Сторінки

27 квітня 2017

Пропусти Чорнобиль крізь серце…

27 квітня студенти Політехнічного коледжу завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та стали учасниками заходу, присвяченого 31-річниці пам’яті Чорнобильської трагедії.

Молоді люди довідалися про передумови та причини аварії, а також дізналися хронологію подій.

Під час заходу були наведені статистичні дані щодо кількості загиблих і тих, що захворіли, кількості евакуйованих та тих, що зазнали уражень від радіації. Дізналися вони і про запізнілу евакуацію людей із зони. І про те, що станція ще довго працювала аж до відключення останнього, третього енергоблоку 15 грудня 2000 року, що спорудження першого саркофагу завершено титанічними зусиллями ентузіастів лише за півроку після аварії, а другий саркофаг буде закінчено у поточному році. Піднято і теми екології та економічних наслідків для України.



 
Завдяки унікальним кадрам відеохроніки студенти здійснили віртуальну подорож до міста-привида Прип’ять з його залишеними на руйнацію будинками, навчальними закладами та осередками культури.

Познайомилася учнівська молодь і з пам’ятником чорнобильцям у м. Херсоні та меморіальною дошкою пожежнику В. Кібенку – уродженцю смт. Іванівка.

Наприкінці заходу зроблено огляд відповідної літератури біля тематичної виставки, на якій представлено як публіцистичні, так і художні твори. Зокрема, поетичні твори Ліни Костенко та Валентини Наумич, Бориса Олійника, Івана Драча та Анатолія Кичинського, сучасна проза Володимира Яворівського («Марія з полином у кінці століття»), Ганни Немо («Стрижень») і Євгена Гуцала («Діти Чорнобиля»), а також книги «Під полиновою зорею», «Крізь призму Чорнобиля» та інші.





Присутні на заході вшанували пам'ять людей, які, жертвуючи власним життям і здоров’ям, ліквідували наслідки аварії.

Пісочне шоу «Весняна казка»

Йде весна-королева по світу
і співає на всі голоси,
та заквітчує землю прогріту
творить дивні картини краси.


25 квітня читачі та гості Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки мали змогу на власні очі побачити «Весняну казку», яку створили учасники арт-студії «Острів».




Художній керівник студії Яна Косован поділилася секретами навчання дітей малювання піском.

Всі присутні поринули в цікавий світ пісочної графіки, дізналися чим вона відрізняється від пісочної анімації.

Учасники арт-студії продемонстрували свої надзвичайні композиції - «Циркове шоу», «Принц для Нюші», «Алые паруса», «Летучий корабель», «Неймовірна подорож».




Для вихованців загальноосвітньої школи-інтернату ім. Т.Г.Шевченка Яна та її учні провели майстер-клас з пісочної графіки. Діти мали можливість власноруч створити свою казку, зануритись у світ прекрасного, фантастичного.



Дуже приємно, що героями дитячих робіт є літературні персонажі. Бібліотекарі відділу естетичного виховання запросили учасників заходу взяти участь в літніх читаннях 2017 року, адже це цікава пізнавально-розважальна програма. Діти протягом літніх канікул мають змогу з користю провести свій вільний час, дізнатись про літературні новинки та поділитись цими знаннями зі своїми друзями.

Ось така весняна казка створювалася за допомогою піску.

P.S. Виставка робіт учасників арт-студії «Острів» буде демонструватися в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки до 3 травня.

21 квітня 2017

«Аутизм. Зустріч різних розумінь світу або навіть різних світів». Обговорення за "круглим столом"

«Знайомство – це зустріч різних розумінь світу, або навіть різних світів». Таке визначення дала дівчинка-аутист Соня Шаталова, і саме це визначення стало назвою "круглого столу", який відбувся 20 квітня у «рожевій залі» Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.



Сьогодні суспільство все частіше стикається та знайомиться з дітьми, які мають розлади аутичного спектру. За статистичними даними, народжуваність дітей-аутистів зростає щороку на 13 відсотків, подібні розлади зустрічаються у однієї дитини з 68 (2015 рік). З огляду на таку ситуацію виникає безліч питань, особливо їх багато у батьків «зачарованих дітей».

Щоб спробувати розкрити тему дитячого аутизму та дати відповіді на запитання, до бібліотеки завітали фахівці, які й стали учасниками круглого столу:

Ракша Олександр Олексійович – директор Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів;
Полещук Сабіна Вікторівна – доцент кафедри корекційної освіти Херсонського державного університету;
Юдіна Олена Вікторівна - методист науково-методичної лабораторії корекційної педагогіки та психології Херсонської академії неперервної освіти;
Миронова Наталія Анатоліївна – дитячий психіатр Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні;
Уліч Юлія Олексіївна – дилер видавництва «Колесо жизни», спеціаліст з гуманної педагогіки;
Гапоненко Інна Володимирівна – практичний психолог Херсонського обласного центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів;
Крупник Ганна Анатоліївна - практичний психолог Херсонського обласного центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів;
Ферман-Новосадова Оксана Володимирівна – психолог, логопед, дефектолог;
Дяченко Галина Анатоліївна – головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації;
Заєць Наталія Володимирівна – практичний психолог НВК №29 Херсонської міської ради;
Нечитайло Наталія Євгенівна – практичний психолог ДНЗ №8 Херсонської міської ради;
Козлова Світлана Семенівна – дефектолог ДНЗ №8 Херсонської міської ради;
Мірошник Наталія Вікторівна - керівник ініціативної групи «Зачаровані діти»,
і, звичайно ж, у розмові взяли участь бібліотечні фахівці:
Крижановська Ольга Володимирівна – заступник директора з бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки;
Ракша Анжела Борисівна – завідувач відділу естетичного виховання;
Кухта Ольга Андріївна – провідний бібліотекар відділу естетичного виховання і модератор "круглого столу".


Учасниками зустрічі стали зацікавлені темою аутизму батьки «зачарованих дітей» та фахівці, що працюють із дітьми з особливими потребами.

Під час "круглого столу" були підняті й обговорювались питання:
Вікові прояви розладу аутичного спектру. Діагностика та підтвердження синдрому аутизму. Психологічна допомога батькам дітей-аутистів. Аутизм та геніальність. Інклюзивне навчання дітей з розладами аутичного спектру. Допомога в соціалізації «зачарованих дітей».

Доки дорослі обговорювали і шукали рішення важливих проблемних питань, діти разом з бібліотекарем сектору періодичних видань  Іриною Іванівною Радченко майстрували жовтеньких, веселих пташенят.


Думки та пропозиції фахівців, висловлені під час "круглого столу", можливо, стануть містком для вирішення проблем. А практичні поради, методи та прийоми щодо особливостей виховання, розвитку, корекції, взаємовідносин, напрацьовані батьками дітей-аутистів - стануть у пригоді всім спеціалістам, хто працює з особливими дітьми.



Інформаційна довідка
Аути́зм (грец. autos – «сам»; аутизм – «занурення в себе») – це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою. У аутистів існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації. Людина із аутизмом типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів уявляється йому трагедією; проте інтелект аутиста характеризують так звані «острівці знання» – області, в яких здібності аутистів досягають нормального або навіть геніального рівня.
Дітей з розладами аутичного спектру називають також «діти дощу», «зачаровані діти».

Пасхальна радість



Весна красна наступила,
Великдень благословила.
І святкує світ увесь,
Бо в цей день Христос Воскрес!



Весною приходить до нас одне з найвеличніших християнських свят — Великдень.

Саме у ці святкові дні в стінах Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки відбувся святковий фінал конкурсу дитячих малюнків «Пасхальна радість», який має на меті духовно-моральне й естетичне виховання підростаючого покоління.

Конкурс малюнків проводиться з благословення митрополита Херсонського і Таврійського Іоана, а організатором конкурсу є відділ з питань сім’ї Херсонської єпархії УПЦ.

Привітали зі світлим святом Пасхи всіх присутніх протоієрей Іоан Гордієнко та протоієрей Георгій Гуляєв.



Компетентне журі:

- протоієрей Георгій Гуляєв, керівник інформаційно-просвітницького відділу Херсонської єпархії Української православної церкви,

- Червенчук Ірина, вихователь недільної школи Свято-Касперівського храму,

- Кацарська Наталья Юріївна, завідувач сектора абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки




Визначено переможців:


у номінації «Мій храм»:

Татаровський Дмитро – у віковій групі 7-11 років



Пасичниченко Анастасія – у віковій групі 12-15 років



у номінації «Моя сім’я»:

Червенчук Уляна – у віковій групі 7-11 років






у номінації «Пасхальна радість»:

Сорока Марія – у віковій групі 7-11 років

Ковалишина Катерина – у віковій групі 12-15 років



Пізнавально-ігрову програму для дітей підготували бібліотекарі відділу естетичного виховання дитячої книгозбірні: загадки і вікторина на знання різних технік розфарбовування пасхальних яєць, народні прикмети та традиції на Пасху, Великодні ігри «Биття та Катання яєць», а ще «Подоляночка». Учасники святкової програми познайомилися з взірцями писанок Херсонщини із краєзнавчої гри «Мистецька палітра Херсонщини».



Святковий настрій дарували всім присутнім діти – вихованці недільних шкіл Херсонської єпархії.



Вітання для усіх зі святами діти висловили у колективно створеній листівці!



Радійте світу, люди,
Хай між вами згода буде,
Бо любов прийшла з небес,
Христос Воскрес!

13 квітня 2017

Секрети професії

12 квітня до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки завітали учасники проекту ONE DAY AT WORK в Херсоні, щоб пізнати професію бібліотекаря від працівників обласної книгозбірні.

В цей день для стажистів були організовані майстер-класи з проведення заходів та презентації основних проектів бібліотеки.


Були відкриті секрети промоції читання в мережі Інтернет, особливо дівчат вразили ресурси Херсонського інформаційного центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів». 


12 квітня 2017

Пригоди журнальних героїв та «зачарованих» дітей

На веселу ігрову арт-годину «Пригоди журнальних героїв» запросили бібліотекарі сектору періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки групу дітей з особливими потребами.


Дізнатися, які герої живуть у дитячих журналах допомогли кубики-пазли. Діти склали фото Смайлика, Умійка, Пізнайка, ЗІНа, Професора Крейда та Жирафчика Рафи.



І саме цей останній журнальний герой запросив «зачарованих» дітей та їх матусь в гості. Вони дізналися багато таємниць про найвищу на планеті тварину: самці жирафи можуть доростати до 6 метрів (третина з яких припадає на шию). До речі, шия дуже гнучка: голова може повертатися майже на 360° і дотягуватися майже до землі. А найцікавіше те, що у жирафа ще й язик завдовжки до півметра.


А ще Жирафчик Рафа запропонував дітям зробити з паперу модель своєї подруги – стрункої красуні.


Вийшло ціле стадо жирафів.


Ще більше цікавої інформації про цих дивовижних тварин у чудових дитячих журналах, які знаходяться у секторі періодики. Приходьте і читайте!


Ангеліна Вєтрова, 
завідуюча сектором періодичних видань 
Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки



Марина Павленко, Сашко Дерманський, херсонські читачі та всі-всі-всі…

Херсонським школярам, бібліотекарям та вчителям надзвичайно пощастило, адже 6 та 7 квітня у нашому місті перебувала майстриня слова з Умані Марина Павленко та неперевершений знавець дитячих душ, автор казкових історій Олександр Дерманський.

Серія творчих зустрічей відбулася за сприяння керівництва Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та книготорговельної мережі «Учбова книга».

Прозаїки завітали до херсонських шкіл (№ 13, № 24, № 27, № 33), навчально-вихованого комплексу № 7 та до гімназій № 6, № 56 із презентаціями власних книг. Марина Павленко представила серію про Русалоньку із 7-В, «Миколчині історії», новеньке видання «Моя класнюча дівчинка» тощо, а її колега – власні численні дитячі книжки. До того ж, Марина Павленко спілкувалася зі студентами факультету журналістики Херсонського державного університету, а Сашко Дерманський – зі студентами педфаку. Неповторні зустрічі також відбулися у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки з учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції "Роль дитячої книги у формуванні гармонійно розвиненої особистості" – шкільними бібліотекарями, вчителями молодших класів та психологами.





Улюбленим авторам діти та дорослі дарували квіти, поробки і малюнки, а вихованці гімназії № 56 відзначилися тим, що проспівали пісню на слова М. Павленко.

Читачі залюбки ставили запитання, брали автографи та фотографувалися напам’ять.



Письменники встигли взяти участь і в церемонії нагородження переможців і лауреатів номінацій IV відкритого конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі "ФантФест". Попередньо ознайомившись із двома кращими роботами цьогорічного конкурсу, вони захищали кожну як найкращу.
 


Цікавинкою у дводенній мандрівці Херсоном була творча зустріч у кав’ярні «Дон Марко», де бажаючі в неформальній обстановці могли поспілкуватися з авторами. Цією можливістю скористався Фрол Міщенко, вихованець літературної студії «Контур», що при Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки.






На згадку про перебування у м. Херсоні Марина Павленко подарувала читачам Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки свою новеньку книжку «Моя класнюча дівчинка».

Бажаємо письменникам натхнення та плідної праці, а читачам – задоволення від читання їх книжок.

До нових зустрічей на Херсонщині!