Сторінки

21 квітня 2025

Вартові ментального здоров’я в гармонії і ритмі розмаїття

23 квітня відзначаються два важливих свята – Всесвітній день книги та авторського права і Всеукраїнський день психолога.
До цих дат головна бібліотекарка читальної зали провела захід «Вартові ментального здоров’я в гармонії і ритмі розмаїття» у форматі літературно-мистецького млинка. Кожне крило вітряка символізувало собою певний вид мистецтва і містило відповідні до нього арт-терапевтичні завдання та книжкові рекомендації.
Перше крило літературно-мистецького вітряка було присвячене розповіді про історію становлення та значення цих днів у нашому календарі.
Учні 5-7-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 53 Херсонської міської ради довідалися, що Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 р. в Парижі. Днем святкування було обрано 23 квітня, бо в різні епохи у цей день народилися та померли видатні митці слова. Зараз Всесвітній день книги відзначають у 190 країнах світу. Це свято існує, щоб сприяти розумінню культурних традицій і підкреслити важливу роль книг, які є цінним джерелом знань і надійним способом їх збереження. Також для підлітків стало відкриттям, що щороку 23 квітня в Україні святкують своє професійне свято і вартові ментального здоров’я українців – психологи, які почали відзначати Всеукраїнський день психолога аж у 2004 році.
Друге крило млинка було присвячене арт-рефлексії творчості Поліни Райко – художниці з м. Олешки, що на Херсонщини. Разом з ведучою заходу школярі занурились у світ наївного мистецтва, що, хоч і народилося з суму та самотності мисткині, однак перетворилося на яскравий прояв української ідентичності. Її розписаний будинок в Олешках став своєрідним храмом пам’яті, де кожен образ — це відбиток пережитих трагедій та внутрішнього пошуку краси. Цей будинок став символом єдності митців рідного краю, які багато років здійснювали до нього культурне «паломництво». А сьогодні, після підтоплення будинку, херсонці прагнуть не лише зберегти унікальний мистецький стиль Поліни Райко, а й переосмислити його у сучасному контексті, надихаючи нові покоління митців на терапевтичну творчість.
Третє крило вітряка являло собою бібліотерапію за серією книг про Гаррі Поттера. Сторітелінг-гра складалася з прологу і 5-ти випробувань, під час яких підлітки вчилися долати за допомогою гумору страхи (у світі Гаррі Поттера їх уособлює міфічна істота боггарт) та тривогу («дементорів») через приємні цілющі спогади («патронус»), знаходили місце своєї сили («виручай-кімната»), переконувалися у тому, що друзі завжди допоможуть у складні часи, а також досліджували та акумулювали свої суперсили (таланти, здібності, цінності, які є у кожного).
Розповідь про свята і арт-терапевтичні практики нагадали херсонським школярам про те, що сила кожного українця у контакті з собою, з рідною землею та літературно-мистецькою спадщиною.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік