06 травня 2025

Із книгою через століття

У світі, де технології щодня стирають кордони між країнами і континентами, а миттєві повідомлення замінюють довгі листи, є дещо незмінне і вічне – книга. Вона не просто носій знань чи художніх образів. Це справжня машина часу, яка здатна перенести нас на тисячі років назад або відкрити завісу майбутнього. Щодня беручи до рук книгу чи паперову, чи електронну, ми навіть замислюємося вже, який довгий і цікавий шлях вона пройшла, аби стати такою, якою є сьогодні. Тож як же книга стала книгою?
Розібратися з цим питанням мав намір молодший відділ Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, запросивши у мандри крізь віки своїх читачів-учнів 4-А, 4-Б класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов.
Від малюнків на стінах печер, письма на глиняних та воскових дощечках до пергаменту і папірусу, присутні крок за кроком знайомилися з історією книги та відкриттями того часу, таких як звичайний папір та друкарський верстат Йоганна Гутенберга, завдяки якому книгодрукування стало швидшим і дешевшим, книги поширилися по світу, а знання стали доступними ширшому колу читачів.
Сьогодні книгу можна зустріти у різних форматах: паперову, електронну, аудіокнигу, велику чи маленьку, тверду або м’яку, сторінки, котрої розмовляють, співають, вчать – проте суть книги в цілому залишилася незмінною: вона – осередок думок, міркувань, знань, фантазій, мрій, вчинків. Книга – це не мода і не тимчасове захоплення. Це основа культури, яка формує націю і людину. Це той місток між минулим, сучасним і майбутнім, який варто берегти.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік