - випускники тренінгової програми, організованої спільно Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації та обласною біблоітекою для дітей ім. Дніпрової Чайки.
Серію тренінгів з написання грантових проектів було проведено протягом лютого-березня, а участь у лермонтовському ювілейному конкурсі була задумана як певною мірою "залікова робота".


Конкурсною комісією до фінального "очного" захисту були запрошені автори п'яти проектів, а саме:
Кушнір Л. П., методичний кабінет, м. Каховка, - із проектом міської літературної вітальні "Поэт и время";
Буланова І. М. та Зуденкова І. М., Скадовська ЗОШ I-III ст. № 2, зі спільним проектом «Одинокий Демон русской литературы»
Гапон Т. В., Станіславська ЗОШ I-III ст. Білозерської районної ради,  - проект під назвою «Мятежный гений вдохновения…»
Звягінцеа Н. Д., зав. відділом Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки, що презентувала проект «Поэт. Эпоха. Маскарад»
Чорноіван Н. І., Цюрупинська спеціалізована ЗОШ I-III ст. № 4, - проект «М.Ю.Лермонтов: наследие»
 
Пошукувачі-фіналісти, що прибули на захист проектів, отримали можливість продемонструвати їхні сильні сторони, обгрунтувати власний вибір формату основного заходу та супутньої проектної діяльності, обгрунтувати свій грантовий запит.
Заслухавши виступи, що супроводжувалися слайд-презентаціями, фіналісти очікували рішення конкурсної комісії. І от - урочиста мить! Оголошуються переможці конкурсу!
  
І місце посів грантовий проект «Мятежный гений вдохновения…» Тетяни Вікторівни Гапон (с. Станіслав Білозерського району).
Члени конкурсної комісії відзначили масштабність та багатогранність цього проекту, в якому органічно поєдналися творчі конкурси, літературний та образотворчий, підготовка і проведення учнями 6-11 класів - цільовою групою проекту - інтерв'ю з відомими особистостями, педагогами й науковцями нашого краю, видання збірки кращих робіт, створених в результаті проектної діяльності, і, як підсумок спільної піврічної роботи - організацію "круглих столів" та конференції, у співпраці з партнерами - молодіжним центром.
Проект імпонує ще й тим, що Станіславська ЗОШ ім. К. Голобородька планує виїзди у інші села свого району (як от Широка Балка, Олександрівка), з метою популяризації творчості М.Ю.Лермонтова та проведення міні-конкурсів на місцях.


ІІ місце конкурсна комісія віддала  проекту Надії Дмитрівни Звягінцевої «Поэт. Эпоха. Маскарад», основу якого складає театралізована інтерактивна постановка за авторським сценарієм-п'єсою, присвяченою життю і творчості письменника-ювіляра. Проект передбачає не лише серію вистав ("домашніх" та "гастрольних" - у херсонських школах), а і створення відеоверсії та поширення її у дитячих та шкільних бібліотеках міста і області. Інноваційна родзинка проекту полягає в оригінальному підході до розкриття теми (через віртуальний діалог Лермонтова з великими ровесниками й сучасниками - Т.Г.Шевченком, М.В.Гоголем, О.С.Пушкіним), використанні символіки й образності "маскараду", а також новаторському вирішенні у створенні візуальних ефектів - передбачається створення віртуальних об'ємних декорацій (технології 3D), що надає постановці мобільності і дозволяє її відтворювати на різноманітних "сценічних" майданчиках: і в читальній залі бібліотеки, і в актовому залі школи або й на "великій сцені".


ІІІ місце було присуджено проекту Лідії Пилипівни Кушнір "Поэт и время" - міська літературна вітальня. Така форма проведення загальноміського заходу дозволить, за задумом автора проекту, об'єднати зусилля вчителів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців міської школи мистецтв (а вони в рамках проекту підготують музичні номери і виставку ілюстрацій), міського Будинку дитячої та юнацької творчості, а також районного Палацу культури, місцевих художників і майстрів слова, які будуть запрошені на зустрічі у вітальні з виступами.

     
Значущим моментом, спільним для кожного із заявлених проектів, є насиченість медійними складовими, а також компонентами, що передбачають залучення учасників проектів до спільного створення медіаресурсів та змістовного веб-контенту, тож їхня реалізація може справити помітний вплив на впровадження елементів медіаосвіти у ряді навчальних закладів області. На думку організаторів конкурсу, реалізація креативних інноваційних ідей, окрім досягнення прямої мети, визначеної в умовах конкурсу, сприятиме також соціалізації школярів - основної цільової групи кожного з проектів, що були подані на конкурс і перемогли.

До речі, кінцевий термін реалізації проектів - 30 жовтня цього року. Давайте разом стежити за їхньою реалізацією - і чекатимемо звітів!
 

13 травня 2014

Італійська піца оn-line

Хто не вірить у дива, адже вони таки трапляються! У цьому переконалися учні 6-а класу гімназії № 3 м. Херсона, які завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки на оn-line-майстерню до відділу естетичного виховання. Там на них чекала подорож до Італії.

Італія – один з центрів світової культури: тут  щорічно проводять Міжнародний венеціанський кінофестиваль, відомий Карнавал масок і Фестиваль помідорів. Також країна славиться своєю архітектурою, мистецтвом, музикою, та …кулінарією.

Вже обідня година, час і підкріпитися. Діти завітали до ресторану «I’peilot» ( у перекладі з італійської - «піч»), познайомилися з меню, а в ньому і паста (по нашому макарони) різного виду, кольору, форми, і лазанья, і, звичайно,… піца!




На зв’язку сьогодні з Італії шеф-кухар ресторану «I’peilot» Альона Безщасна. У прямому ефірі вона проводила майстер-клас з приготування італійської піци. Справжню вікторину шеф-кухар придумала для дітей, а це, виявилося, не просто запитання, а секрети приготування відомої страви. На очах у присутніх з різних інгредієнтів створювався шедевр – піца. А найбільшим сюрпризом стало те, що Альона знайшла спосіб доставити піцу до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, щоб почастувати дітвору з рідного їй Херсона відомою італійською стравою.



А школярі у подарунок виготовили квіткове дерево, яке помандрує до далекої Італії. Дива таки є!

P.S. Ідею проведення майстер-класів у Skypе ми придбали на ярмарку інноваційних ідей «Бібліокреатив-2013» у Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.


         

Слова, их смыслы и новые знания

8 мая в Херсонской областной библиотеке для детей имени Днепровой Чайки прошло очередное занятие в рамках совместного интерактивного проекта "Слова и смыслы". Участники проекта - ученики 6 класса Школы гуманитарного труда Херсонского областного совета -  проявили активность и заинтересованность: сочинили шарады и метаграммы (таким  было "задание по желанию" с прошлого занятия). На сегодняшнем занятии дети узнавали новые смыслы знакомых слов и выражений, придумывали каламбуры, используя тему "Стилистическое использование синонимов, антонимов, омонимов и паронимов".
Не всякий, даже взрослый, может сказать, что такое оксюморон и парономазия, а шестиклассники теперь могут их придумывать играя словами и смыслами.




12 травня 2014

Десь, колись, в якійсь країні...

11 травня у молодшому відділі відбулося чергове засідання клубу «Читай – компанія мандрує» на тему «Десь, колись, в якійсь країні», яке було присвячене творчості дитячих письменників Італії. 



Протягом усього заходу діти познайомились з життєвим та творчим шляхом таких відомих італійських творців, як Джанні Родарі та Карло Коллоді ! Малеча з неабиякою зацікавленістю стала учасниками літературної гри, пізнавальної вікторини та веселих конкурсів! І, безумовно, зустріч з давно відомими казковими персонажами Цібуліно та Піноккіо нікого не залишили байдужими.