Сторінки

28 жовтня 2024

«Рідні, ви вільні». Хроніка визволення України

Сьогодні, 28 жовтня, ми відзначаємо 80-ту річницю звільнення України від нацистських окупантів.
Саме цього дня 1944 року з території України було вигнано останнього солдата німецького рейху. Це сталося під час Східно-Карпатської операції, що проводилася з 8 вересня по 28 жовтня 1944 року та призвела до відступу із Закарпаття союзників гітлерівського Вермахту – військ Угорщини.
Відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників започатковано Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року № 836. А у 2014 році Українським інститутом національної пам’яті було запропоновано використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників».
Співробітниками читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки до цього пам’ятного дня було проведено захід на тему: «Рідні, ви вільні». Хроніка визволення України», учасниками якого стали учні 8-9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 36.
Сьогоднішнє покоління юних українців дізналося про історичні передумови початку ІІ Світової війни, про жорстокість окупаційного режиму та незламний партизанський рух. Крок за кроком ми простежили хроніку звільнення українських земель, вшанували подвиг прадідів та пам'ять загиблих воїнів і мирних мешканців, які постраждали від нацистів. Школярі довідалися про те, що саме українці зазнали найбільших втрат: загинуло 9 мільйонів наших громадян, а на нашій землі точилися найбільш масштабні і переможні битви ІІ Світової війни.
Провели ми аналогію і з подіями сьогодення. Адже у 2024 році Україна відзначає День визволення України від нацистських загарбників в умовах повномасштабної війни, тому урок незламності від наших пращурів посилив віру школярів у Перемогу в поточній війні.
Завершився захід тематичним оглядом книг та переглядом документальних відеороликів про долю українців, які були створені Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік