1 січня виповнилося 90 років від дня народження Миколи Братана – поета і прозаїка, драматурга і літературного критика, перекладача і пісняра, заслуженого діяча мистецтв України. Значна літературна спадщина, яскраве обдарування, популяризація історії та культури рідного краю, безмежна любов до степових людей – завдяки цьому Микола Іванович став символом багатої на таланти Херсонщини і літературним батьком для письменників Таврії.
Щоб вшанувати письменника-ювіляра та розповісти херсонській молоді про визначних авторів-сучасників рідного краю, головна бібліотекарка читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провела тематичний огляд-рекомендацію «Письменники Херсонщини – підліткам». Учасниками заходу стали учні 11 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №46 Херсонської міської ради.
Перша частина заходу була присвячена розповіді про життя і творчість Миколи Івановича Братана, під час якої школярі довідалися про те, що цей митець впродовж 35 років (1971-2006) очолював Херсонську обласну організацію Національної спілки письменників України і вісім років – Херсонське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, займався громадською діяльністю, активно популяризував рідну мову і культуру, дав перепустку до творчого життя десяткам молодих літераторів.
Учні були вражені працьовитою наполегливістю письменника, зокрема, тим, що із-під його пера вийшли друком численні повісті і романи, десятки поетичних збірок, понад 300 пісень, тисяча експромтів, збірки віршів для дітей, понад 20 драматичних поем і навіть літературознавчі розвідки.
Школярі почули патріотичні вірші Миколи Братана, довідалися про його дружні стосунки із визначним письменником, який теж любив херсонський край і вболівав за нього всім серцем, – Олесем Гончаром, а також про Шевченкіану родини Братанів.
Друга половина заходу була присвячена знайомству з іншими письменниками рідного краю. Разом з Анатолієм Кичинським, Юлією Бережко-Камінською та Альоною Мовчан школярі поринули у світ поезії – дізналися про їхні поетичні збірки, громадянську та любовну лірику і почули ліричні вірші майстрів поетичного слова.
Анатолій Марущак, поет, журналіст, автор тетралогії книг «Вибух терміта» і письменник-фантаст Анатолій Шкарін, автор книг «Завтра», «Ебола: шалений квест», «Вижити», запросили підлітків у світ захопливих мандрів і пригод.
Юлія Чернієнко познайомила одинадцятикласників зі своїми соціально-психологічними повістями «Помста» і «Хікі шукають любов» та порекомендувала до прочитання книги своїх колег, які працюють в жанрі історичного роману: «Отаман», «Меч Сагайдачного», «Останній бій Урус-шайтана» Віктора Вальда і «Таємна місія гетьмана», «Останній лицар гетьмана», «Побратим гетьмана» Оксани Зененко.
На завершення зустрічі школярі поділилися назвами тих книг, які вони обрали для прочитання на дозвіллі.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік