Найвідоміша премія, про яку знає кожен у всьому світі, – це Нобелівська премія, яка присуджується науковцям за видатні дослідження та революційні винаходи, а також митцям в галузі літератури. Вона вважається однією з найпрестижніших та вручається кожного року Шведською Королівською академією.
Щорічне вручення Нобелівської премії відбувається 10 грудня у Стокгольмі. Тому напередодні Дня Нобеля завідувачка сектору абонемента провела тематичний захід «Нобелівські лауреати: від найпершого до останнього» у формі літературного хронографу.
Гід-путівник по премії познайомив старшокласників із Херсонського багатопрофільного ліцею № 20 Херсонської міської ради із самою премією, її творцем та лауреатами.
На початку заходу школярі дізналися про цьогорічну лауреатку Нобелівської премії з літератури – південнокорейську письменницю Хан Ган, якій присудили премію «за напружену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам». У своїй творчості Хан Ган вивчає історичні травми та невидимі набори правил і в кожному зі своїх творів оголює крихкість людського життя.
Зупинка «Альфред Нобель» розповіла життєву історію засновника премії, його несподіваний для нащадків заповіт та причини, які спонукали шведського інженера-хіміка, підприємця, автора 350 винаходів заснувати премію, яка змінить життя багатьох вчених і митців.
Далі рубрика «Цікаві факти» відкрила несподівані відомості про премію та її лауреатів. А завдяки рубриці «У шкільній програмі» підлітки ознайомились із авторами, які включені до курсу зарубіжної літератури, та їхніми творами.
Зупинка «Нобелівська премія та Україна» була для учасників заходу особливо цікавою. Вона познайомила їх із видатними українськими письменниками, які свого часу номінувалися на премію. В рамках рубрики бібліотекарка розповіла про книжкові серії українських видавництв, які друкують твори лауреатів цієї премії і таким чином відкривають для українських читачів вершинні твори світового письменства.
Остання зупинка – це «Факти та фейки про премію та її номінантів», під час якої інтерактивна вікторина допомогла школярам закріпити отримані знання.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік