03 лютого 2025

Віршовані пригоди

У Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки творчість завжди знаходить свій голос, а слово оживає в руках юних читачів. Цього разу дитячий простір UNICEF перетворився на справжній поетичний майданчик, де рими ставали грою, гумор – натхненням, а кожен учасник відкривав у собі талант до створення віршів.
Все розпочалося із загадки. Щоб дізнатися тему зустрічі, діти мали розгадати ребус. Розв’язок став ключем до захоплюючого світу поезії. Відвідувачі вирушили у мандрівку поетичними стежками, знайомлячись із творчістю видатних українських поетів-гумористів: Грицька Бойка, Леоніда Талалая та Валентина Лагоди. Особливу увагу також приділили творчості майстра гумористичної прози – Остапа Вишні, пригадуючи його колоритні образи й життєвий гумор.
Програма заходу була насиченою й інтерактивною. У грі з римами діти складали поетичні рядки до заданих слів, відновлювали вірші, додаючи загублені фрази, і навіть експериментували, створюючи власні поетичні шедеври. Головним завданням стало написання віршика про Равлика – маленького, але дуже симпатичного героя.
Кожна робота виявилася унікальною. Хтось розповів про Равлика-мандрівника, хтось вигадав історію про його затишну хатинку, а хтось створив веселий сюжет про його пригоди. Вірші вражали своєю щирістю, гумором і неповторністю.
Такий захід подарував не лише гарний настрій, але й допоміг розвинути їхні творчі здібності, надихнув до подальшого знайомства з українською поезією та пробудив любов до рідного слова. «Віршовані пригоди.» ще раз довели, що література і творчість – це невичерпне джерело радості та натхнення для кожного!
Бібліотека і надалі залишається місцем, де читачі відкривають у собі таланти, відчувають силу слова і отримують неймовірні враження від кожної зустрічі.

Історії, які зцілюють і надихають. Казкотерапевтична зустріч з Мар’яною Стефак

Бібліотекарі читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки продовжують активно працювати в рамках проєктів «Зустрічі без прощань» та «Бібліотека на підтримку ментального здоров’я». Цього разу фахівці вирішили об’єднати два напрямки роботи в одному заході.
Тому для учнів 4-х класів Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №44 Херсонської міської ради та 3-А класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради було проведено казкотерапевтичну зустріч з сучасною дитячою письменницею, лауреаткою літературних конкурсів Мар’яною Стефак, яка мала символічну назву «Історії, які зцілюють і надихають». Познайомитися з авторкою та її книгами нам допомогла «чарівна» скринька історій.
Історія 1 – «Знайомство» – повідала нам багато секретів із біографії пані Мар’яни. «Чи правда, що?» – так починалося більшість запитань цієї рубрики, завдяки яким наша гостя змогла поділитися своїм життєвим досвідом та обставинами життя, які посприяли тому, що вона почала писати книжки для дітей. Школярики уважно слухали про те, як перші її казочки були написані для журналу, як авторка пожертвувала онкохворим дівчаткам своє довге чудове волосся, а також про те, за що гостя любить Карпати та чому віддає перевагу живим квітам.
Історія 2 – «Книжкова» – цілком була присвячена написаним Мар’яною Стефак історіям. Діти дізналися про те, що дебютна повість «Ключ Горгона» стала фіналістом літературного конкурсу видавництва «Наш формат» та отримала відзнаку від порталу «Барабука», а її оповідання «Як Антипко став помічником святого Миколая» стало окрасою чудової збірки «Різдвяні казки».
Історія 3 – «Терапевтична» – познайомила школяриків із повістю-казкою Мар’яни Стефак «Мій брат – янгол». Головна героїня цієї історії другокласниця дуже хоче мати брата. Та, на жаль, мамин новий малюк не народжується, а перетворюється на янгола. Хлопчика може бачити тільки його сестра і йому дуже потрібна допомога всієї родини, щоб стати справжнім янголям. Ця історія та розповідь нашої гості про обставини написання цієї книги дуже зворушила всіх присутніх. І, що важливо в наш час, розповідь про літературних героїв допомогла і бібліотекареві, і письменниці тактовно торкнутися теми втрат, щоб це було не травмуюче, а, навпаки, терапевтично для дітей.
Наприкінці зустрічі діти активно ставили запитання та охоче спілкувалися із гостею проєкту.

02 лютого 2025

Ми – читайки, ми – всезнайки

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели інтерактивний захід «Ми – читайки, ми – всезнайки» для маленьких мешканців м. Херсон в дитячому просторі UNICEF.
На заході дітям було представлено збірку українських народних казок, які зачарували малечу своїми мудрими уроками та яскравими образами. Казки не тільки розважали дітей, а й відкрили перед ними світ народної мудрості, справедливості, взаємодопомоги та добра.
Крім того, бібліотекар познайомив маленьких читачів журналом «Пізнайко», з його героями: кмітливим і веселим борсуком Пізнайком, білочкою Пронею та хом'ячком Ласунчиком, які мандрують країною знань та відкриттів. А ще діти дізналися про такі розділи журналу, як «Цікаві відкриття», «Читалка», «Майстерня», «Цікавинки» та «Світ за очі», де кожен може знайти для себе що-небудь нове і корисне.
Вже за традицією, бібліотекар сектору періодичних видань в рамках лабораторії «Творчий простір» провела для маленьких херсонців майстер-клас зі створення закладки для своєї улюбленої книги. Цей творчий процес не лише допоміг дітям розвинути свої творчі навички, а й став чудовою нагодою для того, щоб ще більше занурити їх до світу читання і книг. Маленькі читачі не лише дізналися багато нового, а й змогли проявити свою кмітливість та фантазію.
Саме завдяки таким заходам з промоції книги та читання, діти починають по-справжньому любити книги та розуміють, що світ знань відкритий для кожного, хто готовий до пізнання і нових відкриттів!

01 лютого 2025

Як історія з книжки потрапляє на екран

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки в межах програми «Література + Кіно» провели для восьмикласників загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 захопливий сторітелінг «Дивовижна історія Енн» за мотивами відомого роману Люсі Мод Монтґомері «Енн із Зелених Дахів». Захід став чудовою нагодою не лише познайомити школярів із класичною літературою, а й занурити їх у багатогранний світ твору та його авторки.
Учням розповіли про життєвий шлях Люсі Мод Монтґомері, її любов до літератури та складнощі, з якими вона зіткнулася під час публікації книги. Діти були вражені тим, що рукопис спочатку неодноразово відхиляли видавці, перш ніж вона здобула всесвітню популярність. Також школярі познайомилися з головними героями роману – чарівною мрійницею Енн Ширлі, її суворим, але добрим опікуном Метью Катбертом, справедливою Маріллою та багатьма іншими яскравими персонажами.
Окрему увагу було приділено численним екранізаціям твору. Бібліотекарі розповіли, як змінювалося візуальне уявлення про світ Енн у кінематографі, та які актори виконували головні ролі в різних версіях фільмів і серіалів. Під час заходу учні мали змогу переглянути вибрані фрагменти найвідоміших екранізацій, що допомогло їм краще зрозуміти атмосферу книги та її дух.
На завершення заходу багато учнів виявили бажання ознайомитися з книгою повністю, що підтвердило ефективність такого формату знайомства з літературою та підвищення інтересу до читання.