Світ книг – це простір, де кожен може знайти відображення власних думок, переживань та історій. Але особливо важливими є книги, які розповідають про унікальність, силу духу та життєві виклики дітей з інвалідністю. Саме таким виданням було присвячено книжкове рандеву «Особливі книги про особливих дітей», що відбулося в рамках Національного тижня безбар'єрності, який уперше в Україні відзначається з 19 по 25 травня 2025 року. Серія заходів під такою назвою об’єднала у дружній та теплій атмосфері херсонських школярів із Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова та Херсонського ліцею з початковою школою та гімназією №53 Херсонської міської ради.
Книжкове рандеву мало на меті привернути увагу школярів до літератури, яка висвітлює теми безбар’єрності, інклюзії, прийняття та підтримки дітей з особливими потребами. Через книги учасники отримали можливість краще зрозуміти їхній світ, побачити силу та рішучість, з якими вони долають щоденні труднощі.
Спершу ми довідалися про поняття безбар’єрності, а потім діти під час п’ятихвилинки-інформинки прослухали інформацію про сенси і цінності безбар’єрності в українському суспільстві і про важливість толерантного ставлення до всіх людей.
Далі під час тематичного огляду присутні довідалися про «Особливі книги про особливих дітей», героями яких виступають діти з особливими потребами: діти з інвалідністю, діти із синдромом Дауна, діти із рідкісними генетичними мутаціями, діти-аутисти, діти з порушеннями слуху і слабкозорі діти. Особливий герой кожної книги вчив нас людяності та емпатії, розумінню обмежених можливостей цих людей, взаємопідтримці та доброчинництву.
Серед розглянутих книг варто виділити такі: Марія і Мігель Гаярдо «Марія і я», Марк Геддон «Загадковий нічний інцидент з собакою», Андрій Бачинський «140 децибелів тиші», Ібен Акерлі «Ларс. Lol», Ракель Паласіо «Диво», Оксана Сайко «До сивих гір», Аудгільд Сульберг «Хто проти суперкрутих», Юлія Чернієнко «Хікі шукають любов», книга Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь», видана шрифтом Брайля та інші.
Інклюзія у суспільстві починається з розуміння. А книги, що розповідають про унікальні життєві долі, допомагають змінювати стереотипи, формують емпатію та підтримують дітей, яким важливо відчувати свою значущість. Такі заходи сприяють створенню більш відкритого суспільства, де кожна дитина – особлива і має право на щасливе майбутнє.
Це рандеву стало важливим кроком на шляху до суспільства, де всі діти, незалежно від своїх особливостей, мають можливість бути почутими та зрозумілими.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік