29 грудня 2014

Казкова школа Бабусі Ягусі

Новий рік найчарівніше і найбільш очікуваніше свято. І, звичайно, кожен мріє на свята  опинитися у казці.

Тому Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки в особі учасників театру-студії «Чеширський кіт» відділу естетичного виховання запросила своїх читачів на святкову новорічну ігрову програму "У казковій школі Бабусі Ягусі".






Так-так, ви не помилились - наша Баба-Яга стала вчителькою і тепер навчає усіляку нечисту силу буди доброю та слухняною, але на заваді їй став злий та страшний Кощій зі своєю командою піратів. Вони хотіли зіпсувати всім свято, викравши Снігуроньку.




На допомогу Снігурці прийшли гноми та іменинниця року – Кізочка. А наша казка продовжується, бо діти вірять лише у гарні справи і чудеса.


Карнавальні костюми, цікаві ігри, конкурси та вікторини забезпечили усім гарний настрій під час свята.

З Новим роком!!!

Ще фото на Фейсбуці

25 грудня 2014

"Подаруй тепло на свята!"

Саме таку назву мав новорічний майстер-клас, який пройшов у секторі періодичних видань. Як же можна подарувати тепло іншим? - спитаєте ви. Відповідь на це запитання отримали учні 3 та 4 класу ЗОШ № 2. Насправді - це просто! Треба лише зробити добро тим, хто поруч біля тебе. Тому майстер-клас почався з такого віршика:

Добро, мов чарівна пташка,
Своїми крильми огорта,
Людей, яким у світі важко,
В яких на серці самота!
І колись саме та людина,
До якої з добром ти прийшов,
Як настане скрутна хвилина,
Подарує своє тепло.




Отож, усі малята завзято робили символ 2015 року – вівцю, яку вони зможуть повісити на своїй ялинці, як чудову прикрасу, або зробити добрий вчинок та подарувати новорічну поробку!


24 грудня 2014

Як Новий Рік зустрінеш, так його і проведеш!

Херсонська обласна бібліотека  для дітей ім. Дніпрової Чайки зустрічає Новий Рік весело і гучно. Саме сьогодні відбулася незвичайна ігрова програма у секторі медіа-центру  «Новий рік у різних країнах світу». Учасниками заходу стали читачі-учні ЗОШ № 2 (3 та 4 класи).



 Новий рік - це час, коли всі вірять у дива від малого до дорослого, тому і наше завдання було досить складне: не тільки розповісти дітям про традиції свята, але й дати спробувати їм свої сили в знаннях та кмітливості, і ,звичайно, ж отримати свою заслужену винагороду у вигляді мультфільму. Завітайте і ви до нас на свято за казковими новорічними відчуттями, і хто знає -  можливо саме ваша команда здобуде собі право на святковий мульт-сеанс.

Слова, их смыслы и новые навыки

23 декабря прошло очередное занятие в рамках совместного интерактивного проекта "Слова и смыслы", направленного на расширение лексикона школьников. В этот раз автор проекта Н.Д. Звягинцева и сотрудник читального зала библиотеки М.В.Мишаткина провели урок в стенах Школы гуманитарного труда.



 Ученики 7 класса ШГТ, как всегда, проявили активность и заинтересованность: сочинили и прочитали рассказы с использованием фразеологизмов (это тема прошлого занятия) и включились в тему "Переводы". Работали в этот раз с очень необычными словарями: Практичний російсько-український словник приказок, Російсько-український словник складної лексики, Словник епітетів.




Домашнее задание: перевести стихотворение любимого украинского поэта на русский язык.

23 грудня 2014

Михайло Лермонтов - поет, драматург, художник...

У 2014 році ми відзначаємо 200-річчя Михайла Юрійовича Лермонтова (1814-1841), що пішов з життя так рано, поета, драматурга, художника, людини. Тож і учасники дискусійного «КіноКлубу» медіа-центру ХОБД ім. Дніпрової Чайки не могли обійти увагою нову кінострічку режисера Максима Беспалого в жанрі історичної реконструкції «ЛЕРМОНТОВ» (2014). Серед багатьох фільмів про генія дана картина була обрана не даремно, адже протягом майже двох століть художньо-історична свідомість творить легенду про Лермонтова, переживає долю, характер, образ поета, „звук“ лермонтовского генія.

На обговоренні піднімалися такі питання, як:

  • широка тематика віршів Лермонтова, адже саме через його твори можна дізнатися історію його духовного зростання і зрозуміти його як поета і людину;
  • створення величезної кількості замальовок з філософськими віршами про життя і смерть, про вічність, про добро і зло, про любов, про дружбу, про природу, про пошуки сенсу життя, про майбутнє і минуле;
  • психологічні протиріччя між поетом і оточуючим  його світом, які поглиблювалися і розширювалися, вони були пов'язані і з особистим життям, і з атмосферою, в якій він жив. 


Вислів однієї з учасниць клубу («Коли читаєш його вірші, охоплює дивне почуття. У них така глибока гіркота і смуток, що серце мимоволі стискається від болю») підхоплений учасниками в дискусії про те, що попри це поет не став похмурим споживачем життя. Він пристрасно любив його, натхнений думками про батьківщину, мріями про свободу, прагненням до дії, подвигів, вчинків. Він був людиною високого розуму, честі і благородства.

Також були прийняті до уваги учасниками клубу і перелік рекомендованих фільмів про життя та за мотивами творчості генія. Михайло Юрійович Лермонтов - одне з дивовижних явищ в літературі. Він загинув, не доживши до 27 років, створивши такі шедеври, які дали йому право увійти до числа великих людей.



Було прийнято рішення, що наступне засідання дискусійного «КіноКлубу» відбудеться в січні 2015 року. Тож чекаємо на вас наші читачі, до нових зустрічей в Новому році!

Відкриття Літературно-театрального кафе відбулося!

Відкрити для дорослої публіки кафе у бібліотеці - давня наша мрія. Зібрати небайдужих людей в п'ятничний вечір для спілкування та відпочинку з переглядом підготовлених співробітниками міні-спектаклів, оглядами новинок в літературі, музиці, живопису, з іграми та обов'язковими "літературними пирогами".




На першому такому вечорі був показаний міні-спектакль "Поет. Епоха. Маскарад" про великих ювілярів року, що минає - Михайла Лєрмонтова та Тараса Шевченка.

Читати далі

22 грудня 2014

Усі до казкової школи Бабусі Ягусі!


Пізнайки прикрашають ялинку!

21 грудня у секторі періодичних видань відбулось передноворічне засідання клубу "Пізнайко". За цей рік чого тільки не майстрували маленькі рученята: рамочки з мушлями для фото, пасхальних кроликів, тваринок з осіннього листя, їжачків з насіння та ще багато чого цікавого.

Та що ж могли майструвати клубівці у грудні місяці? Звичайно, прикрасу для ялинки. Яку? Ось вам невеличка підказка:


Ой, зима все посріблила, 
Світ весь ковдрою накрила. 
З неба вже летять пушинки, 
Всім відомо – це...


Звичайно, сніжинки!



Отож, після зустрічі, кожен маленький "пізнайко" зміг принести додому чудову сніжинку, яка оселиться на його новорічній ялинці!


А клуб "Пізнайко" чекає на всіх малят, бажаючих майструвати, у січні!

Передноворічне заняття в школі для батьків

21 грудня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулося засідання недільної школи для батьків.



У відділі естетичного виховання нашим дорослим читачам бібліотекарі запропонували цікаві «АРХідеї», які допоможуть у проведенні новорічних свят. У нагоді будуть ігри для дітей на свіжому повітрі та у приміщенні, а виготовлення талісмана 2015 року – вівці, стане гарним подарунком друзям та рідним. Звичайно, неможливо обійтися без ялинкової магії. Пропонуємо перевірити такі народні звичаї:

- І на Новий рік і на Різдво водять хороводи навколо ялинки по часовій стрілці. На здоров’я усіх членів родини – 25 разів, на вдачу та везіння – 28 разів, на звершення нових задумок – 32 рази.

- Для того, щоб забезпечити вдалий рік, треба у дворі в новорічну ніч на столик поставити вазу з фруктами для новорічних духів.

- Крихти з новорічного столу змішати з медом і поставити птахам. Гостинець для сил природи через птахів може принести вдачу.

Зимові канікули завжди асоціюються в дітей не лише з відпочинком, а й з новорічними святами, веселощами, подарунками. Це все дуже подобається дітлахам. Але батькам не слід забувати про дотримання режимних моментів під час канікул. Режим має бути у всьому: в харчуванні, нічному сні, часу для відпочинку та додаткових занять в секціях та гуртках.

Саме про це вели розмову бібліотекарі відділу обслуговування учнів 5-9 класів з батьками. Насамперед, їм було запропоновано ознайомитись з книгами, в яких подані рекомендації, щодо раціонального використання часу під час зимових свят та канікул.



Дотримання цих рекомендацій сприятиме профілактиці перевтоми дитини. Тож, малята і підлітки мають повернутися з канікул бадьорими, активними та матимуть сили на здобуття нових знань.

18 грудня 2014

Святий щедрий Миколай йде щороку в рідний край

Учасники програми «Кібершколярики», а це учні 3-б класу Херсонської школи № 28, побували на відкритті новорічної майстерні, яке відбулося у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Учні познайомилися з виставкою-фантазією «Свято зовсім поруч». Книги та журнали, які є на виставці, розповідають про свята зимового циклу, а ще вони допоможуть дітям підготуватися до їх проведення: написання сценаріїв, підбір ігор, конкурсів, виготовлення подарунків, листівок, костюмів.


На занятті в новорічній майстерні «кіберята» дізналися про історію святкування Дня Святого Миколая, одне з найближчих свят у календарі.

Святий Миколай - чудотворець, доброчинець, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам'яті, він розносить дарунки дітям, вітає з зимою, благословляє на добрі вчинки.

Дякуючи доброму імені Святого Миколая, кожен з нас може зробити щасливими тих, хто були слухняні та гарно навчалися.



Діти переконалися, що подарунки до цього дня можна виготовити для рідних та близьких, а ще для тих, хто потребує турботи. Дарувати любов один одному - це благо, що дав нам Господь, а навчив це робити Святий Миколай.

На гостини до … Зими

17 грудня учні молодших класів Брилівської школи Цюрупинського району приїхали на гостини до Зими. Їхня зустріч розпочалася з пригод, тому що лісова пустунка Баба Яга зачинила двері на чарівні замки. 




Щоб зняти чари, дітям треба було відгадати загадки, з якими всі вони успішно впоралися. І ось двері відчинилися. Гостей зустріла господиня Зима, познайомилася з ними та запросила до новорічного хороводу. Все ішло як і планувалося, доки на свято не з’явилася, хто б ви думали?  ну так - баба Ягуся, яка величала себе лісовою красунею і захотіла стати господаркою свята. Але Зима разом з дітьми-учасниками дійства запропонували бабці Ягусі погратися з ними та довести, що вона може бути доброю. Лише після кількох ігор і танців-випробувань діти погодилися залишити незвану гостю на святі.




А ще на святі вони дізналися багато цікавого про новорічні традиції, про те, як у різних країнах зустрічають Новий рік. Діти також довідалися, чи є скрізь такий же Дідусь Мороз, як і у нас. Вони із задоволенням брали участь у цікавих пізнавальних вікторинах, танцювальному батлі, пісенному новорічному караоке.




Організаторами і головними дійовими особами свята були бібліотекарі відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

16 грудня 2014

Всеукраїнський тиждень права

В рамках Всеукраїнського тижня права з 8 по 12 грудня в Україні вчителями та бібліотекарями проводяться заходи серед дітей та підлітків, присвячені правовому вихованню.

Бібліотекарі читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки провели чотири заходи для дітей різних класів ЗОШ №36 та гімназії №3.

Учні 10-х класів школи № 36 стали учасниками правового лабіринту. Щоб потрапити у Королівство Феміди їм потрібно було виконати завдання: розгадати кросворди, відповісти на запитання щодо трудових прав в Україні, розібратись у «Ситуації» та класифікувати правопорушення.





Учні продемонстрували відмінні знання. Голова журі – вчитель права - найактивніших учасників нагородив "десятками" в класному журналі.

А учні 6-их класів із задоволенням пройшли усі випробування літературно-правового квеста «Справа №…».

П’ятикласникам же пощастило взяти участь у інтерактивній грі «І я знаю свої права». В цьому році світова спільнота відзначає 25-річчя підписання Конвенції ООН про права дітей. До цієї дати бібліотекарі читальної зали підготували ерудит-шоу «Одне маленьке «Я» на горизонті життя».

Учні 6-В класу гімназії № 3 дізнались про те, як створювалась Конвенція, яке важливе значення вона має, із яких статей складається. Наостанок діти відповіли на запитання анкети та склали з пазлів вираз «І я знаю Конвенцію про права дітей».