Сторінки

08 листопада 2024

Від бандури до бітів

Українська музична культура, багата своїми традиціями та унікальними інструментами, знаходить нове життя в сучасному світі. Древні інструменти, від бандури до трембіти, не лише зберігають свою автентичність, але й вплітають її в тканину сучасної музики, створюючи неповторне звучання.
У чарівний світ музики поринули юні херсонці з дитячого простору ЮНІСЕФ разом із фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Діти дізналися про історію українських народних інструментів: якими вони бувають, як відрізняються, на які види поділяються, з чого їх виготовляли та як вони видозмінювалися з плином часу.
Докладніше вони познайомилися з сопілкою, бандурою, трембітою, кобзою, трубою, цимбалами та дивним на перший погляд інструментом — бугаєм. Маленькі читачі мали можливість роздивитися, як ці інструменти виглядали, та почути звуки автентичної музики.

Розповідаючи про використання українських народних інструментів у сучасній музиці, зазначили, що чимало виконавців звертаються до фолк-фьюжн-композицій, які поєднують автентичну музику з електронними й синтезаторними інструментами, надаючи їм сучасного драйву. Музиканти створюють неочікувані звукові ландшафти на основі традиційних мелодій.
Діти разом з батьками із задоволенням поринули у світ музики, наче опинилися на концерті, переглядаючи відеокліпи сучасних українських груп — «Go_а», «ДахаБраха», «Onuka» та інших виконавців.

Народні інструменти є ключовими у збереженні української музичної спадщини. Вони допомагають передавати культурні традиції від покоління до покоління, зберігаючи унікальність нашої музичної мови. Вивчення та гра на народних інструментах створюють міцний зв'язок між поколіннями, допомагаючи молоді краще розуміти свою культурну ідентичність та пишатися своїм корінням.
Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, сповненій цікавих розповідей і живих емоцій. Відкриваючи для себе багатогранний світ української музичної спадщини, діти залишились натхненними й зацікавленими досліджувати народні традиції своєї країни.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік