03 лютого 2025

Історії, які зцілюють і надихають. Казкотерапевтична зустріч з Мар’яною Стефак

Бібліотекарі читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки продовжують активно працювати в рамках проєктів «Зустрічі без прощань» та «Бібліотека на підтримку ментального здоров’я». Цього разу фахівці вирішили об’єднати два напрямки роботи в одному заході.
Тому для учнів 4-х класів Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №44 Херсонської міської ради та 3-А класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради було проведено казкотерапевтичну зустріч з сучасною дитячою письменницею, лауреаткою літературних конкурсів Мар’яною Стефак, яка мала символічну назву «Історії, які зцілюють і надихають». Познайомитися з авторкою та її книгами нам допомогла «чарівна» скринька історій.
Історія 1 – «Знайомство» – повідала нам багато секретів із біографії пані Мар’яни. «Чи правда, що?» – так починалося більшість запитань цієї рубрики, завдяки яким наша гостя змогла поділитися своїм життєвим досвідом та обставинами життя, які посприяли тому, що вона почала писати книжки для дітей. Школярики уважно слухали про те, як перші її казочки були написані для журналу, як авторка пожертвувала онкохворим дівчаткам своє довге чудове волосся, а також про те, за що гостя любить Карпати та чому віддає перевагу живим квітам.
Історія 2 – «Книжкова» – цілком була присвячена написаним Мар’яною Стефак історіям. Діти дізналися про те, що дебютна повість «Ключ Горгона» стала фіналістом літературного конкурсу видавництва «Наш формат» та отримала відзнаку від порталу «Барабука», а її оповідання «Як Антипко став помічником святого Миколая» стало окрасою чудової збірки «Різдвяні казки».
Історія 3 – «Терапевтична» – познайомила школяриків із повістю-казкою Мар’яни Стефак «Мій брат – янгол». Головна героїня цієї історії другокласниця дуже хоче мати брата. Та, на жаль, мамин новий малюк не народжується, а перетворюється на янгола. Хлопчика може бачити тільки його сестра і йому дуже потрібна допомога всієї родини, щоб стати справжнім янголям. Ця історія та розповідь нашої гості про обставини написання цієї книги дуже зворушила всіх присутніх. І, що важливо в наш час, розповідь про літературних героїв допомогла і бібліотекареві, і письменниці тактовно торкнутися теми втрат, щоб це було не травмуюче, а, навпаки, терапевтично для дітей.
Наприкінці зустрічі діти активно ставили запитання та охоче спілкувалися із гостею проєкту.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік