30 березня 2018

Всі в бібліотеку!

Перед весняними канікулами херсонські школярі з різних шкіл цілими класами приходять до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, бо тут для них бібліотекарі у кожному відділі підготували надзвичайно цікаві заходи.



Сектор періодичних видань у ці дні запросив учнів 3-А класу школи №37 на найвеселіше журнальне реаліті-шоу «Леді та джентльмени».




Після заходу, знайомлячись з відділами дитячої книгозбірні, хлопчики та дівчатка були вражені і здивовані незвичайними книгами, різноманітними журналами, оригінальними інтер’єрами, медіа-центром та танцювально-ігровою зоною.



Учнів 5-А та 5-Б класів школи №14 та 6-А класу школи №15 побували на екологічному прес-вояжі «Мешканці степової перлини».



А восьмикласники школи №14 демонстрували свої знання під час турніру ерудитів «Читай та перемагай!» та з великим задоволенням переглядали журнали сектору періодичних видань.

Ура! Канікули розпочались! Всеукраїнський Тиждень дитячого читання триває! Тож, чекаємо на вас, наші юні друзі, у бібліотеці щодня!



Ангеліна Вєтрова, 
завідуюча сектором періодичних видань 
Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки

«Живильні промені» Олександра Голобородька

Існують люди, які додають «обертів» просторові, в якому діють, і простір цей починає жити інтенсивніше, повніше, перспективніше. І називають таких людей «живителями місцевості». Але багато кого з них забуто, розпорошено пам'ять про їхні діяння та внесок у розвиток тієї справи, служінню якій віддали все життя.
 

Саме таким людям – освітянам, літераторам, науковцям, художникам, імена яких покрила тінь забуття, присвячена книжка Олександра Голобородька «Живильні промені», презентована студентам Політехнічного коледжу.
 

Пан Олександр, який є членом Національної спілки журналістів України, пропрацював у херсонській обласній газеті «Наддніпрянська правда» три десятиліття. За цей час він зібрав багато краєзнавчих пошукових матеріалів про яскравих особистостей минулого Херсонщини.
 

Цікаві та подекуди трагічні долі людей, якими в свій час надихнувся Олександр Костянтинович, не залишили байдужими студентів.
 

Про родину французьких підприємців, сестер Гозадінових, безрукого художника Гната Шило розповів сам автор на зустрічі, яка відбулася в стінах Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, дослідницька робота про яку також увійшла в «Живильні промені».
 


Сподіваємося, що такі люди стануть прикладом для майбутніх «живителів місцевості», які будуть служити своїй справі так же віддано та безкорисно.

Возбрана Тетяна,
провідний бібліотекар ВО 5-9 класів

Прощання з Буквариком

Є святкових днів багато 
На листках календаря, 
А між ними є ще свято – 
Вшанування Букваря. 

30 березня учні 1-х класів школи №14 завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, щоб попрощатися зі своїм вірним помічником і другом – Букварем.



Дітлахи відгадували загадки, розповідали вірші про мову, книги і знання. Продемонстрували свою кмітливість, розум, увагу та гарне знання абетки під час цілої низки цікавих конкурсів та завдань.
  


Зовсім не випадково свято проводилось в бібліотеці, адже прощаючись з дітлахами, Букварик запросив маленьких читачів у дивовижний світ книг, що наповнюють фонди книгозбірні.

Про найважливіше у сімейному житті

Чи може людина вважатися успішною, якщо в сімейному житті у неї не все гаразд? Хто перший має починати примирення, якщо між подружжям трапилася сварка? Чи буває забагато дітей в сім’ї?

Такі та багато інших важливих питань обговорював отець Іоанн Гордієнко зі старшокласниками гімназії №1, які також долучилися до конкурсу на найкращий творчий проект «Один раз на все життя».
 



Вже традиційним подарунком від святого отця для адміністрації школи стала книжка про сім’ю та сімейні цінності.

Дякуємо отцю Іоанну за його складну та самовіддану працю. Маленькими зернинками, посіяними серед якомога більшої кількості дітей, виростимо велике поле гарних справ.
 


Нагадуємо, що триває конкурс на найкращий творчий проект «Один раз на все життя», з умовами якого можна познайомитися на сайті ХОБД.

28 березня 2018

Найдорожчий плід – знання

Всім батькам хочеться, щоб їх малюк був готовий до школи краще всіх.

І щоб горезвісний ІQ-коефіцієнт інтелекту був у нього, як у Ейнштейна.

Чи знають мами і тата, як підштовхнути своє чадо до блискучого інтелектуального старту? І коли це потрібно робити?


Чергове заняття Недільної школи для батьків пройшло у секторі періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.


Запрошений спеціаліст у галузі медицини, психіатрії та нейрофізіології (спеціалізація «Реабілітація в психіатрії, неврології», Психоневрологічна клініка університету Цюриха) Аліса Фогель зацікавила присутніх науковим підґрунтям відповідей на такі запитання: Як навчити розум вчитися? Що означає термін «вік шкільної зрілості»? Чи є секрет гарної пам’яті?


Присутні отримали надзвичайно корисну інформацію про те, як розвивати дитину у відповідності з її анатомо-фізіологічними особливостями.


А ще дізналися про те, що, розвиваючи дрібну моторику дитини, можна благотворно впливати на розвиток кори головного мозку та познайомились з пальчиковою гімнастикою.



Двох годин заняття виявилось замало. Запитання сипались і сипались. Тому домовились зустрітись 1 квітня об 11:00. Приєднуйтесь!



Ангеліна Вєтрова, 

завідуюча сектором періодичних видань 
Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки

Впусти в себе землю, воду, повітря

Багата та щедра своїми дарами наша Земля. І теплом своїм зігріє, і чистою водою омиє, і свіжим повітрям надихне. Але не можна забувати, що все це потребує піклування та турботи від кожного з нас.

Тому напередодні Міжнародного дня захисту Землі учні 5-А класу ЗОШ №14 знайомилися з правилами екологічного уїк-енду, який у них незабаром розпочнеться з початком весняних канікул. Взявши на озброєння запропоновані їм нескладні для виконання правила поведінки на лоні природи, діти відповідально та дбайливо проведуть цей час.
  



Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тож, давайте дбайливо користуватися багатствами природи. Бережімо її!


Дегустація відеоновинок

Сьогодні в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки День розваг та ігор. Сектор медіа-центр в цей день для своїх читачів влаштував справжню «Лабораторію глядацького смаку», яку відвідали учні 5-Б класу ЗОШ №15.
 


Кожна дитина має свої власні глядацькі уподобання. Вони формуються в залежності від віку, статі та захоплень. Тож, сьогодні юні читачі мали змогу самі дослідити свій смак та глядацький вибір. Так, звісно ж, що думки розділилися в хлопчиків та дівчаток, але знайшлися і однакові відео-захоплення. Серед останніх новинок більшу перевагу було віддано мультфільмам, де головними персонажами є тварини.
 

Ми також запрошуємо всіх бажаючих завітати до сектору медіа-центру та обрати свого улюбленця серед мультфільмів та кіно для перегляду.

Ковач Ірина,
завідувач Медіа-центру 

Вустами муз

Чудового недільного ранку, у переддень Всесвітнього дня театру у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки панувала святкова атмосфера. Літературний театр-студія «Чеширський кіт» представив глядацькій аудиторії свою нову роботу – театралізовану постановку «Вустами муз…»


Маленькі театрали розповіли глядачам про музи мистецтва, познайомили з історією виникнення театру, яка пов'язана зі святами на честь бога виноградарства Діоніса. Дія вистави відбувалася на горі Олімп (місце проживання грецьких богів на чолі з Зевсом).



Потім муза історії Кліо перенесла дію у середньовіччя, де глядачі і актори познайомились з діяльністю одного з найвідоміших драматургів світу – Вільяма Шекспіра.



Вітаємо всіх з Міжнародним днем театру, наші маленькі і дорослі глядачі! До нових зустрічей!

27 березня 2018

Про зоотерапію і не тільки…

Чергове заняття для дітей з аутизмом та їхніх батьків пройшло під звуки моря та дельфінів. Мова йшла про зоотерапію – терапію за допомогою тварин.

Бібліотекар відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки розповіла про різновиди зоотерапії, такі як іпотерапію, каністерапію, дельфінотерапію та думки спеціалістів щодо доцільності їх застосування при затримці психічного, психомовленнєвого розвитку, ДЦП, розладах аутичного спектра, різних стресах.



Детально про особливості дельфінотерапії розповіла Аліса Фогель, спеціаліст у галузі медицини, психіатрії та нейрофізіології.

Особливості нашого краю дають можливості застосувати цей метод, адже завдяки контакту з дельфінами у людей поліпшується робота нервової, серцево-судинної та інших систем організму.

Головним гостем програми став собака-терапевт Рома, який свого часу став другом сім’ї Аліси і допоміг в реабілітації однієї з її доньок.


Позитивний психологічний ефект справив Рома на дітей, присутніх на заході.


Для всіх зацікавлених повідомляємо, що бібліотека передплачує Періодичне, наукове, навчальне, інформаційне, методичне видання «Особлива дитина: навчання і виховання».
 

Журнал публікує результати наукових досліджень вчених, аспірантів та здобувачів, сучасні корекційно-розвивальні, навчально-виховні й реабілітаційні розробки у галузі корекційної педагогіки та спеціальної психології. Тематика журналу: теорія, практика й історія корекційної педагогіки й спеціальної психології; актуальні питання інклюзивної та спеціальної освіти дітей з особливими потребами. Цільова аудиторія журналу: науковці, аспіранти й студенти; вчителі-дефектологи, методисти, викладачі, психологи і соціальні педагоги спеціальних закладів освіти; педагоги загальноосвітніх закладів з інклюзивною формою навчання дітей з особливими потребами; батьки таких дітей.



Ракша Анжела, 
завідувач відділу естетичного виховання 

«Від діда прадіда»

Засідання студії творчого самовираження «Мій світ» присвячене 115-річчю від дня народження Наталі Львівни Забіли - видатної дитячої поетеси, першого лауреата літературної премії ім. Лесі Українки. Дітлахи познайомились з біографією і дізналися, що народилася письменниця у дворянській родині, яка походить від славетного роду Забіли та має коріння ще з часів Богдана Хмельницького. Родина мала великі мистецькі традиції. Рідний дід Наталії Львівни - Пармен, прославився як скульптор, автор відомих бюстів Т. Шевченка, М. Гоголя. А Надія Іванівна Забіла - це не просто тітка Наталі, а дружина видатного художника Михайла Врубеля та відома співачка з чудовим лірико-колоратурним сопрано.
 


І, звичайно, студійці робили поробки - обереги. Для виготовлення оберегів використовуються тільки природні, натуральні матеріали, дуже важливо, щоб він робився в доброму самопочутті, з добрими думками та в гарному настрої. Учасники студії зробили обереги, які будуть захищати їх, збільшать внутрішній потенціал власника, принесуть успіх та удачу.