Щороку 4 червня світ вшановує Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії. Це не свято. Це день болю, суму та гірких роздумів. День, який змушує нас, дорослих, зупинитися і подивитися правді у вічі: у багатьох конфліктах найбільше страждають ті, хто не має жодного відношення до політики, армії чи влади – діти. Їх дитинство, яке має бути часом казок, ігор і розваг, часом мрій, перетворюється на боротьбу за виживання. Вони залишаються без рідних, школи, без належної медичної допомоги, без підтримки. А головне – без надії. Але у херсонської малечі є вірний друг, який при зустрічі завжди намагається дарувати хвилини розради, потіхи, впевненості, радості та спокою. Бо де, у безпечних місцях, з’являються працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, там завжди відбувається вибух позитиву, гарного настрою, гумору та бажання далі вчитися і радіти життю не зважаючи ні на що.
Початок літа і канікул став бурхливим та блискавичним, оскільки на хлопчиків та дівчаток дитячого простору UNICEF Херсон чекала несподівана зустріч з трішки дивакуватим героєм на ім’я Книгозаврик, який запросивши присутніх до музичного потягу, відправив їх у Країну Почуттів.
Щоб там не заблукати і знайти відповідь на запитання – що таке почуття і які вони бувають, бібліотечний Книгозаврик запропонував спочатку прослухати аудіоказку «Почуття та емоції», а потім і погратися, виконуючи різноманітні вправи, за ігровою методикою для вивчення емоцій «Абетка емоцій».
У процесі гри, подорожуючи, крок за кроком, діти знайомилися з різними обставинами та способами прояву почуттів і емоцій, вчилися взаємодіяти з ними, розуміти себе та інших в тому чи іншому стані.
Отже, уміння говорити про свої емоції, впізнавати їх і справлятися з ними – це навичка ХХІ століття, а наш Книгозаврик дає можливість закласти цю основу з дитинства. Він не просто герой. Це друг, який, завдяки інтерактивним читанням, іграм і забавлянкам, вестиме молодших читачів, протягом літа, за руку лабіринтами емоцій та почуттів, відкриє шлях до внутрішньої гармонії, навчить наших дітей бути чуйними, відкритими та емоційно грамотними.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік