31 жовтня 2016

На канікулах – до бібліотеки!

30 жовтня в гості до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки завітали учні Одрадокам’янської ЗОШ. Дітки були в захваті від побаченого, адже у кожному відділі на них чекали цікаві пригоди та зустрічі з книгами.



У відділі естетичного виховання школярі мали змогу помандрувати у часі на заході «Ми роду козацького діти - землі української цвіт», де дізналися про цікаві факти з життя козаків та легенди пов’язані з їхнім життям, а також показали і свої знання.



Насамкінець у дітей була можливість потанцювати.




Святкуємо ювілей Дніпрової Чайки!

До 155-річчя з дня народження Дніпрової Чайки - Людмили Олексіївни Василевської-Березіної - бібліотекарі підготували бібліоквест, учасниками якого стали учні ШГП.

Разом із ведучою Юлією Чернієнко діти поринули у атмосферу ХІХ століття, в якому пройшло дитинство дівчинки-чайки. В її родині сумно не бувало: батько-священник був справжнісіньким казкарем, а матуся – неабиякою артисткою, яка ніколи не розлучалась з піснею. Тож, з усіх казок Люда найдужче любила дві: про пана Коцького та Козу-Дерезу. Саме на ці твори письменниця написала лібрето, які з музикою Лисенка зазвучали як дитячі опери. 




Абонемент подарував юним читачам зустріч з самою Дніпровою Чайкою, яка була дуже комунікабельною і підтримувала дружні стосунки з багатьма відомими письменниками, митцями. Листувалась із М. Коцюбинським, О.Пчілкою, П.Мирним, М.Горьким. Учні повинні були здогадатись, від кого надійшли листи, зачитані їм Дніпровою Чайкою.



У відділі інтернет-послуг учасників очікувало несподіване завдання – вони повинні були співставити міста та події в житті письменниці.


Бібліотекар відділу прогнозування та інновацій Марія Франковська створила унікальний медіа-ресурс «Вітальня Дніпрової Чайки», в якому діти гостювали, роздивлялись світлини, слухали уривки із опери та пройшли тест-випробування на знання творів письменниці.




Як і в дитинстві Дніпрової Чайки, в бібліотеці, яка носить її ім’я, сумно не було!!!

Завідуюча відділом обслуговування учнів 5-9 класів,
 Вікторія Сломчинська





Готуємось до Хеллоуїна

31 жовтня всі любителі костюмованих вечірок і просто любителі пожартувати і повеселитися відзначають Хеллоуїн. 
 
Святкування завжди доводиться на ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Символами свята є гарбузи, з яких вирізають ліхтарі. Кажанами і павуками прикрашають житло, щоб вони відлякували злих духів. 




У цей день надягають костюми монстрів і всілякої нечисті. Діти, також в костюмах, вимагають цукерки, погрожуючи "страшною розправою". А ті, хто чекає таких гостей, виставляють на ганок Ліхтар Джека - гарбуз-ліхтарик - або кошик з солодощами.




Напередодні, 30 жовтня, у секторі періодики Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки учасники розвиваючого клубу "Пізнайко " не тільки дізналися багато цікавого про це незвичайне свято, а й навчились виготовляти паперового павучка.

Павучок вийшов чудовий, діти з задоволенням забрали його з собою, адже святкування ще попереду.                                                

26 жовтня 2016

У ритмі сонця й місяця

25 жовтня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей відбувся тренінг з Юрієм Хомутовим - тренером з йоги, учнем чемпіона світу з йога-спорту В`ячеслава Смирнова.


Юрій розповів, як жити повноцінним життям, як перемогти стрес і депресію, уникнути багатьох неприємностей, а також проблем зі здоров'ям.


Присутні зробили дихальні вправи, дізналися про способи боротьби з нервовим перенапруженням та змогли поставити особисті питання тренеру.

До колекції цікавих ідей…

Недільного жовтневого дня у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зібралися учасники студії творчого самовираження «Мій світ» на майстер клас по плетінню із паперової лози.



Плетені речі в наш час стають все більш популярними, ці дрібнички прикрашають наш дім, роблять його затишнішим. А плетення з паперової лози ще й доступним кожному. Вироби виходять легкими і міцними, та ще є нагода використати вже непотрібні газети, рекламки, журнали.

Пані Ольга, мама постійного читача Добровольського Тимофія, поділилася з дітьми та їх батьками секретами плетіння з паперової лози, а бібліотекарі підготували огляд літератури з цієї тематики.



Плетіння виявилося складним процесом але захоплюючим. Не втрималися і дорослі спробувати себе в ролі плетільників. Відділ у цей день перетворився на справжню майстерню. Вирішили продовжити такі зустрічі, коли кожен зможе поділитися своїми уміннями і передати їх своїм дітям.



P.S. Протягом канікул всі охочі мають змогу намалювати «свою» осінь. Тож, чекаємо на тебе, юний читачу, в бібліотеці.



24 жовтня 2016

Заняття з психологічної корекції пізнавальної діяльності молодших школярів


Продовжується робота психолога в рамках діяльності Херсонського Локального Центру громадянської освіти. 23 жовтня на черговому занятті з психологічної корекції пізнавальної сфери молодших школярів робота була присвячена розвитку уваги, розвитку уміння швидко зосереджуватися, формуванню стійкості уваги, розвитоку уміння розподіляти увагу.



Робота проводилася з використанням вправ:

- «Що чути?»;

- « Змінений тест Бурдона».

Також проводилися ігри:

-«Будь уважний!»;

- «Хор»;

- « Не поспішай наслідувати».





Осінній листопад

Осінь – сумна пора року, точніше "Унылая пора!", як сказав Олександр Пушкін.

Дійсно, осінь буває похмурою: з монотонними дощами, низькими сірими хмарами, холодним вітром. Але ніяка інше пора не може зрівнятися з яскравими фарбами золотої осені – "Очей очарованье!"

Золоті стрункі берізки тихо кидають свої листочки. Зелено-коричневі каштани, як маленькі їжачки, зачаїлися вздовж доріг. Кленове листя запалюється червоним, жовтим, помаранчевим кольором і кличе прогулятися осіннім парком, де приємно шарудить під ногами. Буває, зупинишся та й візьмеш декілька різнокольорових листочків.



Зібрані листочки пригодилися під час заняття розвиваючого клубу "Пізнайко", що працює у секторі періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та у роботі з дітьми з особливими потребами.

Читачі сектору читали вірші про осінь, згадували її прикмети, розпізнавали за листочками різні дерева, а ще самі створили справжній осінній листопад.



Такі заняття не тільки тренують маленькі пальчики, розвивають творчі здібності, а й спонукають до живого спілкування.


21 жовтня 2016

«Альбом пам’яті» під редакцією письменника та журналіста Леоніда Марченка

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашиських загарбників, який є надзвичайною подією і національним святом.

Це день єдності всього українського народу, який пережив всі жахи фашиської навали.

Тож, учні 5-Б класу школи №28 об’єднались у дві команди, щоб вирушити героїчними шляхами України у другій світовій війні.



Діти дізнались про трагічні сторінки історії: окупаційний режим, гетто для єврейського населення, мобілізація молоді для роботи у Німеччині, страти героїв-підпільників.

Леонід Марченко розповів про свою книгу, яку він присвятив хлопцям з «Карантинного острову» - «Клятве остались верны». До речі, один із учнів 5-Б класу, Владислав, виявився дуже схожим на одного із головних героїв роману, якого називали Сенчик-Птенчик, а справжнє ім’я – Семен Темний.



П’ятикласники відповідали на запитання «Героїчної вікторини», вгадували фільми про війну за фрагментом - «Стоп-кадр», здійснили віртуальну подорож пам’ятними місцями Херсона – побачили пам’ятники героям другої світової війни.

Діти змогли почути листи херсонців, які вони писали своїм рідним з фронту і які згортали з простого учнівського зошита у вигляді трикутника.

Такий «трикутник» очікували в кожній родині з радісною звісткою та з надією, що солдат живий і скоро повернеться додому з Перемогою.


Але не всі повернулись. В операції звільнення України загинуло 3,5 мільйонів чоловік. 70 тисяч кожної доби – така ціна визволення України.

Тож, завдяки книгам, пісням, фільмам та таким заходам, подвиг героїв стане НЕЗАБУТНІМ!




Завідуюча відділом обслуговування учнів 5-9 класів
 Вікторія Сломчинська