Український народ завжди був відомий своїми традиціями та обрядами, серед яких велике місце займають обереги. Оберіг - це своєрідний талісман, який призначений захистити людину від злих сил та негативної енергії. Вірування в силу оберегів в Україні має дуже глибокі корені.
Саме тому працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки організували онлайн-мандрівку для учнів першого класу Антонівської загальноосвітньої школи № 18 Херсонської міської ради, щоб розповісти про українські обереги, про їх магічну силу для людей.
Подорож почалася з віртуального відвідування Музею народної архітектури та побуту в Пирогово.
Саме в цьому місці збереглися українські традиції, ремесла, будиночки вкриті соломою, пасіки, дерев'яні церкви. Розкинувся музей на пагорбах площею більше 150 га і має 300 експонатів народної архітектури.
Місце обране не дарма, адже одним з найголовніших оберегів є українська хата «на придане багата». Вона завжди захищала господарів від злого ока, та від природних лих. Вікна хати завжди були прикрашені вишитими рушниками. Рушник - це символ чистоти, благополуччя та духовної сили. Цей оберіг і зараз шанують в українському суспільстві.
Бібліотекарка познайомила читачів книгозбірні з «зеленими» оберегами, адже українці завжди шанобливо ставилися до природи та всього живого. Калина, верба були обов'язковими на подвір'ях.
Наприкінці зустрічі школярі під керівництвом бібліотекаря зробили власноруч обереги в національних кольорах, а класний керівник Діакону Світлана Володимирівна створила патріотичне відео.
У відео наші юні друзі продемонстрували свої поробки. Їх призначення не тільки у захисті від недобрих сил, а й у сприянні здоров'я, благополуччя та мирного життя, яке обов'язково настане після нашої перемоги.