Що таке Україна для дитини? Це не лише прапор, карта чи гімн. Це знайомі вулиці, історії з книжок, улюблені герої, знайдені слова, які гріють серце. Саме через такі відчуття й емоції фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки разом з відвідувачами безпечного простору «Успішна жінка» вирушили в незвичайну подорож – знайомитись із Україною по-новому.
Маршрут проліг через різні міста – Київ, Львів, Запоріжжя, Херсон. І кожне з них розкривалося не на мапі, а у слові, у книзі, в уяві. Читали, грали, створювали, згадували, відкривали, усе це стало частиною спільного дня, наповненого літературою та патріотичним читанням. Україна відкривалась у дрібницях, у посмішках і щирих рядках, які діти дарували одне одному.
У Києві на учасників чекали загадки про українські міста, а ще – творче завдання: скласти акровірш на тему «Україна читає серцем». Так з’явилися перші власні поетичні рядки про рідну землю.
У Львові на них чекав кіт Бучик, герой книжки «Кіт Бучик у місті Лева» Олени Фінберг. Тут же відбулася гра «Упізнай письменника за підказками», де використовували кроссенси – асоціативні картинки, що допомагали згадати відомих українських авторів.
Запоріжжя зустріло козаччиною: інтелектуальна гра «Козацька вікторина», знайомство з творами Еліни Зержицької про козаків, перегляд буктрейлера до книги Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі». Усе це допомогло краще зрозуміти славне минуле наших предків.
І нарешті – Херсон. Рідне місто зазвучало у поезії Миколи Братана, Валерія Кулика, а також у поетичних рядках із антології «Степовий букет». Діти самі читали вірші, обговорювали, що їм найбільше запам’яталося, і ділилися власними думками.
Ця зустріч довела, що патріотичні читання це не лише знайомство з літературою. Це спосіб відчути єдність із рідною землею, побачити Україну різнобарвною, впізнаваною, близькою – такою, яку справді читають серцем.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік