До Дня Соборності України для слухачів курсів підвищення кваліфікації та педагогічних працівників закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Херсонської області відбулася онлайн студія «Єдина країна – єдиний народ».
Зустріч відбулася в співпраці з КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради в форматі онлайн та зібрала понад 270 учасників.
Основною метою заходу було висвітлення сучасних і минулих подій, що сприяють єдності усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, а також інноваційного досвіду їх вивчення і популяризації на рівні родини, закладів освіти та громади.Зустріч розпочалася з Гімну України та хвилини мовчання, після чого, всіх учасників заходу привітав Клюцевський Володимир Іванович, кандидат наук з державного управління, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.
Своєрідним символом єдності для учасників студії став інтерактив «Для мене соборність – це…» у вигляді хмари слів. Гарним подарунком став виступ «Від синього Дону до сивих Карпат…» соборність: історичний шанс, подарований визвольною боротьбою, Артема Петрика, кандидата історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону, Клайпедський університет (Литовська Республіка).
З марафоном заходів національно-патріотичного виховання з досвіду роботи Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки «День Соборності України – розповідаємо дітям», виступила Ірина Ковач, заступник директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
У виступі увага була зосереджена на всіх етапах підготовки до заходу, адже фахівці бібліотеки розуміють, що сучасний урок чи виховна година, присвячені Дню Соборності України, насамперед мають закріпити в учнів розуміння своєї ідентичності. Варто наголошувати на важливості національного єднання і додати трохи емоційного бекграунду. Розповісти учням, що українські землі не завжди перебували в складі єдиної незалежної держави.
Висвітлили також і основні напрямки ідей, форм роботи з читачами під час заходів:
- багато учнів є візуалами, тому їм варто показати історичне відео, презентацію, мультфільм;
- для молодших школярів готуємо літературно-мистецькі сценарій (акцент на віршах, піснях, прислів’ях, загадках, ребусах тощо, що є прикладом єднання українців колись і зараз);
- для онлайн-уроку, окрім вищеперерахованих ігор, можна використати:
LearningApps.org – онлайн-платформу, яка дає змогу створювати інтерактивні вправи;
Kahoot! – сервіс для створення тестів, вікторин, опитувань;
Quizlet – за допомогою карток та тестів можна вивчати терміни, дати тощо;
Рadlet – з можливостями ШІ такі як дошка обговорень, шкала подій, мапа історичних подій, тестові опитування;
Genially – сервіс, що містить понад тисячу різноманітних шаблонів, за допомогою яких можна швидко і без зайвих зусиль створювати інтерактивний контент.
Тож учасники онлайн студії для освітян, познайомилися з роботою Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, яка пропонує своїм читачам оригінальні тематичні заходи, присвячені Україні і спрямовані на формування громадянської компетентності.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік