14 квітня 2025

Українці в космосі. Книжкова галерея

12 квітня 2025 року відзначають одразу три значущі події: Всесвітній день авіації та космонавтики, Міжнародний день польоту людини в космос і День працівників ракетно-космічної галузі в Україні. З цієї нагоди школярі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова стали учасниками заходу «Українці в космосі. Книжкова галерея», під час якого вони познайомилися з досягненнями видатних українців, які залишили слід в історії космонавтики, а також із їхнім внеском у розвиток цієї галузі. Основою зустрічі стали книги, присвячені цим особистостям, або написані ними.
Учні спершу вирушили на віртуальну екскурсію до київського Музею космонавтики, розташованого у приміщенні планетарію. Далі вони вивчали біографії науковців та винахідників, серед яких виокремлюються українці Ігор Сікорський, винахідник гелікоптера, і Микола Кибальчич, який вперше висловив ідею використання ракет для польотів людини.
Також згадували українців за походженням Константина Ціолковського, конструктора ракети з реактивним двигуном, Сергія Корольова, який створив першу ракету, що вивела людину в космос, і Юрія Кондратюка, чий розрахунок траєкторії польоту до Місяця використовувала програма NASA «Аполон».
Особливе враження на школярів справили історії українських космонавтів. Павло Попович, перший українець у космосі, пройшов суворий конкурс із 3500 кандидатів і згодом здійснив політ, заспівавши саме українською першу пісню в космосі. Леонід Каденюк, у якого мрія про космос виникла ще в дитинстві, здійснив політ після 35 років наполегливої праці, ставши першим українцем, який заспівав гімн у космосі. Він також проводив експерименти з рослинами й написав про це книгу «Місія – космос».
До цієї галереї слави ми додали ім’я Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, американську астронавтку українського походження, яка двічі побувала у відкритому космосі. Вона брала участь у місіях NASA у 2006 та 2008 роках, під час яких здійснила п’ять виходів у відкритий космос загальною тривалістю понад 33 години. Її внесок у космічну галузь є важливим прикладом досягнень українців на міжнародній арені.
Завершення заходу включало створення віртуальної книжкової полички з розглянутими виданнями та участь у вікторині, що перевіряла здобуті знання. У підсумку учасники дійшли висновку, що Україна є потужною космічною державою з потенціалом для майбутнього в цій галузі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

На початок сторінки