08 травня 2025

Книги, обпалені війною. Літературний салон

До дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відзначається 8 травня, головна бібліотекарка читальної зали провела серію літературно-просвітницьких заходів «Книги, обпалені війною» для учнівської молоді 7-9-х класів Херсонського ліцею з початковою школою та гімназією №53 Херсонської міської ради та Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №45 Херсонської міської ради.
Під час зустрічей підлітки довідалися про те, що Україна відіграла ключову роль у Другій світовій війні, ставши ареною запеклих бойових дій між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, про велику ціну, яку сплатили українці за свій величезний внесок у перемогу над нацизмом. Близько 7 мільйонів українців були мобілізовані, з них кожен другий загинув або отримав інвалідність. Українці також брали участь у партизанському русі, боролися у складі армій Антигітлерівської коаліції та зробили значний внесок у визволення Європи від нацистської окупації.
Зустріч нагадала молоді про те, що війна принесла Україні величезні втрати: від 8 до 10 мільйонів загиблих, зруйновані міста та села, депортації цілих етнічних груп. Але попри всі втрати, героїзм українського народу став важливим фактором перемоги над нацизмом, а визвольна боротьба воєнної та повоєнної доби стала передумовою відновлення незалежності України у 1991 році.
Школярам також була представлена тематична література про Другу світову війну. Учасники поринули у світ книг, які народилися у важкі часи воєнних років та зберегли пам’ять і правду для наступних поколінь. Літературний салон «Книги, обпалені війною» довів, що пам’ять народу живе у слові, а війна впливає і на людей, і на культуру, тоді як книги допомагають зберегти голоси тих, хто боровся та мріяв про мирне майбутнє.
Захід став важливим нагадуванням про трагічні сторінки історії та героїчний внесок українців у перемогу над нацизмом. Він сприяв збереженню літературно-історичної спадщини та усвідомленню важливості миру та свободи для майбутніх поколінь.
Тож читаймо, пам’ятаймо і бережімо нашу героїчну історію.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік