13 травня 2025

Герої книг, які вчать дружити

Як книжки допомагають дітям та підліткам подолати булінг, проговорити питання дорослішання, стати більш впевненими в собі, відчуваючи свою індивідуальність та значущість, дізнавалися здобувачі освіти, учні 6-х класів, Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 Херсонської міської ради. «Дружити, а не бити. Майстерка від літературних героїв» - саме під такою назвою було проведено захід працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, присвячений Міжнародному дню протидії булінгу.
Сучасні підлітки багато знають про булінг з розмов у школах, обговорення в серіалах і книжках і соціальних мережах, проте згідно з даними соціологічних опитувань, більше половина дітей, які зазнають цькувань з боку однолітків, мовчать про це. Під час вікторини «Що я знаю про булінг?» школярі спробували встановити різні форми булінгу за найпоширенішими ознаками, та відгадували учасників булінгу за характеристиками. 
На прикладі вигаданих історій про літературних героїв, спробували класифікувати конфлікти і булінгу на окремі категорії. Під час бесіди діти дізнались про основні форми прояву різних видів булінгу, зокрема і кібербулінгу, який надто розповсюджений останні роки, та отримали поради, якими мають бути основі їх кроки, якщо вони стали жертвою булінгу. Прикладами з життя стали відомі історії літературних героїв, таких як Гаррі Поттер, Матильда, Огест Пуллмен та інші. Адже одне з важливих завдань літератури для дітей-підлітків, це отримання того безцінного досвіду, якого їм бракує у реальному життя.
Під час заходу, школярі підсумували, що булінг – це не просто бешкет чи пустощі у навчальному закладі, це протиправні дії та насилля, яке потребує вивчення задля того, аби зупинити цькування, а також підтримки для тих, хто наразі зазнає насильства. Книжкові історії допомагають обговорити болісні теми і глибше розібратися у проблемі, тому наприкінці заходу шестикласники дізнались про сучасні книги, історії яких надихають, мотивують, а герої вчать дружити, а не бити.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік