До Всесвітнього дня поезії в рамках бібліотечних проєктів «Зустрічі без прощань» та «Знай наших» відбулася терапевтично-поетична онлайн-зустріч із херсонською поеткою Тетяною Гладиш під назвою «Мисткиня, яка надихає». Захід об’єднав довкола себе студентів і викладачів Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв і подарував їм натхнення у складні часи. Програма події включала три історії, які віддзеркалили життєвий шлях і мистецькі пошуки нашої гості.
Історія 1 – «Намалювати диво» – розкрила історію життя і творчості Тетяни Гладиш до війни. Особлива увага була приділена її дебютній збірці поезій «Я спробую намалювати диво», сповненій ніжності, радості і натхненної краси херсонської природи. Поетеса розповіла про свої ранні творчі здобутки, джерела натхнення та прагнення зробити красу доступною для кожного читача.
Історія 2 – «Війна і дім» – вразила слухачів глибокою емоційністю. Тетяна поділилася щемкою історією про зруйнований війною дім у рідному Посад-Покровському, про складнощі та мужність, які вона проявила, рятуючи своїх домашніх улюбленців – песика і котика – з-під обстрілів. В Одесі, куди вона переїхала, творчість стала для неї справжньою терапією: вона почала малювати акварелями і писати вірші верлібром, а на виручені за малюнки кошти активно донатила на притулки для тварин. І хоча її останні твори відображають біль втрат, але водночас випромінюють світло надії та стійкості. Поетка зачитала вірші «Додому», «Херсону», в яких вилила свій досвід емоційних переживань. Прослуховування їх було справжньою терапією для всіх присутніх херсонців.
Історія 3 – «Погляд в майбутнє» – розкрила мрії поетеси. Тетяна розповіла про своє бажання побудувати затишний дім для себе та своїх батьків, а також продовжувати свою творчість, яка зцілює і надихає як саму авторку, так і її шанувальників. Поетка зазначила, що найважливіше завдання, яке вона відчула для себе, – це зберегти свою ідентичність як мешканки південного краю, херсонки, і як творчої особистості. Поетичним обрамленням цього розділу став надихаючий вірш про весну.
Наприкінці зустрічі студенти ставили запитання, цікавлячись як процесом створення віршів, так і життєвими викликами поетеси. Тетяна щиро відповідала, ділилася своїм досвідом і нагадувала про важливість стійкості та віри у себе. Ведуча заходу побажала їй здійснення всіх мрій, а також успіху в публікації нової збірки зрілих обпалених війною віршів.
Цей захід став важливою подією, яка об'єднала всіх навколо живлющої сили мистецтва та нагадала про незламність духу українців навіть у найскладніші часи випробувань.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік