Сторінки

23 листопада 2024

Людяність у нелюдяний час. Історії про доброчинність у роки Голодомору

У четверту суботу листопада щороку в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Пам’ять українців, загиблих саме від штучного голоду, а не внаслідок неврожаю чи природного лиха.
23 листопада 2024 року українці втретє згадують із сумом роковини геноциду в умовах повномасштабної війни, коли знову наш народ вимушений виборювати свою незалежність та українську ідентичність.
Жертвами Голодомору стали від 3 до 4 млн українців, а деякі історики називають більші цифри. І хоча катастрофу пророкували ще в 1930 році, радянська влада нічого не робила, щоб її уникнути.
Цей страшний урок історії для українців полягає в тому, що тільки в єдності наша сила, що тільки маючи незалежну державу, ми можемо бути захищеними від нового геноциду і не тільки вижити як нація, але і процвітати та своїми досягненнями у науці, культурі та мистецтві сприяти розвиткові усього світу.
Щоб розповісти молодому поколінню українців про трагічну сторінку української історії, головна бібліотекарка читальної зали провела для шкільної молоді м. Херсона заходи, присвячені темі Голодомору 1932–1933 років.
Учні із навчальних закладів № 18 і № 45 довідалися про передумови виникнення Голодомору і жорстокі закони сталінського режиму, за якими у селян забирали не лише «надлишки» хлібу, але і продовольчий фонд зерна, і фуражний фонд, і насіннєвий, а потім і решту продуктів – картоплю і квасолю, квашені огірки та буряки… І все це робилося для того, щоб впокорити волелюбний український народ та змусити селян вступати до підконтрольні державі колгоспи.
Далі за допомогою медіа підлітки побачили та почули історії безпосередніх очевидців трагедії, також перед їхніми очима постало голодне «меню» тих страшних часів, і жорна, які знищувала і забороняла тогочасна влада, але які могли врятувати життя. Потім ми «відвідали» Національний музей Голодомору-геноциду та побачили пам’ятники трагедії, встановлені у різних містах.
Окремі сторінки розповіді були присвячені темі «Голодомор на Херсонщині» та огляду художніх та публіцистичних книг, в яких описується ця чорна сторінка історії українського народу.
Завершився захід хвилиною мовчання за всіма загиблими внаслідок Голодомору та закликом до школярів засвітити на своєму підвіконні свічку пам’яті 23 листопада о 16.00.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік