22 лютого 2025

Тризуб: феномен українського символу

19 лютого українці відзначають День Державного Герба. Це пов’язано з тим, що цього дня в 1992 році Верховна Рада України затвердила золотий Тризуб на синьому щиті Малим гербом та визначила його головним елементом великого Державного Герба України. Ставши символом єднання, стійкості, героїзму українського народу, наш тризуб продовжує відігравати надзвичайно важливу роль.
У чому ж феномен цього унікального символу, сьогодні спробували дізнатись учнів 7-х класів Херсонського НВК № 56 Херсонської міської ради та учні 7-Б та 8-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5о імені Романа Набєгова Херсонської міської ради, здійснивши патріотичні вивідки під час пізнавального заходу, проведеного співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Учасники заходу дізнались цікаві факти про історію появи такого унікального знаку, як тризуб, що має тисячолітню історію, і на думку дослідників з’явився задовго до появи такої науки як геральдика. Здобувачі освіти познайомились з найрозповсюдженішими версіями, за якими цей давній знак є містичним символом тривимірності світу, а ще верхівкою скіпетра візантійського або скіфського царя; короною, голубом святого духа, корогвою, якорем, нормандським луком, шоломом і сокирою, закодованим словом «воля» та іменами князів.
Потім здобувачі освіти здійснили геральдико-тур Україною і спробували відгадати герби українських областей та міст. Чимало виявляється можна дізнатися про місто і область, вивчивши герб. Учасники заходу переглянули світлини, про те, як сьогодні у побуті і мистецтві, використовують зображення гербу і де у світі можна знайти зображення величного тризуба.
Державні символи і справді єднають, тризуб передусім є знаком, який нас пов’язує з Київською Руссю. Як своєрідний оберіг, він захищав і захищає кожного українця, підкреслює нашу незалежність та зв’язує між собою покоління українців. Єднаймося і шануймо своє!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік