Українська державність має власну палітру і вона позначається не тільки в барвах синьо-жовтого стяга, а й у подіях, постатях, символах. Це кольори нашої пам’яті: багряно-червоні маки на полях битв, сірі хрести на могилах героїв козацької слави, жовте золото пшениці, синій спокій неба над дитячими мріями. Це колір голосу Тараса Шевченка і Лесі Українки, мужності Григорія Сковороди, непокори Івана Мазепи, нескореності Героїв Небесної Сотні. У цій палітрі вся історія, що не тьмяніє.
Маленькі патріоти – читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та постійні відвідувачі дитячого простору UNICEF Херсон, які сьогодні зростають під постійними тривогами та вибухами, вирішили довести Книгозаврику, що державність не можна порівняти з модою, що вона не зникає разом з популярними кольорами чи віяннями. Це те, що формується віками: через боротьбу, пісню, мову, втрати і перемоги. І ця державність – наш фундамент, наш сенс, наша палітра.
Склавши з літер назву нашої країни, присутні шукали за малюнками її опис. Наша Батьківщина, з їх слів, розкрилася як країна нескорених, незламних, героїчних людей козацького роду, з неповторною історією, співучою мовою та велетенською народною мудрістю.
Українська народна дитяча гра «Подоляночка» приблизила хлопчиків та дівчаток до обрядових пісень і традицій давніх часів, а зроблене власноруч жовто-блакитне серце дозволило кожному дитячому сердечку доторкнутися до історії своєї країни, відчути ідентичність до нації, яка боролася, бореться і буде стійко стояти завжди, потребуючи від кожного з нас - не залиш, допоможи, збережи, підтримай, не зрадь.
Отже, любов до України і всього національного – це не мода, а цінність, яка живе у серці кожного, хто її любить щиро, державність – це не зовнішній тренд, а внутрішній вибір і відповідальність кожного, навіть маленького громадянина.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік