05 лютого 2025

10(і)1 історія про бібліотеку. Святкова туса

1 лютого виповнився 101 рік з дня заснування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. За цей час в серцях бібліотекарів і читачів, на сторінках бібліотечних видань, блогів і сайтів зібралося чимало захопливих історій та вражаючих фактів про книгозбірню, якими нам так хочеться поділитися.
По-перше, це зворушлива традиція запрошувати на святкування дня народження бібліотеки її друзів, колег та партнерів. Формати таких святкувань у різні роки були різними – від феєричних заходів, які збирали цілі зали, до теплих камерних посиденьок «зі своїми». Цей рік також не став виключенням. Тому ми запросили на «святкову тусу» юних читачів – учнів 6-х-7-х класів Херсонського ліцею №6 Херсонської міської ради і Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради, щоб розділити із ними свято книги і читання.
На жаль, за короткий час, неможливо розповісти всі-всі історії про херсонську дитячу книгозбірню, тому ми зупинилася на символічній цифрі 10 і 1, яка натякає на солідний вік бібліотеки-іменинниці: 101-а річниця із дня заснування. Отож, захід так і називався: «10(і)1 історія про бібліотеку».
Історія перша повідала підліткам історію книгозбірні, яка веде свій лік з 1 лютого 1924 року. Спершу наша бібліотека була відкрита як дитяча Центрочитальня, мала 3300 книг у фонді, 760 вдячних юних користувачів та завідувачку Ревекку Сухотіну. Далі ми простежили, як бібліотека росла, змінювала назви і приміщення, аж поки у 1980 році не переїхала до добре впізнаваної херсонцями будівлі на вулиці Гімназичній, 21.
Історія друга була присвячена письменниці Дніпровій Чайці, на честь якої названо нашу книгозбірню. Діти довідалися про справжнє ім’я авторки, а також відвідали віртуальну «Вітальню Дніпрової Чайки». Знайомлячись з електронною бібліографічною іграшкою, створеною співробітниками книгозбірні до ювілею Людмили Василевської-Березіної, школярі відшукали за більшістю речей, розташованих у вітальні, інформаційні матеріали про життя і творчість письменниці, її родинне коло та друзів, про творчі інтереси й громадську активність авторки…
Третя історія – поетична – через творчу вправу «Римогра» познайомила гостей свята із гімном бібліотеки «О, мудрий світе книг».
Кілька наступних історій були присвячені проєктам бібліотеки, які спрямовані на підтримку дитячого читання та краєзнавчо-просвітницької діяльності: це і щорічна програма «Літні читання», і сезонні «Ігри патріотів Херсонщини», і проєкт «Зустрічі без прощань», який з 2009 року знайомить херсонських читачів із кращими сучасними письменниками, і новітній напрям роботи – «Бібліотека на підтримку ментального здоров’я» та інші.
Також були й інші історії – про бібліотечні відділи і клуби. Разом із членами літературної студії «Контур» (яка працює на базі читальної зали) ми створювали сюжет історії для ХІ відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест», на який запрошуються до участі літературно обдаровані фантазери і мрійники віком від 12 до 21 року. Переглядаючи відео з бібліотечного YouTube-каналу, ми надихалися творчими роботами учасників студії «Творчий простір» (сектор періодики) та клубу CodeClub.Ks (відділ Інтернет-послуг).
Наостанок ведуча святкової туси презентувала ювілейне онлайн-видання «100 років незламності: працюємо заради дітей» та запросила учасників заходу самотужки ознайомитися з іншими історіями про улюбленицю херсонську дітлахів – Херсонську обласну бібліотеку для дітей імені Дніпрової Чайки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік