39 років минуло з того дня, коли історія України змінилася незворотно – сталася найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики – Чорнобильська аварія. 26 квітня увесь світ відзначає День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Завдяки їхній мужності та героїзму світ вдалося врятувати від ядерної загрози. Серед них і мешканці Херсонщини.
Співробітники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели ряд заходів до цієї вікопомної дати. Так, учасниками тематичного заходу «Чорнобиль: минуле і сучасне. Ретроспектива пам’яті» стали учні 8-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради та учні 7-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 Херсонської міської ради. Екологічну розвідку у Зону відчуження здійснили здобувачі освіти, учні 5-10 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 Херсонської міської ради.
На початку заходу здобувачі освіти перевірили, отримані раніше, знання у вікторині «Чорнобиль не має минулого часу», дізнались причини трагедії та найбільші зони ураження в Україні та в усьому світі. Проглянувши коротке навчальне відео про те як працюють АЕС, обговорювали наслідки аварії, які так довго приховувала радянська влада про велику кількість потерпілих серед цивільних, пожежників, військових, медиків та всіх ліквідаторів, які ризикуючи власним життям, боролися з наслідками аварії. Потім учасники заходу дізнались про найвідоміші об’єкти, які ваблять сотні тисяч туристів з усього світу, побачили світлини з міста-привида, моторошні кадри з життя, яке раптово зупинилося, могильник техніки і парк атракціонів, які є німими свідками трагедії.
Тема Чорнобильської трагедії в літературі, кінематографі та мистецтві, доповнює знання людей про події 39-річної давнини, створюючи ще й емоційну складову фатальних подій. Досвід минулого є гарним прикладом того, як інформація і знання може врятувати життя. Пам’ятаємо силу й відданість людей, які рятували життя у 1986 році. Цінуємо кожного, хто допомагає захищати життя зараз.
Виховні заходи, присвячені Дню пам’яті Чорнобильської трагедії, мають на меті не залякувати школярів, а вчити робити висновки та не допускати такого у майбутньому. Нехай жертва героїв, що віддали свої здоров’я і життя заради ліквідації страшних наслідків аварії та заради нашого майбутнього, не буде марною.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік