Сторінки

18 грудня 2024

Моя Україна в зимових кольорах

Українські зимові свята – це унікальне поєднання давніх обрядів, народних звичаїв і сучасних традицій, які перетворюють холодну пору на один із найтепліших періодів року.
Поринути в автентичний світ українських свят запросили фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки учнів 9 класу Херсонського ліцею №27. Етнокалендар «Моя Україна в зимових кольорах» занурив їх у чарівну подорож – від Андріївських вечорниць до Різдва та Маланки, відкриваючи неповторну душу української зими.
Юнацтво дізналося, що до 1917 року наші діди й прадіди відзначали весь цикл різдвяних свят за новоюліанським календарем, до якого зараз ми повертаємося. Цикл розпочинався Днем Святої Катерини, продовжувався Андріївськими вечорницями та Днем Святого Миколая. У Святвечір починалися приготування до Різдва Христового – головного церковного свята християнства. Далі йшли свято Маланки, Новий рік та Голодна кутя.
Школярі активно брали участь у вікторинах «Символи любовної магії» та «Гарна господиня», розгадували хитромудрі загадки.
Розповідь про обряди й традиції відкрила світ розваг молоді в давні часи. Учні обговорили, чим відрізняються колядки та щедрівки, і до яких свят вони належать.
Також учасники переглянули відеоролики: «Неймовірна колядка. Христос народився!», «Про що була найстаріша космогенічна колядка» та «Побажання до різдвяних свят».
На заході були представлені книжки, що розповідають про зимові свята: М. Гоголь «Ніч перед Різдвом», «Маланка та Різдво», Н. Гербіш «Велика різдвяна книга», Ю. Ран «Чарівні історії. Канікули Святого Миколая» та інші.
Завершуючи захід, учасники відчули, наскільки багатою й душевною є українська зимова культура. Сповнені нових знань, емоцій та святкового настрою, вони отримали унікальну можливість поринути в атмосферу традиційних свят, які з покоління в покоління дарують тепло, радість та єднання. Зимові свята України – це не лише історія, а й жива частина нашої ідентичності, яка надихає на збереження й примноження культурної спадщини.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік