Сторінки

12 грудня 2024

Різдвяні прикраси: збереження традицій

До святкування Різдва завжди починали готуватися заздалегідь: купували новий посуд, білили хату й розмальовували комин, шили й вишивали новий одяг для всіх членів родини та прикрашали житло. Різдво приносило в оселі сімейний затишок, доброту, радість і сподівання дива. Про традиційні українські різдвяні прикраси розповіли фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки юним читачам дитячого простору UNICEF на майстерці прикрас «Різдво наближається, оселя вбирається».
Діти дізналися, коли починаються різдвяні свята, які з них відзначаються гулянням, ворожінням, традиційним приготуванням страв.
Познайомилися з різдвяними прикрасами: дідухом, павуком, янголами, сніжинками та витинанками, їхнім символічним значенням і тим, від чого вони захищають. Також дізналися про матеріали, з яких їх виготовляли.
Прикраси створювали в родинному колі, щороку вдосконалюючи майстерність або передаючи ази плетіння з соломи наймолодшим дітям, які вперше долучалися до цієї справи. Батьки показували, що і як робити, а діти повторювали, вчилися виготовляти прикраси й зміцнювали родинні традиції підготовки до різдвяних свят.
Підняли настрій малечі вікторини «Хитромудрі загадки» та «Наліпи вареничків».
А на майстер-класі «Різдвяні сніжинки» присутні виготовили паперові 3D-сніжинки, якими пообіцяли прикрасити свої оселі до свят.
Такі майстерні допомагають берегти та передавати традиції з покоління в покоління, зміцнювати родинні зв’язки та надихати дітей на нові творчі звершення. Різдво наближається – і разом із ним радість, світло та тепло, які зберігаються у наших серцях.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік