Для дитини книжковий герой – це не просто персонаж на сторінках. Це друг, наставник, а інколи й приклад для наслідування. Герої вчать долати страхи, ставити запитання, шукати відповіді, розвивають критичне мислення та сприяють формуванню моральних цінностей. Через пригоди Гаррі Поттера діти дізнаються про дружбу і самопожертву, разом із Пеппі Довгою панчохою вчяться бути собою, а завдяки історіям про мудрих тварин з українських казок переймають любов до рідної культури.
Ось такі знайомства з літературними героями, організували фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для юних читачів в укритті м. Херсон. Учасники обговорювали персонажів книг Джоан Роулінг, Астрід Ліндґрен, Клайва Стейплза Льюїса, Івана Франка, Наталії Щерби, Марини Павленко, Сашка Дерманського та інших авторів.
Діти відзначили, що всі ці герої – абсолютно різні. Серед них були і хлопці, і дівчата, силачі, чарівники, розумники та дотепники. Проте кожен із них став улюбленим та впізнаваним. Учасники дискусії визначили, якими якостями володіють ці герої, завдяки чому досягають своїх цілей, захищають друзів і стають прикладом для інших.
Особливо захопливим стало обговорення творчого завдання «Створити власного героя». Відповідаючи на запитання «Які риси у нього будуть?», «Кого він рятує?», «Як він бореться за добро?», діти створили власні унікальні образи героїв. Це дало їм змогу не лише проявити фантазію, але й осмислити важливість таких рис, як сміливість, доброта, винахідливість і готовність допомагати іншим.
Дискусії та творчі завдання, подібні до цього, допомагають дітям не лише краще розуміти книжкових героїв, але й формувати власний моральний компас. Через аналіз якостей персонажів та створення власних образів діти вчяться бачити зв’язок між діями й наслідками, розвивають уяву та впевненість у собі. Книжкові герої стають для них прикладом того, як навіть у складних ситуаціях можна залишатися вірним своїм цінностям і боротися за добро. Це ще раз підтверджує, що книги мають незмінну силу виховувати, надихати й змінювати дитячий світогляд.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік