21 лютого 2025

Читаємо, граємо, мову вивчаємо!

Чи можна легко та цікаво навчитися правильно мовити, розширити словниковий запас та посилити мовну свідомість дитини? Звісно ж так! В сучасному світі існує багато вдалих та ефективних способів вдосконалення мовлення. Одним із таких способів є ігри та забави, які роблять навчання не тільки результативним, а й захопливим. Читання й мовні розваги – чудові помічники в цій справі!
Саме тому, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, молодший відділ Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки розробив інтерактивну гру під назвою «Калинове гроно», мета та завданням якої є підтримка своєрідності, важливості, збереження, вдосконалення та розвиток рідного слова, і запросив взяти в ній участь ряд херсонських шкіл.
Першими до лінгвістичного тюнингу долучилися читачі-учні 4 – А, Б класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 та читачі- учні 3-А, 4-А, В класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов, котрі на старті гри спочатку висловили свої думки щодо питання – «Чи може без мови існувати нація?»
А далі на присутніх чекали рубрики із завданнями: «Абеткові забави», «Ігри діда Буквоїда», «Мовні скарби», «Приховані слова», які, завдяки динамічному підходу, допомагали гравцям зменшити психологічний бар’єр при спілкуванні, позбутися страху зробити помилку у виконанні певної вправи, набути впевненості у володінні мовою, навчитися новому.
Отже, принцип гейміфікації – перетворення навчання на гру – допомагає у вивченні та вдосконаленні рідної мови, мотивує щоденно практикуватися, тренує розум, кмітливість, стимулює бажання бачити зміні у вимові, що є запорукою мовного розвитку суспільства.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік