26 квітня 2019

Дітям про мистецтво

Третьо- та четвертокласники НВК № 56 потрапили у загадковий світ мистецтва, у який запросила їх бібліотекар відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Під час спілкування діти розповіли про свої вподобання, у яких мистецьких студіях, школах, гуртках уже роблять перші кроки, адже кожний з видів мистецтва неповторний та загадковий.

Малювання морських пейзажів різними матеріалами та у різних техніках для учнів стало наочним прикладом, ці знання можна використати в творчій роботі. Діти проявили творчий підхід до малювання ескізів-відповідей до загадок про морських жителів.

Пізнавайте, юні друзі, світ за допомогою мистецтва! Адже, саме мистецтво приносить людині насолоду, красу, естетику.

Зустріч з Анатолієм Шкаріним – подарунок для «Книгоманів» Херсонщини

25 квітня в обласній бібліотеці для дітей ім.Дніпрової Чайки зібрались «Книгомани» Херсонської області, щоб позмагатись за звання «Суперчитача». Неочікуваним подарунком для них стала зустріч з письменником-фантастом Анатолієм Шкаріним. Письменницький стаж пана Анатолія – 10 років. За цей час вийшло друком 10 книг, які читають і діти, і дорослі. 
У 2018 році, на 25-ому Форуму видавців у Львові роман Анатолія Шкаріна «Ебола: шалений квест» став хітом продаж  в рамках  видавництва «Книгоноша»


Анатолій Шкарін є одним із засновників літературного конкурсу «Притчі ХХІ століття» та керівником проекту з перекладу „Біблії” ромськими мовами.
Мріяв стати письменником ще десятирічним хлопчиком, але мрія здійснилась через 30 років, коли вийшла друком перша книга у видавництві МСБ.
На запитання дітей, коли вийде наступна книга, Анатолій Шкарін відповів, що зовсім скоро читачі зможуть прочитати новий роман «Завтра», котрий можна по-справжньому назвати фантастикою.
Він є симбіозом  трьох  піджанрів фантастики – це технотрилер, кібер-панк та наукова фантастика. В романі розповідається про майбутнє, коли Штучний Інтелект став настільки потужним, що перетворився на всесвітнього диктатора.
Марафон зустрічей з письменником продовжився в гімназії № 6.
26 квітня Анатолія Шкаріна вітали семикласники школи №27.


Сломчинська Вікторія познайомила учнів із творчістю письменника, провела вікторину про відомих фантастів та оголосила конкурс на краще питання творцю книг.
Прихильники творчості Анатолія Шкаріна, які виявили бажання прочитати роман «Ебола: шалений квест»,  сфотографувались  з письменником. 
Наприкінці заходу Анатолій Шкарін  та Юлія Чернієнко обмінялись своїми книгами з автографами.

Зустріч відбулась за підтримки  директора мережі магазинів «Учбова книга» Анни Лісової.

23 квітня 2019

Вітаємо з перемогою

20 квітня 2019 року учасники літературної театр–студії «Чеширський кіт», яка працює у Херсонській обласні бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, виборола 3 місце у відкритому фестивалі-конкурсі "Карнавал театральних мрій» у І віковій категорії. 
Цьогоріч фестиваль зібрав юних акторів з Херсонщини, Кривого Рогу, Києва, Лисичанська, Коломиї.
Вельмишановне журі та глядачі високо оцінили виступ учасників «Чеширського кота». Актори показали уривок з театралізованої вистави «Віват театр або декілька сторінок з історії театру» - «Театр комедії Дель Арте». 

Вітаємо з перемогою у конкурсі чеширят, участь взяли: Євген Дрозд, учень школи № 14, Віталій Бабець , школа 47, Кирило Борідько, школа 14, Друзяка Софія та Воробйов Олександр, гімназія 20; керівника студії, сценариста-постановника – Лисицю О.О., бібліотекарів та батьків.

Дякуємо організаторам за такий чудовий конкурс, підтримку дитячих талантів, популяризацію театрального мистецтва на Херсонщині, розвиток фестивального руху на Херсонщині, об'єднання дітей з різних куточків України на одній сцені.
Ракша Анжела, 
завідувач відділу естетичного виховання

22 квітня 2019

Українознавча суперечка маленьких патріотів

Протягом багатьох століть на теренах України творилась величезна історія та самобутня культура, формувались яскраві народні звичаї та  традиції. З покоління в покоління передавались ці знання та надбання. 
Сьогодні у молодшому відділі нашої бібліотеки зібралися учні 3та 4 класів школи №16 аби влаштувати справжній етнобатл. Команда хлопців та команда дівчат  спробували з’ясувати, хто краще знає історію, культуру та фольклор нашої нашого народу. 


На учасників змагань чекало дев’ять раундів запеклої боротьби. Знання українських народних казок, приказок та прислів’їв  учасники показали під час конкурсу «Відповідай – картинку обирай» під час якого потрібно було давати відповіді на запитання, обираючи одну картинку з-поміж запропонованих. Так ми згадали, хто свині не товариш, кого задля клопоту купила баба, який листочок вхопила Коза-Дереза, коли бігла через місточок та кого в народних казках називають Братиком.



Весело та швидко пройшов конкурс  «Разом. Швидко. Правильно», під час якого потрібно було скласти із букв слова-відповіді на запитання, які стосувались побуту українців.
Разом, швидко і без помилок команди  повинні були проговорити  скоромовку, виконуючи завдання раунду «Розмовна прокачка».



Задіяти усю свою фантазію та креатив довелося під завдання  «Показуха». Адже, аби показати  команді фразеологізми так, щоб вона якнайшвидше відгадала їх, треба було докласти максимум зусиль.
Відчути себе  стилістами національного вбрання як хлопчики, так і дівчата змогли у конкурсі «Обмін ролями», тому що довелося обирати серед запропонованого одягу лише те, що входить до обов’язкових елементів народного костюму. Особливістю було те, що чоловічі образ створювали дівчата, а жіночий – хлопці.
Боротьба вийшла у нас запеклою, але дружньою. Сьогодні перемогу здобули дівчата. Хлопці  трохи засмутились, але наполягли на реваншові та пообіцяли, що наступного разу обов’язково  будуть переможцями.  

Напередодні свята Великодня

21  квітня у секторі періодичних  видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для маленьких «Пізнайок» відбулось заняття клубу, під час якого читачі проявили неабияку фантазію та виготовили з паперу та клею велике Пасхальне яйце. Декоративне великоднє яйце, за старою традицією, є головною прикрасою Великоднього святкового столу.


А ще бібліотекар  розповів про історію і розвиток святкування Великодніх свят, про народні звичаї, обряди і традиції святкування Великодня.

В Україні свято Пасхи шанують і люблять. Нехай гарний настрій, надія на краще, побажання добра і любові переповнюють всіх у цей день.
Наступна зустріч відбудеться 12 травня як-завжди о 10.00

Мумі- дол запрошує…

У квітучій долині, оточеній горами, стоїть блакитний будиночок,  в якому мешкає Мумі- троль разом з Мумі – мамою і Мумі- татом.  Саме з цими кумедними, пузатенькими, дуже симпатичними створіннями познайомились хлопчики і дівчата на черговому засіданні клубу за інтересами «Читай – компанія мандрує» 21 квітня.




У країні Мумі- тролів на дітлахів чекала неймовірна пригода., адже до їх рук потрапив справжній капелюх чарівника, здатний творити справжні дива.
Маленькі читайлики з цікавістю послухали історію, що трапилася з Мумі- тролем. Вони неймовірно співчували головному герою, коли  чарівний капелюх перетворив його на чудернацьке створіння, якого не могли впізнати навіть найкращі друзі і дуже зраділи, коли Мумі- мама, все-таки, впізнала свого синочка.



Дива відбувалися не лише на сторінках книги, а й у стінах книгозбірні, адже чарівний капелюх виконував бажання учасників клубу, читав їх думки , зібрав у скриньку капелюхи казкових героїв , з якими діти влаштували «Капелюшкове дефіле» і навіть перетворив бібліотекаря у справжнього фокусника.

Отож, чекаємо усіх бажаючих  в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, де ви переконаєтесь, що дива відбуваються не лише в книжках, а й поруч з Вами!  

21 квітня 2019

Мистецтво для вас і вашої дитини

На черговій зустрічі у недільній Школі батьків, що проходить у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, мова йшла про мистецтво. 

Розмовляти з дитиною про мистецтво не так вже й просто, а з маленькою тим паче. Разом з батьками виробили основні підходи. Дуже важливо, коли знайомиш дитину з мистецтвом, бути максимально щирими, обов'язково враховувати вік дитини, дозувати інформацію та створювати максимально комфортні умови для приємних відкриттів.
Цього разу багато хто з батьків і дітей вперше відвідували відділ естетичного виховання, тож "екскурсія" книжковими поличка була доречною. Бібліотекар ознайомила присутніх з роботою літературної театр-студії «Чеширський кіт» та студії творчого самовираження «Мій світ».
З початком навчального року будемо чекати на нових студійців.

Студенти у бібліотеці

19 квітня до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки завітали студентки ІІІ курсу Інституту філології Херсонського державного університету.
Для дівчат була проведена екскурсія книгозбірнею, під час якої вони дізналися про унікальні книги від найменших до найстарших, про клуби та послуги.

Завідуюча сектором абонементу познайомила студенток із книжковими бестселерами, які наразі є популярними серед молоді.
Дівчата стали учасниками заходу «Вершини світового письменства: літературний GPS-навігатор по Херсонщині», під час якого розповідалося про письменників рідного краю, які відомі в усьому світі.

Також головний бібліотекар читальної зали Юлія Чернієнко представила їм свою дебютну книгу «Помста», яка нещодавно вийшла друком у видавництві «Академія».

Дебютна книга

17 квітня 2019 року в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки для учасників Всеукраїнської конференції «Школа і бібліотека» відбулася презентація повісті Юлії Чернієнко «Помста».


У 2017 році Юлія стала переможницею міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» з повістю «Раби», а у 2019 році вийшла її перша книга. ЇЇ мрія дитинства збулася – тримати у руках книгу, автором якої вона є. Авторка розповіла, що її книга про складні відносини у дитячому та підлітковому середовищі – булінг. Читацька аудиторія цієї книга велика – це діти, вчителі, батьки, всі хто працює або виховує дітей.
В основу книги покладені факти з особистого досвіду, розповіді знайомих, книги інших авторів. на підняту тему. Авторка зачитала уривок з твору про мрію головної героїні, яка незважаючи на складні відносини в колективі, мріяла про щастя. Кожен з учасників зустрічі мав змогу взяти автограф у письменниці. Книга «Помста» побачить свого читача в різних куточках України.


Ракша Анжела, 
завідувач відділу естетичного виховання

Сім кольорів щастя

На зустріч із старшокласниками обласної гімназії імені Т.Г.Шевченка 10 квітня бібліотекар відділу естетичного виховання запросила сучасну письменницю Ю.Чернієнко.  У пані Юлії збулася заповітна мрія дитинства – вийшла в світ її перша друкована книга. А як відомо, якщо збувається мрія, то людина стає щасливою. Отож, головною темою зустрічі і була бесіда про щастя. 
Це почуття дуже важливе для кожного. Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про відзначення 20 березня Міжнародного дня щастя. 
Виявляється, що для кожної людини щастя має свої кольори і відтінки. 
Кожен з присутніх, а це учні 8-10 класів, вчителі, бібліотекарі, письменниця, визначали, що для них є щастя. Одними з головних - є життя, краса, мрія.


Бесіда дітей з письменницею була про написання книги, роботу з видавцем, художником, а тепер з читачем.
Письменниця розповіла, що щастям для неї є обов’язок. Книга «Помста» піднімає питання булінгу, яке сьогодні  актуальне у підлітковому середовищі. 
Авторка зачитала уривок з твору адже Національний проект «Україна читає дітям» продовжується.
Розмова була відвертою, діти вільно спілкувалися на «важкі» теми.
На згадку письменниця залишила автографи та подарувала книгу для читання підліткам.  Очікуємо на відгуки.




Пізнання світу мистецтвом

Саме цього тижня у НВК №15 проходив Тиждень мистецтва. Бібліотекар відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для учнів 2-5-х класів НВК 15 підготували низку заходів. Діти стали учасниками бібліотечних уроків «Знайомтесь, Мистецтво!», «Де живуть музи?».


Необхідність творити прекрасне, захоплюватися красою та гармонією оточуючого світу закладена самою Природою, саме тому мистецтво не застаріває. Створені сотні і тисячі років тому твори: картини, скульптури, споруди – хвилюють нас і сьогодні своєю красою і досконалістю. 
Обговорюючи, які вони знають світові шедеври, учні схвильовано розповідали про трагічні новини у Франції, де пожежа частково зруйнувала знаковий символ міста - собор Паризької Богоматері.
Школярі познайомилися з міфами Древньої Греції, у яких розповідається про муз, що стали покровительками мистецтва та якими видами вони опікувалися.
Учні познайомилися зі справжніми чарівниками, які вміють бачити красу світу довкола та створювати зі звичайних речей незвичайні світи – художниками.
А практично діти виконали замальовки різних предметів. 
Багато книг про світ мистецтва чекають на вас, діти, у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Ракша Анжела,
завідувач відділом естетичного виховання