4 липня 2025 року відбулася літературна імпреза «Миколаїв-Херсон: міста на хвилі» – подія, яка поєднала серця двох сусідніх міст. Ця зустріч стала не лише святом літератури й мистецтва, але й актом солідарності, взаємоповаги та віри в незламність духу Півдня. Організували її Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки і Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека за підтримки Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА та Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА.
Представники Миколаєва і Херсона зібралися разом у мистецькому просторі, де звучала поезія й музика, а ще – живі думки, досвід, пам’ять і надія. До учасників з вітальним словами звернулися керівники підрозділів обласних адміністрацій, очільники бібліотек та письменники.
Розпочався захід музично-поетичним перформансом «Голоси відважних», присвяченим митцям з Херсонщини та Миколаївщини, для яких творчість стала бронею, чиї рядки писалися в окопах, бліндажах, в коротких перервах між боями. Прозвучали поетичні рядки Гліба Бабіча, Артема Мельниченка, Сашка Обрія, Олександра Лінькова, Олега Дороша-Гордія. Нікого не залишила байдужим музика Бориса Гойна, поєднана з відео про трагічні, радісні й щемливі моменти війни.
Знайомство учасників літературної імпрези організатори задумали як обмін короткими творчими візитівками, а затим їх запросили до живого спілкування.
Після перерви з ароматом кави й експромтів на листівках, присутні повернулися до глибшої розмови. Цей блок, що називався «Діалоги на хвилі: розмови про те, що важливо». У циклі діалогів звучали теми, що хвилюють кожного:
«Культура опору: як творчість рятує під час війни» – про силу поезії, що витримує обстріли, і творчість, що не припиняється на передовій.
«Мій край у слові та образі» – про ідентичність Півдня, його історичну пам’ять і нову культурну мапу.
«Творчість як терапія» – про те, як слово і образ лікують душу, єднають громади і допомагають залишатися людьми.
«Майбутнє після бурі: яку Україну ми творимо?» – дав можливість письменникам, краєзнавцям, митцям з Херсона та Миколаєва обмінятися думками про надію, чистоту та оновлення.
Доповнила подію літературно-мистецька виставка «Вишиті голоси», де були представлені роботи херсонської майстрині Ірини Бабенко – вишиті рядки поезій.
Учасників і глядачів літературної імпрези «Миколаїв-Херсон: міста на хвилі» й насправді захопила хвиля живого діалогу, творчості, спільного переживання. Сподіваємось, що ця хвиля не стихне, а прямуватиме далі – до нових зустрічей, нових проєктів, нових книжок.
Щиро дякуємо миколаївцям за гостинність і гарні подарунки!
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік