27 лютого 2019

Поетичний букет для Лесі

Щороку у лютому українці відзначають день народження видатної дочки нашого народу – Лесі Українки. Її слово завжди мало чарівну силу, воно будить кращі почуття у душах людей – патріотизм, потяг до краси, волелюбність та милосердя.
Учні херсонських шкіл № 50 та № 52 взяли участь у заходах, присвячених її пам’яті. Школярі дізналися про родину Лесі Українки, систему виховання дітей, про місця України і світу, пов’язані з Лесею, про її незвичайну життєву долю і творчість.



Під час заходу спільними зусиллями було складено поетичний букет для Лесі Українки з її власних же віршів – тих, у яких описуються квіти. Кожна подарована Лесі квітка була не випадковою, оскільки мала певну символіку: любисток – любов, волошка – шляхетне походження Лесі, ромашка – символ боротьби із туберкульозом, конвалія, - тендінсть і чистота, лавр – слава й пошана

Доторкнутися до прекрасного світу живопису

Бібліотекарі відділу естетичного виховання та сектору документів іноземними мовами Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки завітали у гості до учнів 9-го класу з поглибленим вивченням іноземних мов Херсонського ліцею Херсонської обласної ради на урок з теми "Шедеври імпресіонізму".


Бібліотекарі познайомили учнів з видатними художниками цього жанру Едгаром Дега, Огюстом Ренуаром та Анрі Тулуз-Лотреком. Разом ми описували зображених героїв, моделювали їхню поведінку, описували коло друзів та професійну діяльність, складали фіктивні історії з життя героїв. Щоб сюжет каритн став більш зрозумілим та легким для сприйняття, ми озвучували сцени музичними фрагментами, або навіть самі обирали мелодіїї під танці в картинах Ренуара.

Ми намагалися спілкуватися іноземними мовами - німецькою та читали інформацію з енциклопедії англійською мовою. І, хоча, учні 9-го класу вивчають лише перший рік німецьку як другу іноземну, але форми роботи з живописом їм сподобалися. Адже вони могли фантазувати та самостійно визначати характер та поведінку зображених персонажів.
Дякуємо керівництву ліцея та особисто викладача предмету "Світове мистецтво" Світлана Валеріївну Фертак за активну співпрацю з бібліотекою та підтримку наших проектів.

26 лютого 2019

Німецька в тренді

Ми раді, що клуб «Давайте вчити німецьку разом» та курси німецької для дорослих постійно поповнюються новими учасниками. Тим паче приємно, що на заняття приходять батьки з дітьми. 
Недільний німецькомовний клуб почався за традицією з читання адаптованої німецької художньої літератури, а саме казки Ернста Теодора Хоффманна «Лускунчик», яка нагадала нам про зимові свята. Погода повністю відповідала змісту розповіді. У тематичному блозі ми продовжили тему «Моє житло» з удосконаленням граматичних навичок вживання прийменників подвійного керування.




На заняттях з вивчення німецької мови для дорослих ми почали читати нову розповідь, присвячену проблемам підлітків – захопленням, відносинам з батьками та однокласниками. Так як текст подано у діалогічному мовленні, ми удосконалювали навички читання вголос. Виявляється, це не так вже і просто. Після читання та перекладу тексту ми виконали вправи на закріплення лексичного та граматичного матеріалу. Чекаємо усіх бажаючих вивчати німецьку мову наступної неділі у нашій бібліотеці.

25 лютого 2019

Чарівні птахи

Вчора у секторі періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.Дніпрової Чайки на заняттях клубу «Пізнайко» діти дізнались про птахів: які є види птахів, що  вони є окрасою нашого краю і  приносять природі і людині надзвичайно велику користь, і обов'язок кожного – дбайливе ставлення до  птахів та  оберігати їх. 

Діти  відгадували пташку за голосом і називали ії, а ще  розгадували загадки. На згадку про зустріч виготовили пташку з папіру.


Наступне заняття відбудеться 10 березня як завжди о 10 годині.

Читання з присмаком ілюзії

Віртуальні мандри «Читай-компанії» неіснуючими країнами та світами тривають! Недільного ранку разом із Алісою читачі молодшого відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки вирушили до Країни Див.

Цю всесвітньо відому країну створив англієць  Лью́їс Ке́ррол, який до речі не був професійним письменником, а був викладачем математики, але твір «Аліса в країні Див» знають, люблять і читають діти та дорослі різних країн.  Його перекладено багатьма мовами світу, за його сюжетом знято безліч фільмів і мультфільмів, створено комп’ютерні та настільні ігри. 



«Пересування» по країні розпочалося із знайомства з її дивовижними та фантастичними мешканцями і першим був Білий Кролик, якій поспішив разом з присутніми зібрати, для смачного обіду, моркву.

Гусінь, яка сиділа на грибі, марила, щоб завдяки кубопазлам, хлопчики та дівчата зібрали ілюстрацію із її зображенням.

Для того, щоб розпочати чаювання, дітлахам потрібно було пригадати правила етикету за столом та як правильно його сервірувати.


Наступним був Чеширський кіт, який несподівано зник, залишивши лише свою посмішку.


Час промайнув дуже швидко, залишивши для дітей ще безліч загадок і несподіванок, які приховує  Країна Див. А розгадати їх можливо лише  завдяки прочитаній книзі. Читайте! Мрійте! Фантазуйте! Подорожуйте!

Як не заблукати в павутині

Знайомство кібершколяриків школи №14 із сучасною дитячою письменницею  Тетяною Щербаченко пройшло у форматі PRO-сування книги. Бібліотекарі розкрили секрети того, « як не заблукати в павутині ». Адже  одна з її книг називається саме так, бо розкриває дітям світ велетенської інформаційної мережі, яку заведено називати Інтернетом. Окрім цього діти познайомились і з іншими книгами авторки: «Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала», «Таємно справа», «День народження», «Моя Ба» та іншими. А ось про те, що окрім білих, чорних, рудих і смугастих котів, бувають ще й сині та зелені,  хлопчики та дівчатка  дізналися вперше з твору «Біла, Синя та інші». Показати свої знання про м’яких пухнастиків учні змогли під час вікторини «Котяче життя від А до Я».



Знайомство з таким видом мистецтва як орігамі мало практичну частину. Діти виготовили власноруч різнокольорових кошенят за мотивами   книги Тетяни Щербаченко. Кожному з них вони вигадали кумедні прізвиська та отримали завдання написати   міні-твір про те, які особливі якості та вміння будуть мати їх улюбленці.


А ось як знайти більше інформації про письменницю та почитати її книги онлайн, діти дізналися з розповіді про пошукові системи мережі Інтернет.  А також отримали відповіді на найпоширеніші питання: як правильно формулювати запити, обирати безпечні сайти та завантажувати необхідні документи  на свій ПК. 
Наступна зустріч відбудеться вже у березні. На цьому занятті  «маленькі кіберята»  познайомляться з творчістю Антона Сіяніки та його  веселковими драконами з планети Дра-Дра. 

22 лютого 2019

День інтелектуальних ігор

22 лютого в школі № 30 проходив День інтелектуальних ігор. 
До Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки цього дня завітали учні 6-В класу, які в інтелект-змаганнях за звання «Найрозумнішого» продемонстрували гарні знання з різних дисциплін, вміння швидко вирішувати складні питання та приймати правильні рішення. Діти вправно впоралися  з усіма категоріями: «Географія», «Природа», «Мова», «Література» та «Історія».



А також школярі знайомилися з цікавими фактами про інтелект та про найрозумніших людей світу, про їх незвичайність та інколи непередбачувану поведінку.
Ну і найрозумніша та найактивніша дівчинка класу – Артьомова Дар’я  отримала диплом. 
А в стінах школи № 30 бібліотекар Сломчинська Вікторія провела інтелект-шоу «Евріка».



Діти з 12-ти рубрик обирали галузь знань та відповідали на десять запитань. Переможці також отримали дипломи.

Прочитай, знайди відгадки на усі складні загадки!

Інтелектуальна гра займає особливе місце у розвитку дитини. То є перша в її житті праця, джерело приємного навчання, гімнастика розуму та самовдосконалення. Вона є одним із найдієвіших засобів активізації навчально-пізнавальної активності молодших школярів.
У рамках Дня інтелектуальних ігор і розваг, який проходив у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови, учні 3 – В класу завітали до молодшого відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки на справжнє змагання з математики.




Присутнім було запропоновано взяти участь у грі «Математичний морський бій». Двом  екіпажам необхідно було відшукати кораблі суперника, влучно стріляти та знешкоджувати міни, відповідаючи на математичні запитання, які мали різноманітний характер. Ребуси, головоломки, прислів’я та приказки, назви літературних творів і навіть пісні потрібно було пригадати та розв’язати для того щоб здобути перемогу. А перемогла, як завжди, дружба, адже наші гості дійсно справжні розумники та розумниці.

Вчимося бути добрими людьми

Сьогодні відбувся урок «Доброти» в школі № 14 з нашими добрими друзями - учнями 3 класів. Наше з ними знайомство відбулося ще у 1 класі, коли вони вперше завітали до медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки на свій перший урок «Україна – єдина країна».



Кожна наша зустріч була дуже цікава та пізнавальна. Цього разу ми спілкувались юним  читачами на тему добрих вчинків та вирішували, чи складно бути по-справжньому добрими людьми. Виявилось що бути доброю людиною зовсім не важко, творячи добрі справи, посміхаючись оточуючим або просто ввічливо та чесно спілкуючись з людьми.


Діти розповіли з яких казок вони дізнавались вперше про добро., адже саме казки нас завжди вчили, що добро перемагає зло. Також дізнались багато цікавих фактів про добрі справи і які саме вчинки є дійсно добрими.
Хлопці та дівчата протягом тижня готувались до нашої зустрічі, записували свої добрі вчинки та складали їх у «Скриньку добрих справ», які вони втілили в життя. Але всі добре знають, що творити добро потрібно постійно. Сьогодні ми створили ціле дерево добрих вчинків на майбутнє. Кожен учень своїми руками вклеїв листочок доброти, аби дерево стало пишним та квітучим.

Читацький quiz, або мода на мудрість

Квіз–вікторина, гра із запитаннями, які змушують твій мозок думати. Найпопулярнішою локацією для проведення таких інтелектуальних ігор, звичайно ж є бібліотека. Тому сьогодні до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, в свій День інтелектуальних ігор завітали учні 2-В класу школи №30.



Медіа-центр запропонував юним читачам індивідуальний набір запитань на будь-який рівень ерудиції з життя домашніх тварин – літературних героїв. Запитання різні: трапляються і складні, і закручені, - адже треба визначити, хто таки дійсно справжній інтелектуал. Крім того кожен тут знайшов тему, в якій він профі.
Було весело і цікаво. Накал емоцій підвищувався з кожним питанням. Ейфорія від вірних відповідей і від цікавих питань зростала щохвилини. Тож гарний настрій з яким читачі прийшли на гру виріс в двічі. Квіз - чудова інтелектуальна гра, яка не потребує підготовки та супер знань, якщо ти полюбляєш читати.

21 лютого 2019

«Ось такі вони чудові – звірі сильні, загадкові…»

Ліс обійшов, поїв весь мед,
В барлогу ліг і спить…
А мед він любить, не секрет,
На те він і …
Так дійсно це – ведмідь. І вчора у секторі періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки «зачаровані діти» дізналися  багато цікавого про ведмедя.
Виявляється, що ведмідь - дуже незвичайна тварина. Живе приблизно 30 років. Має теплу шубку, тому що в нього два шари шерсті; швидко бігає, вміє лазити по деревах. Він вважається хижаком, хоча в основному харчується рослинною їжею - горіхами, ягодами, травами. Ведмідь  впадає в сплячку, як тільки настає зима і прокидається, тільки коли на вулиці тепло. Він великий, грізний і волохатий. А наприкінці заходу діти власноруч виготовили  великого паперового ведмедя.




«Борітеся – поборете!». Поетика революції

Саме так називається нове літературно-художнє видання і саме під таким гаслом відбувся захід в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім.Дніпрової Чайки, присвячений Дню пам’яті героїв Небесної Сотні, на який завітали читачі-учні 7-их класів НВК № 11.
Діти дізнались про події, які відбувались на Майдані  Незалежності 5 років тому та почули вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю – боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою і, разом із тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу.


Особливо семикласникам припали до душі вірші молодого українського  поета, перекладача Андрія Любка:
«Я не був героєм і хотів лише жити,
Але пульс зупинився від пострілу ката.
Навіть мертвим я не покину битву,
Я й з неба вам буду допомагати.»


Завідуюча відділом обслуговування учнів-читачів 5-9 класів
Вікторія Сломчинська.