День пам'яті жертв голодоморів – щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. У цей день згадують тих, хто був знищений комуністичним тоталітарним режимом у роки Голодомору 1932–1933 років і в часи штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років.
Вшанувати пам’ять про загиблих і згадати, як це відбувалося, запросили учнів 5-8 класів херсонських шкіл № 12 та № 41 фахівці сектору медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки на історичну асамблею «Незабудки пам’яті».
Школярі дізналися про ключових діячів, які керували терористичною акцією більшовицького режиму, заходи, що проводилися для вилучення врожаю у селян, реальну кількість загиблих та регіони, які постраждали найбільше.
Переглянувши короткометражний фільм «Голод» і мультфільм «Голодний дух», створені на основі спогадів учасників тих страшних подій, діти зазначили, що ці матеріали дозволяють краще зрозуміти трагедію Голодомору, відчути емоційний зв’язок із жертвами того часу та усвідомити важливість збереження історичної пам’яті, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторилися.
Також школярів ознайомили з документальними виданнями, складеними на основі розсекречених матеріалів, збережених документів та ілюстрованих матеріалів.
Захід став важливим нагадуванням про необхідність берегти історичну пам’ять і передавати її наступним поколінням. Через інтерактивні форми роботи, документальні матеріали та художні візуалізації школярі змогли глибше зрозуміти масштаби трагедії Голодомору та його вплив на долю українського народу. Вшанування жертв і вивчення уроків минулого є важливими складовими формування громадянської свідомості та патріотизму серед молоді.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік