Голокост – шрам на серці людства, який завжди буде доказом людських страждань і абсолютного зла, втіленого в політиці нацистського тоталітарного режиму, який призвів до знищення третини усіх євреїв у світі та представників низки інших національностей.
27 січня, у день звільнення в’язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Щороку, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, проводять низку тематичних заходів. Так для здобувачів освіти ЗЗСО міста Херсона, учнів 8-А та 9-А класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 Херсонської міської ради, учнів 11-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 та учнів 10-х класів Херсонського Таврійського ліцею Херсонської міської ради, був проведений захід «Там, де спинився час, але пам'ять жива. Літературний хронограф».
Під час заходу підлітки дізнались основні історичні події та передумови Голокосту, дізнались про страшну статистику та поняття «колективної пам’яті» і, безумовно, провели паралелі із сьогоденням. У вікторині «Голокост - шрам на серці людства», пригадали основні терміни та символи, які є нагадуванням про «уроки», які має засвоїти людство. Віртуально відвідали меморіали на території колишніх коцтаборів «Аушвіц-Біркенау» та український некрополь «Бабин Яр», які навічно зберігають у собі пам'ять про чорні сторінки історії.
Учасники заходу познайомились з найвідомішими художніми творами, які, не дивлячись на «важкий» сюжет приваблюють мільйони читачів і є світовими бестселерами. Адже книги про Голокост є важливою частиною історії та допомагають більше зрозуміти про жахливі наслідки ненависті, дискримінації і упередження. Недаремно, ці історії про любов і підтримку, про надзвичайну сили людського духу та жагу до життя, яка робить людей всесильними, стали сюжетами відомих екранізацій.
На завершення заходу, старшокласники дізнались історії з життя тих, хто не просто врятувався, а ризикуючи життям, зміг врятувати інших і став «праведником світу».
З сумом у серці згадали мільйони людськи доль, загублених тоталітарним нацистським режимом. Ці згадки – застереження для кожного сьогодні і для майбутніх поколінь, до чого може призвести політика нетерпимості та ненависті, і як любов, чуйність і героїзм однієї людини може врятувати увесь світ.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік