21 лютого 2025

Від ідей до відкриттів

Сьогодення, в якому ми живемо, постійно змінюється завдяки інноваційним думкам та технологічному прориву. Те, що колись здалося неможливим: літак, інтернет, смартфон – на даний час є реальністю. А чи замислювалися ви коли-небудь, як прості ідеї перетворюються на відкриття, що змінюють хід історії, чому одні думки залишаються лише мріями, а інші змінюють історію людства?
В День відкритих дверей свого навчального закладу цією проблемою зацікавилися і залюбки взялися опрацювати, давні, добрі та ерудовані друзі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, читачі-учні 4-А класу НВК «Школа Гуманітарної праці».
Так як усі великі відкриття в науці починаються з простих запитань: «Чому?», «Як?» або «Що з цього вийде, якщо?...» на присутніх спочатку чекав мозковий штурм «Винахідник – хто він?», який став поштовхом для виконання наступного завдання, а саме – складання формули винаходу: до мрії додати ідею, натхнення, активність, хист, дослідження тощо.
А потім «перегортаючи» сторінки різного роду енциклопедій, юних чомусиків накрив справжній винахідницький бум – відомості про те, як з’явилися ласти для плавання, кому належить ідея створення пластиліну, випадково чи ні вигадали заморожений десерт на паличці та чим сьогодні відомі українські діти та підлітки, котрі зробили певні кроки в розвиток науки і техніки.
Беручи участь у розмаїтті завдань та ігор на тренування уваги і пам’яті, розшифрувавши геніальну тезу Томаса Едісона – «Винахід – це 1% натхнення і 99% наполегливої ​​праці», маленькі інтелектуали визначили, що шлях від ідеї до відкриття – це обов’язкове поєднання сміливості, наполегливості, віри в ідею й власні силі та невтомна праця.
Світ належить тим, хто не боїться мріяти та втілювати свої задуми в життя і можливо, наступне велике відкриття народжується просто зараз – у думках когось із присутніх саме на заході, організованим Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік