21 квітня 2025

Пам’ятки Херсонщини, що живуть у віках

Місця, які зберігають історію… Каміння, що промовляє… Мури, які пам’ятають. Саме такими постають архітектурні пам’ятки Херсонщини – немов мовчазні свідки подій, що творили обличчя краю. У цих образах закарбовано дух часу, красу українського степу та неповторність Півдня. Аби допомогти дітям відчути зв’язок із рідною землею, фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели у безпечному просторі ГО «Успішна жінка» від UNICEF літературно-краєзнавчий марафон «Пам’ятки Херсонщини, що живуть у віках».
Це була подорож у світ архітектурних перлин Херсона та Херсонщини. Маленькі учасники мандрували вулицями рідного міста, вдивляючись у його давні силуети, вдихаючи аромат старовини, ніби відкриваючи його заново. Віртуальна мандрівка охопила визначні архітектурні споруди: собори, старовинні вулиці, будинки з ліпниною, фасади, що несуть відбиток історії, – ті, які й досі живуть у нашій пам’яті й серцях.
Помічниками у цій подорожі стали книги: «Херсон з минулого в майбутнє», «Херсонщина запрошує», «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», що відкривають глибини рідного краю. Саме через слово – художнє, публіцистичне, поетичне – діти краще зрозуміли, що архітектура – це не лише цегла та каміння, а передусім – душа міста, втілена в його образах.
Бібліотекарі допомогли дітям уявити, яким був Херсон сто років тому, які таємниці ховають старі будівлі, як звучала б їхня «мова», якби вони могли розповідати про все, що бачили.
Захід став не лише цікавою пізнавальною подією, а й емоційним місточком до рідного дому. Для багатьох маленьких учасників ці зустрічі стали нагодою відчути себе частинкою великої історії, усвідомити, що культурна спадщина – це те, що ми повинні берегти, знати, переказувати. Бо пам’ятки живуть не тільки у віках. Вони живуть у наших серцях.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік