28 серпня 2015

Останнє магічне занурення!

Ось і відбувся останній експеримент у клубі журнального літа! Три місяці допитливі читачі бібліотеки збиралися разом та перетворювалися на справжніх маленьких коперфілдів. А головне - це те, що кожен фокус або експеримент бібліотекарі не знаходили в інтернеті, а знайомили дітей з рубрикою українського журналу для дітей "Смайлик" – "Магія, фокуси, експерименти". Завдяки їй цей журнал набув ще більшої популярності серед відвідувачів нашого клубу.

У цю зустріч на читачів чекали два експерименти. Перший мав інтригуючи назву "Слухняний водолаз" (магічне занурення). Усім відомо, що чарівник може змусити предмети рухатися, не торкаючись до них. Виявляється, кожен може навчити піпетку підкорятися командам, а саме занурюватися на самісіньке дно, а потім виринати. Як? Треба наповнити пляшку водою, у саму піпетку набрати води приблизно половину. І все: при легкому натисканні "водолаз" йде на дно, а при послабленні, піпетка підіймається вгору. А весь секрет у надмірному тиску: від нього повітря в піпетці стискається і в неї входить додаткова кількість води, піпетка стає важчою і починає опускатися на дно.




Другий фокус був трохи екстремальним, тому його проводили на вулиці. Виявляється, вода не завжди виливається через діру в пакеті. Якщо пакет наповнити на половину водою, а потім встромляти у нього олівці, вода не буде виливатися. Це пов'язано з тим, що при розриві поліетилену його молекули притягуються ближче один до одного . У нашому випадку, поліетилен затягується навколо олівців.


Підводячи підсумки літніх читань із впевненістю можна сказати, що з обраним форматом бібліотекарі не помилилися. Адже кожного четверга читачі самі прибігали на зустрічі, а тих, хто ще надто маленький, аби прийти самому, приводили турботливі матусі та бабусі. І що найголовніше – під час кожного фокусу у членів клубу журнального літа від цікавості блищали оченята! А що ще потрібно бібліотекарям для щастя?! За три місяці сонячного літа наш клуб відвідало 120 читачів! Отож, літні читання вдалися на славу, вже час думати над тим, чим здивувати наступного літа наших вибагливих читачів!



27 серпня 2015

Абетка флористики

 Літо добігає кінця… Завершується програма літніх читань у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки.


 Ось і остання – 12 сторінка дитячих секретів мистецького записничка користувачів відділу естетичного виховання – зустріч-фантазія «Абетка флористики».


 Флористика - це один з різновидів дизайну та декоративно-прикладного мистецтва, яке втілюється у створенні композицій, колажів, букетів, панно.
Учасники заходу познайомилися з основами мистецтва флористики та з книгами, вивчаючи які, захоплення можуть переростати у цікаву творчу справу всього життя.


 Діти дізналися, що флористи у своїй роботі використовують різні природні матеріали: квіти, трави, листя, ягоди, каштани, горіхи і т.д. Матеріали можуть бути як сухими, так і живими.


 Квіткові композиції - це творча і технічна робота. Зазвичай метою дизайнера є вираз будь-якої теми чи ідеї, події. Ми запропонували дітям самим створити квіткове панно із заздалегідь зібраних природних матеріалів. Робота почалась з обговорювання пропозицій.


 Як виявилося, наші читачі патріотично налаштовані – вирішили створити Герб України. І закрутився творчий процес. Тризуб викладав автор ідеї Вітя Бондаренко.


 Це захоплююче заняття подарувало чимало приємних хвилин учасникам заходу, задоволення від виконаної роботи. Виготовляючи композицію з квітів, гілочок і листя, вони стали ближчими до природи.


 А колективна праця, як відомо, максимально зближує дітей і дорослих.




Попереду ще багато творчих задумів, їх можна втілити, відвідуючи у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей студію творчого самовираження «Мій світ».

25 серпня 2015

Острови Читання запрошують до пригод!

Що може бути кращим влітку, ніж пригоди? Тільки гарна дружня компанія! Так от, бібліотекарі читальної зали, знаючи вподобання своїх читачів, організували для них веселу мандрівку островами Читання.


А острови – унікальні: острів Дружби, гора Звершень, галявина Розваг, бухта Зустрічей, водоспад Знань і навіть книжковий Зоосад! Діти зустрілися віч-на-віч із улюбленими героями, «скуштували» літературні страви, прокотилися на казкових транспортних засобах, побували у країнах, які своїми творами уславили відомі казкарі, а наостанок навіть створили віртуальну галерею літературних персонажів!


Кожна правильна відповідь мандрівників винагороджувалась фішками-піастрами, які давали право змагатися за призи.


Казкові пригоди, на жаль, цього літа відбулися востаннє, але привітна читальна зала і надалі збиратиме книгоманів у своїх стінах, адже з першого вересня розпочинається новий етап у житті бібліотеки, а з ним – і нові події та не менш цікаві зустрічі!

Гайда на бібліошопінг!

Читачі сектору абонемента, які  влітку були підключені до «Літературного роумінгу», цього тижня мали змогу поповнити свою домашню бібліотеку чудовими художніми творами з «Книжкового кіоску»:

Вінніченко Ганна, учениця 5-А кл. гімназії №6, придбала омріяну історію від Корнелії Функе «Іграїна безстрашна», і все завдяки незвичайним малюнкам-ілюстраціям на прочитані книги. 




Дубінін Максим, учень 6-А кл. ЗНЗ № 53, свої цікаві поробки завжди супроводжував письмовими відгуками до улюблених творів, за що й «заробив» 40 БІВів. Історія про Персі Джексона від Ріка Ріордана стала гідного нагородою для читача. 



«Аліса в Країні Див»  потрапила до старанної та сором’язливої Вероніки Гоги, учениця 6-А кл. гімназії № 20. 



Рекордсменка селфі з прочитаними книгами, Абрамова Аня, учениця 7-Б кл. гімназії №30, спромоглася за свій креативний підхід до читання  «купити» 3 книги із серії «Суперники» Крістіана Тільмана. 



Вітаємо усіх з вдалими покупками!

Останній тиждень залишився для всіх учасників програми літніх читань «Канікули з книгою». Якщо ви маєте вдома заощаджену бібліотечну валюту (БІВи), або цікаві малюнки, поробки, селфі - швидше до нас!




21 серпня 2015

3D подорож у світ динозаврів

Багато мільйонів років назад, ще до того як на Землі з’явилися люди, все виглядало інакше. Незвичайні велетенські рослини, дивовижні тварини – динозаври, стільки всього невідомого та дивовижного! Сьогодні в Медіа-центрі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки незвичайну мандрівку джунглями юрського періоду здійснили  вихованці дитячого садочку № 85.



Це неймовірний атракціон де юні читачі-глядачі блукали джунглями разом із справжнісінькими динозаврами. Але робили вони це не самі, а разом із головним героєм маленьким динозавром Рексі. Що тільки не зустрічалося на їхньому шляху, хижаки і ссавці, такі як аллозавр, тіранозовр, птеродактиль, і бронтозавр.


Якщо ви хочете на власні очі побачити, як воно було насправді, - завітайте у Херсонську обласну бібліотеку для дітей ім. Дніпрової Чайки в сектор медіа-центр на 3D подорож джунглями юрського періоду.

Україна – єдина країна. Інтелектуальний марафон

Інтелектуальний марафон станціями «Історичне досьє», «Українські імена», «Наша країна на планеті Земля», «Гордість України» та інші розпочався 21 серпня о 10:00 у читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.


Справжній патріот в першу чергу має знати про свою країну якнайбільше, щоб плекати почуття гордості і пишатися своєю ненькою. У ході марафону Оксана Стремоусова якраз і перевірила юних патріотів на знання історії, географії, біографії відомих людей, літератури і визначила кращих з кращих.



Переможцем святкової гри став Івахненко Олександр, учень 9 класу ЗНЗ №16. Вітаємо!

Живи, Україно! Живи для краси, для сили, для правди, для волі...

21 серпня напередодні святкування Дня Незалежності України до молодшого відділу завітали гості, а саме - вихованці дитячого садочку №85.


Малеча, завдяки бібліотекарям, ще раз згадали, що наша Батьківщина має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції та неповторні державні символи.


В ігровій формі "скуштували" традиційні українські страви, так як – голубці, холодець, вареники, випили справжнього цілющого узвару, а найсміливіші господар і господиня приготували найсмачніший український борщ з пампушками!


Також для відвідувачів відділу була презентована святкова виставка – фоторепортаж, з елементами інтерактивну.


24 серпня велике свято. Хай з кожним днем міцніє Україна.
Нехай у серці кожної дитини звучить українська пісня.


Живи, Україно! Живи для краси,
для сили, для правди, для волі.
Співай, Україно, як рідні ліси,
як вітер в широкому полі.

Пори року

20 серпня в молодшому відділі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулася цікава, захоплююча мандрівка крізь час і простір… 


Разом з бібліотекарем малята пригадали усі пори року: зиму з веселими розвагами та іграми у сніжки, весну, яка допомогла відчути свіжий подих весняного дощика і почути голоси птахів, що повернулися з теплих країв до рідної домівки. Влітку діти назбирали цілий кошик смачних фруктів, а яскрава осінь допомогла малюкам відчути себе справжніми художниками і розфарбувати кожен листочок у найрізноманітніші кольори.




Під час цієї надзвичайної подорожі дітлахи відгадували загадки, грали в ігри, читали вірші. Щасливі дитячі посмішки, наче промінчики сонечка, наповнили молодший відділ бібліотеки теплом і добротою.

Літо, сонце і вода…

Надворі літо, серпень і сонечко ясне, а вода, навіть звичайнісінька з крана, здатна подарувати чудеса і тисячі веселих забав. Отож, 20 серпня  о 14.00  бібліотекарі сектору періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки запросили  читачів пограти і провести експерименти з водою.



 А експериментів було декілька – «Зламаний олівець» та «Квіти лотоса».


Було чарівно цікаво, і виявляється, вода плюс папір - також творять чудові перетворення!
Для проведення експерименту нам знадобилося:
• чашка з водою
• кольоровий папір
• ножиці
• гарний настрій

З кольорового паперу попередньо вирізали кілька квіточок з п'яти пелюсток. Кожна пелюстку склали..



І приступили до експерименту. Опускаємо в воду квіти  стали на очах розпускатися  дивовижні  – лілії і латаття. Цей експеримент дарує неймовірне естетичну насолоду!
Наступна зустріч відбудеться 27 серпня о 14.00 буде не менш цікаво. Чекаємо вас!


20 серпня 2015

«Прапор свій здіймаєм гордо – ми з ним дужі і єдині...»

Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині
Ми навіки є народом
Українським в Україні!

Саме під таким гаслом проходило сьогодні свято приурочене до Дня Прапору України.

До уваги читачів Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, медіа-центром був представлений відеоколаж «Прапор свій здіймаєм гордо – ми з ним дужі і єдині».

Юні читачі ознайомилися з історією становлення українського прапора, його символічним значенням, цікавими фактами та визначними подіями. А ще з безліччю естафет, акцій та «прапорами велетнями», які були присвячені прапору України.

Учасники заходу переглянули відеофрагменти присвячені цим подіям та прослухали пісні про наш прапор.



На завершення свята прийняли участь в патріотичній вікторині, переможці отримали свою нагороду і разом з учасниками переглянули веселий патріотичний мультфільм.

Це знамено рідне – злото й синява…

Серпень багатий на свята, серед них є і державні.
19 серпня, читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зібралися у відділі естетичного виховання, щоб відзначити день Державного Прапора України.


У кожної людини, країни і навіть предмета є своя історія. Ось і у Прапора вона своя. Учасники свята дізналися, що корінням сягає вона ще 14 століття. Пізніше, у 18 столітті, козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. На початку 20 століття цей стяг був Державним Прапором Української Народної Республіки й Української Держави. А 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий Український Прапор до сесійної зали Верховної Ради. Наступного дня Україна проголосила незалежність.
Тема держави, державотворення, символів країни турбувала не одного письменника і поета. А рядки вірша «Наш прапор» Дмитра Павличка дали назву нашого дійства.
Діти читали вірші, написані відомими та маловідомими поетами, але усі вони присвячені синьо-жовтому символу.


Прапорець, що я тримаю,
Для мене – єдиний.
Прапорець цей, що я маю, –
Символ України.


Із блакиті й колосків
В небі прапор наш розцвів,
Увібрав він синє небо
В золотисту пору жнив.

В українців, окрім державних символів, є ще і народні: вишиванка, рушник, віночок, сопілка, калина та інші..
На свято прийшли з прапорцями, прикрасами з національною символікою та у вишиванках.

Тому вирішено було продемонструвати це якомога більшій кількості людей. Флеш-моб на майданчику перед бібліотекою зібрав і дітей, і дорослих: читачів, гостей і навіть перехожих.

Дефіле вишиванок та прикрас стало справжньою родзинкою свята.

Урочистості закінчилися хороводом дружби, адже:
Любов у нас до Батьківщини іде із серця глибини.
Ми – патріоти України, її ми дочки і сини.


Про історію держави, Прапора можна дізнатися, познайомившись з літературою книжкової полиці «Моя Україна» та експрес-виставки «Звичаї –скарб українського народу».