30 вересня 2023
Козаки-козаки, про вас легенди і казки...
Козацькі таємниці. Читацький геокешинг
29 вересня 2023
У пошуках ключа від бібліотеки знань
Скарби Херсонщини
28 вересня 2023
Книгоноші з Королівства Книг
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, для учнів 5-Б класу, Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 ім. Романа Набєгова Херсонської міської ради, прийшов цікавий бібліотечний урок. Та не звичайний урок, а віртуальна екскурсія бібліотеками світу «Книгоноші з Королівства Книг».
Школярі дізнались про історію створення перших бібліотек у світі, відслідкували еволюцію розвитку книги, від глиняних табличок до електронної читанки, та звичайно ж, відвідали, хоч і віртуально, найвідоміші читальні зали бібліотек.
Різноманіття світових бібліотек вразило юних читачів, бо чого тільки немає у світі. Крім класичних ошатних будівель у різних стилях архітектури, є сучасні, креативні, інформаційні простори - бібліотека-мозок, бібліотека-діамант, бібліотека-книжкова гора, бібліотека у баштах-книгах. Книжкові скарбниці у формі дерева, медузи, кубика рубика, кулі, мушлі, літаючої тарілки та книжкової полиці, вігвама, дивують та ваблять читачів з усього світу. «Королівства Книг», які за останні десятиліття стали інформаційними, культурними та соціальними центрами з різними функціями, будують у великих містах та столицях, за містом, у горах, на узбережжі, у джунглях і навіть на пляжах.
Взяли участь сьогодні п’ятикласники у вікторині для юних читачів «Світ книги», адже бібліотечно-бібліографічна грамотність не менш важлива сьогодні, ніж будь-яка інша, і добре, що граючи, діти багато чого дізналися.
Топ-5 кращих бібліотек України важко було обрати, але обираючи з такої великої кількості національних, наукових, університетських, діти відвідали свою рідну - Херсонську обласну бібліотеку для дітей імені Дніпрової Чайки, і у цьому допоміг VR-тур бібліотекою. Приємним сюрпризом для дітей стала зустріч з головним бібліотекарем і письменницею Юлією Чернієнко. Говорили про книги, читання і мріяли про нові бібліотеки майбутнього.
Нехай майбутнє буде мирним для кожного і ньому завжди буде місце дитячим бібліотекам. А ми дякуємо нашим юним відданим читачам, педагогам і письменникам, що у такі важкі часи, підтримують бібліотеки своєю увагою і щирою зацікавленістю.
Історії маленьких і великих перемог
- як створити власну книгу?
- скільки часу потрібно для її написання?
- де письменниця черпає натхнення?
- яка улюблена книга письменниці?
- де пані Галина знаходить протопити своїх героїв та ін.
Кожен із нас щодня досягає маленьких і великих перемог, які є складовими загальної великої перемоги. Діти ростуть, розвиваються та навчаються, вчителі примножують свої знання та передають їх іншим, волонтери допомагають тим, хто цього потребує, лікарі - ставлять на ноги хворих, письменники пишуть різноманітні твори і доносять важливу правду світу про сучасні трагічні події, бібліотекарі - підтримують освіту, сприяють розвитку читацької культури, допомагають у дослідженнях, впроваджують інновації, підтримують культурну спадщину, військові - захищають нашу країну. Кожен в своїй сфері робить саме ту важливу частину роботи, яка допоможе в досягненні великих цілей і великої спільної Перемоги!
Завершилася онлайн-зустріч букетом побажань для письменниці, дітей і України в цілому. Наші думки зійшлись у тому, що всі ми дуже хочемо повернутись до нашого попереднього життя: ходити в улюблені школи, театри і бібліотеки офлайн, подорожувати улюбленими куточками України, і найголовніше відчувати мир і безпеку! До нових зустрічей з улюбленими письменниками!
Все починається з добра
«105 років тому, 28 вересня, у простій, незаможній родині, в селі Василівка на Кіровоградщині, народився хлопчик, який ріс дуже жвавою і допитливою дитиною, якому судилося стати відомим педагогом та письменником - Василь Олександрович Сухомлинський.»…
Саме такими словами сьогодні «зустріла» своїх маленьких читачів Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки та люб’язно запропонувала відвідати особливу, рідкісну школу, де можна навчитися відрізняти гарні вчинки від недобрих, стати чемними та людяними, творчо сприймати навколишній світ.
Вихованцями Школи добрих вчинків залюбки погодилися стати учні четвертих класів Херсонського Таврійського ліцею мистецтв та Херсонської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 44.
Дізнавшись розклад занять, хлопчики та дівчатка поквапилися скоріш «сісти за парти» та розпочати навчання. Складовою першого уроку «Природа добра» було відновити квітку добрих якостей людини, пелюсточки якої містили синоніми та антоніми до слова «доброта» і які асоціюються з добром.
На «Математиці добра» потрібно було обчислити приклади – ребуси і назвати позитивні якості доброї людини, а на уроці «Доброї літератури» - прослухати та обговорити оповідання «Як Сергійко навчився жаліти».